• лудогорец-
  • цска-
  • а група
Лудогорец разби ЦСКА в Разград - 1

Шампионът Лудогорец продължи традицията , побеждавайки ЦСКА у дома с 3:0. Така вече пети мач в родната „А” група разградчани нямат загуба от именития „армейски” клуб пред собствена публика.

Първото полувреме бе наситено с атаки и пред двете врати. В 39-ата минута Валентин Илиев имаше прекрасна възможност да открие резултата, но ударът му с глава мина покрай гредата. Само две минути по-късно този пропуск бе наказан. Козмин Моци се възползва от неразбирателство в защитата на „червените” след изпълнен корнер и вкара първия гол в срещата.

Веднага след началото на втората част „зелените” щурмуваха ЦСКА в търсене на втори гол, който да реши всичко в двубоя. Той падна в 62-ата минута, когато Светослав Дяков изведе по прекрасен начин Роман Безяк, а последният не сгреши. Столичани все пак показаха зъби и в 64-ата минута имаха възможност да върнат едно попадение, но изстрелът на Ивайло Чочев се отби в гредата.

Така се стигна до 73-ата минута, когато Марселиньо остана сам срещу Черни и оформи крайното 3:0.

Това бе трета победа за шампионите от началото на сезона. ЦСКА продължава с негативната серия – три равенства и една загуба.