• "а" група

"Червените" вкараха 3 гола в рамките на седем минути

ЦСКА попиля Левски за едно полувреме - 1

Отборът на ЦСКА се подигра с Левски в 132-ото вечно дерби, играно в 13-ия кръг на родната "А" група.

"Червените" разгромиха "сините" с 3:0, като им нанизаха и трите гола само в рамките на 7 минути през първото полувреме.

Преди началото на срещата на националния стадион "Васил Левски" организаторите пуснаха българския химн, а двете агитки както обикновено бяха подготвили свои хореографии.

Червената част издигна плакат с надпис "Нашата любов е вечна, винаги ще има ЦСКА", а синята отвърна с "Един ще победи и това сме ние", което очевидно се оказа далеч от истината.

Двубоят започна с размяна на удари в аут за двата тима, дело съответно на Цветан Генков за Левски и Ивайло Чочев за ЦСКА.

В 18-ата минута се наложи принудителна смяна в синия тим и Ларсен Туре отстъпи мястото си на Кевин Бру.

По-острите действия в атака бяха дело на ЦСКА, в 30 минута хората на Стойчо Младенов се развихрира.

Първо Емил Гъргоров изведе добре непокрития Неманя Милисавлевич, който откри за 1:0.

Пет минути по-късно Апостол Попов покачи на 2:0, засичайки с глава центриране от фаул, а само две минути след това Милиев сгреши и Марсиньо намери Гъргоров, който нокаутира "сините" - 3:0 за ЦСКА до почивката.

Второто полувреме започна с викове "Още, още" от Сектор Г и "армейците" създадоха нови два шанса още в първите няколко минути.

От своя страна тимът на Левски трудно изнасяше топката в предни позиции и не почти не застраши вратата на Томаш Черни. Към края "сините" опитаха да натиснат, но опитите им да създадат опасност бяха крайно неуспешни.