Дузпа в 119' прати Лудогорец в групите на Лига Европа

• лига европа-
  • жалгирис

За пореден път „орлите“ са преки участници в драма от евротурнирите

Дузпа в 119' прати Лудогорец в групите на Лига Европа - 1

Лудогорец трябваше да изстрада поредното си класиране в групите на Лига Европа, като този път успехът дойде след дузпа в предпоследната минута от продълженията на мача срещу Жалгирис. Това оформи крайното 3:3 в мача и общо 3:4 в полза на българския тим.

Вечерта във Вилнюс не започна обещаващо за „орлите“, защото се стигна до гол още в първата минута на французина Фабиен Урега.

Мартин Тисера обаче бързо върна „разградчани“ напред в общия резултат, но в 16' Оливер Буф се разписа за 2:1.

Тисера пак се прояви геройски десетина минути след началото на втората част, а Ренан Оливейра прати срещата в продължения с попадението си в средата на полувремето.

Истинската драма настана в последните секунди на добавените 30 минути, когато Шоу бе фаулиран от двама противници само крачка, след като навлезе в наказателното поле и опита да подаде към свой съотборник. Съдията посочи справедливо бялата точка, а Оливие Вердон обра овациите на родните привърженици, реализирайки от бялата точка.

Лудогорец така официално се класира за груповата фаза във втория по сила европейски клубен турнир, докато Жалгирис продължава в посока Лигата на конференциите.