Истински футболен подвиг: Юношите на България биха Армения с 8 души

• псевдиотис георге-
  • армения

За това допринесе и лошото съдийство на кипърския рефер Псевдиотис Георге

Истински футболен подвиг: Юношите на България биха Армения с 8 души - 1

Юношеският национален отбор на България до 15 г. постигна истински футболен подвиг, след като победи Армения с 1:0 на старта на Турнира за развитие на УЕФА в Кипър, въпреки че завърши мача с трима футболисти по-малко. За това допринесе и лошото съдийство на кипърския рефер Псевдиотис Георге.

Двубоят започна по най-добрия начин за нашия тим, след като още в 9-тата минута организирахме отлична атака по десния фланг, последва центриране към нападателя Димитър Маринов, който с крак прониза арменската врата. В 22-рата минута обаче съперникът получи право да изпълни дузпа, а Максимилиан Лазаров бе изгонен от игра заради нарушението в наказателното поле. Изстрелът от бялата точка обаче бе париран блестящо от вратаря Иво Ганчев и България запази преднината си в резултата, но трябваше да се справя в намален състав в оставащите около 70 минути до края на мача.

Въпреки това тимът на селекционера Владислав Вутов стоеше по-добре на терена и не позволяваше на съперника да вземе инициативата, а Васил Иванов дори пропусна отлична възможност да покачи на 2:0.

В 69-тата минута обаче съдията отново се превърна в главно действащо лице и по погрешка показа втори жълт картон на Александър Вутов, въпреки че нарушението бе извършено от друг наш футболист. Така България остана с двама по-малко на терена, което направи задачата на българските момчета изключително трудна.

Дори и така „лъвчетата“ показаха характер и не се пропукаха, а в края на двубоя останаха с 8 души, след като резервата Васил Иванов принудително напусна.

Следващият двубой на България U15 от турнира е на 1 декември срещу Сан Марино.

Съставът на България: 12. Иво Ганчев, 2. Кристиан Маринов (20 – 18. Петър Байраков; 89 – 5. Ангел Тодоров), 3. Виктор Иванов, 4. Максимилиан Лазаров, 15. Димитър Кънев, 16. Ястиян Георгиев, 6. Александър Вутов, 10. Николай Попов (46 – 8. Дариус Дуролари; 89 – 13. Виктор Добрев), 11. Денис Милетиев (46 – 17. Йоан Андреев), 7. Димитър Маринов (55 – 9. Васил Иванов), 19. Стоил Йорданов (66 – 20. Деан Несторов).

Селекционер: Владислав Вутов.