• тотнъм-
  • шефилд юнайтед

Тотнъм също направи обрат като домакин на Шефилд Юнайтед

Манчестър Сити стигна до обрат срещу Уест Хям - 1

Манчестър Сити стигна до обрат с 3:1 като гост срещу Уест Хям в среща от петия кръг във Висшата лига на Англия. Джеймс Уорд-Праус откри резултата в 36-ата минута в полза на лондончани, предава БТА.

Белгийският национал Жереми Доку изравни в 46-ата, а Бернардо Силва направи пълен обрат в 76-ата минута. Десет минути след това и Ерлинг Холанд се разписа, като преди това норвежецът направи куп пропуски.

Тотнъм също направи обрат като домакин на Шефилд Юнайтед – 2:1. Густаво Хамър в 74-ата минута даде аванс на гостите, а Ричарлисон възстанови равенството в осмата минута от допълнителното време. В заключителните секунди на дванадесет минутното продължение Деян Кулушевски донесе успеха – 2:1.

Брайтън спечели с 3:1 визитата си на Манчестър Юнайтед на стадион „Олд Трафорд“. Дани Уелбек откри резултата в полза на гостите в 20-ата минута. Паскал Грос удвои преднината на "чайките" в 53-ата минута. Жоао Педро вкара трети гол в 71-ата минута за 3:0. Почетното попадение за Юнайтед бе дело на Ханибал Межбри в 73-ата минута.

Кристъл Палас отстъпи с 1:3 при гостуването си на Астън Вила, но бе без своя мениджър Рой Ходжсън, който се е почувствал зле и си е останал у дома.