Гришо даде само 3 гейма на американец от топ 50 за началото на Roland Garros

• григор димитров-
  • маркос хирон-
  • roland garros

Българинът затвори мача след малко повече от 90 минути

Гришо даде само 3 гейма на американец от топ 50 за началото на Roland Garros - 1

Григор Димитров записа неочаквано добър старт на Roland Garros, като срази с 3:0 сета американеца Маркос Хирон.

Българинът отстъпи само 3 гейма - по един за всяка част, за да затвори мача след само 95 минути игра в Париж.

Разликата между двамата в ранглистата на ATP е само 29 места, макар на корта да изглеждаше така, сякаш са играчи от съвсем различна класа.

Следващият съперник на Димитров ще бъде победителят от двойката Борна Чорич - Карлос Табернер, като чисто формално хасковлията е фаворит с оглед класирането.