• адриан андреев-
  • селе селс

Българинът все пак достигна до 1/4-финалите в турнира

Андреев напусна „Чалънджъра“ в Хелзинки след тежка битка с нидерландец - 1

Адриан Андреев отпадна след 0:2 сета от Йеле Селс на „Чалънджър“ турнира в Хелзинки, като битката им бе част от 1/4-финалите в надпреварата.

Българинът даде сериозна битка на далеч по-именития си опонент. През първия сет той имаше възможност на два пъти да пробие, но вместо това загуби един от геймовете при свое подаване за крайното 3:6.

Втората част започна с пробив в актива на Селс, което бе ужасно за нашия тенисист, но скоро след това той върна жеста и изравни резултата за 2:2. Ново подхлъзване обаче в края на сета го лиши от възможността да прати мача в тайбрек, а именно тогава световният №133 се добра до 1/2-финалите с 4:6.

Йеле Селс очаква победителя от двойката Димитър Кузманов - Леандро Риеди, които към момента играят при резултат 0:1 след 4:6 за швейцареца и 2:3 във втория сет.