• а група-
  • пирин гоце делчев

По-рано днес Берое разгроми Локомотив (Пловдив) с 3:0.

Левски съсипа Пирин, вече е пети - 1

Левски победи Пирин (Гоце Делчев) у дома с 4:1 в последен мач от 16-ия кръг на българското първенство и събра актив от 28 точки, изкачвайки се на пета позиция във временното класиране.

„Сините” откриха резултата още в 9-ата минута чрез Макриев. Седем минути по-късно Родригес направи 2:0 след подаване на Иванов. Малко преди края на първото полувреме Макриев направи резултата класически след пас зад отбраната на Родригес.

В 85-ата минута гостите от Гоце Делчев отбелязаха почетно попадение. Башов реализира дузпа за игра с ръка на Мюлдер. Още в следващата атака обаче Йорданов вкара четвърти гол за Левски, оформяйки крайното 4:1. Пирин се намира на последната позиция с актив от едва 6 спечелени точки след 16 кръга.

По-рано днес Берое разгроми Локомотив (Пловдив) с 3:0. Андонов откри резултата след четвърт час от удар от близо 20 метра. Малко по-късно Каядо удвои след асистенция на Крумов, а крайното 3:0 бе оформено от Христов след разбъркване в наказателното на „смърфовете”.

Берое е на девета позиция с 22 точки, докато Локомотив е шести с 28.