• любимец-
  • а група-
  • ботев
Палачът на гиганти няма спирка, и Ботев бе подчинен - 1

След Локомотив (София) и Лудогорец, Любимец взе нова жертва. Новакът в родната „А” група победи Ботев (Пловдив) като гост с 2:1 и вече има актив от 9 точки след изиграването на четири срещи.

Пловдивчани започнаха по-добре срещата и след четвърт час можеха да поведат. Ударът на Валери Домовчийски обаче се отби в гредата. В 34-ата минута младата звезда на Ботев Тодор Неделев стреля отдалеч, но топката излезе в аут. Първото полувреме завърши без голове.

„Жълто-черните” щурмуваха вратата на Любимец още в началото на втората част. Мариян Огнянов обаче пропусна отлична възможност на 2 метра от вратата, изпращайки  топката над гредата. Така се стигна до 49-ата минута, в която гостите изненадващо откриха резултата. Мирослав Будинов получи чудесна топка от Антон Огнянов и не сгреши. Десет минути след гола Ботев отново нацелиха гредата – Неделев стреля опасно, но нямаше късмет. Така се стигна до 75-ата минута, в която Антон Огнянов наказа бившия си клуб и смълча трибуните в Пловдив за втори път.

Въпреки шока Ботев не се отказа. Пет минути преди края на редовното време Тодор Неделев вкара красив гол от границата на наказателното поле. Това попадение обаче не бе достатъчно и пловдивчани записаха първа загуба за сезона.

След броени минути започва срещата между Левски и Берое.