• бразилия-
  • купа на конфедерациите
Испания разпиля футболното "джудже" Таити - 1
Снимка: ЕПА/ БГНЕС

Световният и европейски шампион по футбол Испания победи Таити с 10:0 във втория си мач от група „Б” на турнира за Купата на конфедерациите и се класира за полуфиналите.

Още в петата минута на срещата Фернандо Торес откри резултата след асистенция на Мата. В 31-ата минута Давид Силва покачи на 2:0, а малко по-късно отново Торес направи резултата класически. В 39-ата минута Давид Вия покачи на 4:0 след подаване на Давид Силва.

Ситуацията на терена в Рио де Жанейро не се промени и след почивката. Петият гол бе дело на Давид Вия, а в 57-ата минута Торес реализира хеттрик. Давид Вия вкара в 64-ата минута за 7:0, а Мата отбеляза осмия гол две минути след това. Торес вкара за 9:0 в 78-ата минута, а крайното 10:0 оформи Давид Силва две минути преди края.

„Ла Фурия” бе водена от Мата, Торес и Вия в атака, а в средата на терена започнаха Силва, Мартинес и Касорла. През второто полувреме в игра влязоха Фабрегас, Навас и Иниеста.

След тази победа Испания събра 6 точки, а Таити все още няма спечелена такава. След час започва срещата Нигерия – Уругвай, която до голяма степен ще определи кой ще е вторият отбор от група „Б”, класирал се за полуфиналите. В група „А” еднолични лидери са Бразилия и Италия.