• удави-
  • черно море

Столичният Локомотив очаквано победи гостуващия Любимец

ЦСКА се удави във Варна - 1

Черно море победи ЦСКА с 2:1 в среща от 16-ия кръг на българското първенство. „Червените” пропуснаха добра възможност да се доближат до втория в класирането Литекс, който вчера загуби от пловдивския Ботев.

„Армейците” поведоха на „Тича” още в 22-ата минута, когато Гъргоров се оказа най-съобразителен при меле в наказателното поле на домакините и с мощен удар преодоля Михайлов. „Моряците” отговориха в 33-ата минута чрез Райков, който изпълни точно пряк свободен удар и изравни. Минути по-късно Черно море нанесе втори удар. Бакари вкара точно от дузпа, отсъдена за спорно нарушение на Янчев срещу Райков. През второто полувреме гостите опитаха да наложат натиск, но до изравняване не се стигна. Малко преди края на срещата треньорът Стойчо Младенов бе изгонен заради реплики към съдията.

ЦСКА е на трета позиция във временното класиране с актив от 29 точки, Черно море е шести с 26.

В друга среща от кръга Нефтохимик победи Черноморец с 1:0 и записа първа победа в „А” група от началото на август, когато отново бяха победени „акулите”.

Столичният Локомотив се справи с гостуващия Любимец с 1:0 и събра актив от 22 точки.

След броени минути започва срещата между Берое и Локомотив (Пловдив), а от 18:00 часа Левски приема Пирин (Гоце Делчев) в последна среща от 16-ия кръг на българското първенство.