• правец-
  • екшън-
  • баскетбол
Лукойл с 11-а поредна титла след екшън в Правец - 1

Лукойл Академик победи Левски във финалния плейоф на родното баскетболно първенство и стана новият стар шампион на България. Въпреки съпротивата на столичани, „студентите” не изпуснаха титлата, както се случва и през последното десетилетие. От далечната 2000 година титлата не се бе решавала в пети мач.

Още в края на първата четвърт Лукойл натрупа аванс от 6 точки. Втората част започна силно за възпитаниците на Константин Папазов, които изравниха на 21:21. След близо 20 минути игра все пак „студентите” поведоха и затвориха втората част с 35:31.

В третата част столичани обърнаха резултата, но нападението на Лукойл заигра ударно и за четири минути реализира 13 точки, срещу само 2 за съперника.

Лукойл продължи да диктува темпото и в последната четвъртина, докато Левски имаше проблеми с организацията както в защита, така и в нападение. Въпреки опитите на „сините” за нещо голямо, „студентите” победиха с 86:81 и станаха шампиони на България.

Брендън Хийт наниза 18 точки, направи 7 асистенции и овладя 5 борби за Лукойл Академик. Марко Маринович се отчете с 15 точки за Левски, Младен Пантич също вкара 15, а Чавдар Костов добави 13.

Лукойл все пак продължи доминацията си след екшън в Правец, за какъвто мечтаеха всички баскетболни фенове у нас.