• виляреал-
  • примера
Атлетико гони Барса, а Виляреал се дъни у дома - 1
Снимка: Атлетио Мадрид, ЕПА/БГНЕС

С два гола от дузпи на Диего Коща и Давид Вия Атлетико Мадрид победи Гранада като гост в 11-ия кръг на Примера дивисион. Това бе 10-а победа за "дюшекчиите" в 11 мача и те отново се доближиха само на точка от лидера и шампион Барселона.

На "Нуево Лос Карменес" в Гранада Атлетико вкара по едно попадение от дузпи в двете полувремена. Домакините започнаха по-силно, но Тибо Куртоа изби удар на Ресио в корнер, а после спаси нов удар на Ресио с глава до гредата.

Гол на столичани беше отменен в 27-ата минута, когато централният бранител Миранда вкара с глава, но справедливо бе маркирана засада.

Бранителят на домакините Майнц фаулира Давид Вия и гостите спечелиха дузпа в 38-ата минута. Диего Коща лесно литна вратаря Роберто и откри резултата.

През втората част "дюшекчиите" търпеливо изчакаха своя шанс. 13 минути преди края при една перфектна контра Мурийо фаулира Давид Вия и съдията Хосе Гонзалес даде втора дузпа. Бившата звезда на Барселона също успя да заблуди Роберто от бялата точка за 2:0.

В края Фелипе Луис игра с ръка и бе изгонен с втори жълт картон, а Атлетико доигра мача с 10 души. Секунди по-късно Ниом центрира и нигериецът Игало засече за да намали резултата, оформяйки и крайното 1:2.

В друг мач от кръга отборът на Виляреал пропусна чудесна възможност да се утвърди на 4-ото място в Примера.

"Жълтата подводница" отстъпи с 0:2 срещу Хетафе и регистрира първа домакинска загуба от началото на сезона. Съставът на Марселино Гарсия Торал трябваше цяло второ полувреме да играе с човек по-малко заради червения картон на Пабло Инигес. Ранният гол на Чиприан Марика остана единствен чак до последната минута, когато Пабло Сарабиа гарантира трите точки за Хетафе. Румънецът Марика откри в 5-ата минута след грешка в защитата на домакините. Техните проблеми се увеличиха в края на полувремето, когато Инигес фаулира откъсващия се Марика и пое преждевременно към съблекалните.

Преди това Джовани дос Сантос пропусна да изравни. След почивката Виляреал показа характер и дори с човек по-малко създаде няколко чисти положения пред вратата на Мигел Анхел Моя, но гол така и не падна. Вместо това, при една контра на Хетафе резервата Сарабиа оформи крайното 0:2 и доближи тима от мадридското предградие само на точка от "жълтата подводница".