Жалко! Хърватия ни нанесе втора тежка загуба във Варна

• хърватия-
  • волейбол-
  • евроволей-
  • спорт

Селекцията на Пламен Константинов отстъпи с 1:3 гейма – 25:22, 16:25, 22:25, 21:25

Жалко! Хърватия ни нанесе втора тежка загуба във Варна - 1

Неприятна загуба за България. Мъжкият национален отбор по волейбол допусна второ поражение на Европейското първенство, на което сме съдомакини. Селекцията на Пламен Константинов отстъпи на Хърватия в зала „Конгресна“ във Варна с 1:3 гейма – 25:22, 16:25, 22:25, 21:25.

ПЪРВИ ГЕЙМ

Тройна българска блокада изведе България до 3:0 в началото на двубоя. Мартин Атанасов атакува мощно по диагонала от зона 4 за 4:1. Пайп на Александър Николов и 5:1. Мартин Атанасов атакува мощно и България поведе с 8:3. Седрик Енар взе прекъсване за Хърватия. Алекс Николов отигра безпроблемно с атака по правата от зона 4 за 9:7. Блокада на волейболиста на ЦСКА Иван Михал - 8:9. Алекс Грозданов атакува остро в центъра за 10:8. Блокада на Круно Никачевич изравни резултата при 12:12. Цветан Соколов атакува безкомпромисно за 13:12. Мощна атака на Цветан Соколов и 17:15. Атака в центъра на Алекс Грозданов направи резултата 18:16. Блокада на Мартин Атанасов и 19:16. Седрик Енар взе прекъсване за Хърватия. Мартин Атанасов атакува от зона 4 за 21:19. Мощна атака на Алекс Николов изведе националите до геймбол при 24:21. България спечели първия гейм с 25:22.

ВТОРИ ГЕЙМ

Българските волейболисти поведоха с 3:1 в началото на втората част. Двоен блок спря атака на Цветан Соколов - 3:5. При 3:6 Пламен Константинов взе прекъсване за България. Хърватите поведоха с 5 точки при 8:3. Цветан Соколов игра умело с блокадата за 5:8. Ас на Марко Седлачек и 10:5. Цветан Соколов се справи с двойна блокада при за 8:12. След нови две точки на хърватите, Константинов взе ново прекъсване, но и това не помогна. А при 10:16 на игрището влизат Николай Пенчев и Денис Карягин. За съжаление разликата набъбна на 10 точки - 10:20. Нашият тим като че ли се предаде и геймът завърши при 25:16 за хърватите.

ТРЕТИ ГЕЙМ

Георги Братоев и Николай Пенчев замениха Георги Сеганов и Алекс Николов в началото на третата част. Националите поведоха с 5:3 в началото на третата част. Хърватите успяха да изравнят при 5:5. Цветан Соколов бе безкомпромисен в атака и 6:5. Равенството се запази до 14:14. Цветан Соколов се справи с тройна блокада за 15:15. успешна атака на Мартин Атанасов от зона 4 и 19:19. При 19:21 Пламен Константинов взе прекъсване за България. Блокада на Круно Никачевич спря пайп на Мартин Атанасов - 19:22. Пламен Константинов побърза да вземе и второто си прекъсване в третата част при 19:23. Марко Седлачек би сервис в аут - 20:23. Илия Петков рискува и сгреши началния удар - 20:24. Блокаут на Цветан Соколов и 22:24. Седрик Енар взе прекъсване за Хърватия. Пайп на Марко Седлачек и Хърватия спечели третата част с 25:22.

ЧЕТВЪРТИ ГЕЙМ

Александър Николов замени Николай Пенчев в началото на 4-ия гейм. Хърватските волейболисти дръпнаха със 7:4 в началото на 4-ата част. Мощна атака в центъра на волейболиста на ЦСКА Иван Михал изведе Хърватия напред с 8:5. При 5:9 Пламен Константинов взе прекъсване за България.Марко Седлачек се пребори за спорна топка на мрежата за 10:6. Единична блокада на Марко Седлачек спря атаката на Мартин Атанасов за 6:11. Блок на Круно Никачевич и 12:6 за възпитаниците на Седрик Енер. Силен сервис на Илия Петков и Алекс Николов намали до 9:13. Марко Седлачек технично атакува за 14:9. Бруно Никачевич заби поредна блокада и Хърватия поведе с 16:9. Пламен Константинов взе прекъсване за България. Ас на Цветан Соколов - 11:16. При 12:16 Седрик Енар взе прекъсване за Хърватия. Нов ас на Цветан Соколов и 13:16. Алекс Николов отигра в атака за 14:17. Тино Хонджич изведе Хърватия напред. с 5 точки при 19:14. Денис Карягин смени Мартин Атанасов. Марко Седлачек атакува безпроблемно за 20:15. При 17:21 Мартин Атанасов се завърна в игра. Поредна отлична технична атака на Марко Седлачек и 22:18 за гостите. Алекс Николов намали до 19:22. Единична блокада на Цветан Соколов спря атака на Марко Седлачек - 20:22. Седрик Енар взе прекъсване за Хърватия. Блокада на Алекс Грозданов намали разликата само на 1 точка при 21:22. Пламен Константинов получи жълта картон за невъздържано поведение. Илия Петков би сервис в аут - 21:23. тино Ханджич изведе гостите до мачбол при 24:21. Пайп на Марко Седлачек донесе успеха на Хърватия в гейма с 25:21 и в мач с 3:1 гейма.