Етър излъга Арда и взе важна победа у дома след късна драма

• етър-
  • арда-
  • efbet лига

Иван Василев откри резултата в 45-ата минута, в 75-ата минута Тонислав Йорданов изравни, а Дидис Лутумба-Пита в 93-ата минута донесе успеха за домакините.

Етър излъга Арда и взе важна победа у дома след късна драма - 1

Етър стигна до победа с 2:1 срещу Арда в двубой от 27-ия кръг в efbet Лига. Иван Василев откри резултата в 45-ата минута, в 75-ата минута Тонислав Йорданов изравни, а трите точки за домакините донесе Иван Василев в 93-ата минута.

Първата добра възможност се откри през гостите. В 4-ата минута Джелал Хюсеинов засече с глава центриране от корнер, но Мартин Величков успя да улови удара на азербайджанеца. Минута по-късно кърджалийци получиха възможност да изпълнят пряк свободен удар на около 25 метра от вратата. Борислав Цонев застана зад топката и със страхотен шут нацели гредата.

Арда продължи да атакува и в 8-ата минута Величков отново трябваше да се намесва. Цонев проби през центъра и нанесе удар от границата на наказателното поле, но стражът на "болярите" успя да избие в корнер.

В 19-ата минута Мартин Моран отправи удар след центриране в наказателното поле, но не затрудни Анатолий Господинов. Малко след това удар с глава на Чинонсо Офор не затрудни Величков. В 35-ата минута Ел Мами Тетах подаде към Цонев отляво. Халфът центрира към Чинонсо Офор, а нигериецът отправи удар от трудна позиция, но не намери целта.

В последната минута от първата част Етър поведе в резултата. "Виолетовите" организираха отлична атака, при която Йоахим Карсела се справи с двама защитници пред наказателното поле и подаде към Жан-Марк Тибуе. Фланговият нападател центрира към оставения непокрит Иван Василев, а нападателят засече във вратата за 1:0.

Втората част започна с отлична възможност пред домакините да удвоят аванса си. Мартин Николов получи отляво и намери Дидис Пита на точката за изпълнение на дузпа. Финландецът мигновено отправи удар, който Джелал Хюсеинов успя да блокира точно пред голлинията.

В 50-ата минута Карсела центрира от свободен удар, като Иван Василев успя да нанесе удар към близкия ъгъл, но след рикошет в Христо Митев, топката излезе в корнер. Домакините поискаха дузпа за игра с ръка, но и ВАР потвърди решението на Васил Минев, че такава няма.

В 66-ата минута пред "болярите" се откри нова добра възможност за втори гол. Мартин Моран отне топката в своята половина и поде контраатака отдясно. Панамецът напредна и опита центриране, което беше неточно и Деян Лозев изчисти. Топката се озова в Хосекарлос ван Ранкин, който финтира противников футболист и нанесе удар от 12-13 метра в долния десен ъгъл, но Господинов изби в корнер. След неговото изпълнение Моран не успя да засече отклонена топка от Иван Василев.

Шест минути след това Крум Стоянов преодоля с лекота Деян Лозев отдясно, напредна и намери Дидис Пита в наказателното поле. Финландецът намери коридор за стрелба и отправи удар, който срещна лявата греда. При последвалата добавка Моран не успя да нанесе хубав удар.

В 75-ата минута Арда стигна до изравнителен гол. Гостите получиха право да изпълнят пряк свободен удар пред наказателното поле. Зад топката застана Тонислав Йорданов, който с техничен удар във вратарския ъгъл вкара за 1:1.

В 88-ата минута Господинов блесна със страхотно спасяване. Защитата на родопчани не успя да изчисти добре топката, която се озова в Атанас Атанасов. Младокът нанесе силен удар от границата на наказателното поле, който влизаше под гредата, но вратарят на гостите се намеси и изби.