• тенис-
  • турнир

Това бе последният мач от груповата фаза на Финалния турнир на АТП

Саша Зверев надигра Андрей Рубльов в Торино - 1

Руският тенисист Андрей Рубльов загуби от германеца Александър Зверев с 4:6, 4:6 в последния мач от груповата фазя на Финалния турнир на ATП в Торино, предава БТА. Рубльов първи стигна до пробив и поведе с 2;0, но Зверев веднага върна пробива, след което го повтори в деветия гейм и взе първия сет с 6:4.

Във втория Зверев осъществи единствения пробив в седмия гейм и спечели отново с 6:4 с третия си мачбол, приключвайки мача за 1 час и 42 минути. Двубоят бе без значение, като и двамата тенисисти не успяха да стигнат до полуфиналите а турнира.

Зверев остана трети в Червената група с 2 победи и 1 загуба, а Рубльов е последен с три поражения. На полуфиналите от групата продължават Карлос Алкарас и Даниил Медведев.