Атлетико удари Реал Мадрид в дербито между бившия и новия шампион на Ла Лига

• атлетико мадрид-
  • реал мадрид-
  • ла лига

Кралският клуб отстъпи с 0:1

Атлетико удари Реал Мадрид в дербито между бившия и новия шампион на Ла Лига - 1

Атлетико Мадрид надви Реал Мадрид с 1:0 в дербито между бившия и новия шампион на Ла Лига. Яник Ферейра Караско реализира единственото попадение от дузпа в 40-ата минута. Мачът беше от значение само за “рохибланкос”, които след този успех са почти сигурни участници в Шампионската лига и през следващия сезон.

За носителя на титлата пък е първо поражение за първенство от онова срещу Барселона на 20 май, както и общо четвърто през сезона в Ла Лига.

Още във втората минута домакините имаха възможност да обстрелват вратата на Реал Мадрид. След неубедителна игра на вратаря на гостите, Кондогбия имаше възможност да стреля от дистанция, но не уцели рамката на вратата. Две минути по-късно Кондогбия намери Корея отдясно в наказателното поле, но неговият удар премина на сантиметри от десния страничен стълб.

Възпитаниците на Диего Симеоне продължиха да бъдат по-активния тим на терена, а следващата отлична ситуация се разкри пред Яник Караско. След грешка при изнасянето на топката от страна на гостите, Караско получи в наказателното поле, преодоля бранител на „кралете” и стреля с десния крак, но и той не намери очертанията на вратата.

В 30-ата минута Атлетико организира поредната си добра атака. Йоренте получи в наказателното поле отляво и много технично отиграване с пета успя да намери Куня, който стреля от близо 13 метра, но изстрелът му бе блокиран.

По-добрата игра на „дюшекчиите” все пак даде резултат в 39-ата минута, когато домакините поведоха от дузпа. Куня спечели наказателен удар за своя тим в 36-ата минута, но първоначално нарушението бе подминато от главния рефер. Главният артбитър имаше нужда да прегледа ситуацията с помощта на ВАР, за да види, че футболистът на Атлетико бе настъпен от Вайехо в наказателното поле, а това определено наруши баланса му и той падна на терена.

От бялата точка Яник Караско бе безпощаден и поведе своя тим напред с шестия си гол от началото на сезона.

В последната минута на първата част Реал имаше добра възможност да изравни. След солова акция на Родриго, който увлече четирима играчи на Атлетико, топката бе подадена към тони Кроос, който овладя и веднага стреля към вратата на Атлетико, въпреки сериозната дистанция. За щастие на вратаря на домакините, топката профуча покрай десния страничен стълб на вратата.

В продължението на първото полувреме Йович излезе очи в очи с Ян Облак, но стражът на Атлетико успя да избие изстрела му в корнер.

Втората част започна с добра възможност за гостите. Лука Йович получи в наказателното поле, овладя преди да стреля силно, но на пътя на топката се оказа Савич, който блокира изстрела на противника. В 57-ата минута, появилият се на почивката Антоан Гризман бе много близо до това да удвои преднината на своя тим, но изстрелът му от над 30 метра мина на сантиметри над напречната греда. Отговорът на Реал дойде още в ответната атака, когато Каземиро стреля опасно, но Облак успя да улови.

Последваха две прекрасни възможности за домакините. Първо много добър удар на Куня бе спасен от Лунин, а малко по-късно след отлична комбинация между Караско и Гризман, французинът стреля технично, но покрай вратата.

В 76-ата минута, представилият се отлично в този мач – Караско, имаше пореден шанс. Той бе изведен по лявото крило, напредна много добре и стреля по диагонала, но топката срещна десния страничен стълб.

В 85-ата минута Ян Облак направи решителна намеса след удар на Федерико Валверде от дистанция. Стражът на домакините изби топката с върха на пръстите си, за да предотврати сигурен гол.

Няколко минути преди края Реал стигна до свободен удар на удобна ситуация пред вратата на домакините. Гостите изпълниха заучено, а изстрелът бе на Асенсио. Топката рикошира в стената и максимално затрудни Ян Облак, който обаче отново спаси вратата си и изби в корнер. След разиграването от ъгловия удар, топката бе центрирана в пеналта, където Начо стреля с глава, но не намери целта.