Шампионите удариха Славия, Любимец пак изненада

• славия-
  • любимец-
  • локомотив софия
Шампионите удариха Славия, Любимец пак изненада - 1

Настоящият шампион на България по футбол Лудогорец победи като гост Славия с 3:0 и добави три точки към актива си във временното класиране на „А” група.

Още в 10-ата минута резултатът бе открит. След центриране от корнер „белите” не успяха да изчистят топката, тя попадна в Себастиан Ернандес, който не сгреши. В края на първото полувреме Славия можеше да изравни, но ударът на Галин Иванов срещна гредата.

Втората част започна ударно за разградчани, които удвоиха преднината си в 56-ата минута. Точен бе Михаил Александров. „Класическият” резултат бе оформен от Жуниор Кишеда в 84-ата минута. До края на срещата домакините не съумяха да отговорят на „зелените”, които излязоха с голяма част от резервите си, и записаха втора загуба от началото на сезона. Лудогорец вече има 6 точки, а след три дни гостува на сръбския шампион Партизан в изключително важна среща от квалификациите за влизане в групите на Шампионската лига.

В друг мач от този кръг новакът в „А” група Любимец победи Локомотив (София) с 2:1 и хвърли нова „бомба”, две седмици след успеха си над Лудогорец. В началото на второто полувреме Майкъл Тевия откри резултата. Само шест минути след това обаче „железничарите” изравниха чрез Маркиньос. В 81-ата минута Мирослав Будинов хвърли в екстаз зрителите на Градския стадион в града, отбелязвайки победното попадение.

След броени минути започва двубоят между отборите на ЦСКА и Черно море на „Българска армия”.