• черно море-
  • левски-
  • дюш черно море-
  • елитна група до 19 години

Официално това стана факт след последния мач на "моряците" с Левски, завършил 2:2 в София

Черно море е вицешампион на България при U19 - 1
Снимка: ПФК Черно море

Отборът на Черно море е вицешампион на България в Елитната група до 19 години. Официално това стана факт след последния мач на "моряците" с Левски, завършил 2:2 в София.

Варненци, водени от Мартин Христов, не започнаха добре двубоя в столицата и допуснаха гол в 15-ата минута. След 25-ата обаче "зелено-белите" се активизираха и успяха да изравнят в 30-ата минута чрез Иван Томов. В 40-ата минута, след страхотна четириходова комбинация, преминала през Денислав Славов, Иван Томов и Марин Петков, който изведе Теодор Тотев, а той с удар в близкия ъгъл направи пълен обрат - 1:2.

След почивката Черно море можеше да направи преднината си по-изразителна, но Тони Иванов и Марин Петков пропуснаха да реализират трети гол от добри положения. Галин Григоров пък отново бе на висота и записа няколко добри намеси. В 70-ата минута обаче стражът на варненци нямаше какво да направи и Левски изравни - 2:2. До края на срещата Марин Петков пропусна добро положение, а в 90-ата минута Берк Джевдет получи страхотен пас от Николай Трифонов и стреля, но бранител на Левски изби от голлинията.

Така Черно море записва поредния си силен сезон в Елитната група до 19 години. За последните няколко сезона "моряците" на Мартин Христов станаха шампиони на България и завоюваха две вицешампионски титли.

Галин Григоров, Берк Джевдет, Павел Труфев, Наско Янков, Стефан Димов, Берк Бейхан, Денислав Славов, Теодор Тотев, Иван Томов, Тони Иванов, Марин Петков (Ангел Дочев, Семеон Николов, Александър Иванов, Мартин Илиев, Серги Кешкерян, Жечко Йорданов, Николай Трифонов)