Стана ясен следващият съперник на Григор Димитров във Вашингтон

• тенис на корт-
  • вашингтон-
  • емил руусувуори

Стана ясен следващият съперник на Григор Димитров във Вашингтон - 1

Емил Руусувуори е следващият съперник на Григор Димитров на осминафиналите на турнира във Вашингтон от сериите ATP 500.

Финландецът, който е №55 в ранглистата, се наложи трудно над японеца Йошихито Нишиока с 6:7 (5), 6:4, 6:2 в мач, продължил два часа и 10 минути.

Досега Димитров и Руусувуори са се срещали два пъти помежду си и то тази година. В тях Григор не загуби нито сет - спечели на турнира от сериите АТР 500 в “Куинс” с 6:2, 6:4, както и на "Ролан Гарос" със 7:6 (4), 6:3, 6:4.

Сред най-значимите постижения на Руусувуори в досегашната му кариера са рекордната му 37-а позиция в световната ранглиста, както и достигането до 1/4-финалите на Мастърса в Маями по-рано през годината. Той може да се похвали със само един изигран финал на АТР ниво, което стана факт през миналия сезон на турнира в Пуна.