Гергана Топалова на четвъртфинал в Швеция

• класира-
  • швеция-
  • гергана топалова-
  • тенис на корт

За място на полуфиналите Топалова ще играе срещу шестата в схемата Сийг Мадисън от САЩ

Гергана Топалова на четвъртфинал в Швеция - 1

Националката на България за "Били Джийн Кинг къп" Гергана Топалова се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира на клей в Бостад (Швеция) с награден фонд 25 хиляди долара.

Поставената под №2 Топалова победи с 6:3, 6:7(2), 6:1 Зина Херман (Германия). Срещата продължи 2 часа и 38 минути.

Българката поведе с 3:0 и спечели първия сет с 6:3. Във втория Топалова изостана с 2:4, но обърна до 5:4 в своя полза. При този резултат Гергана сервира за спечелване на мача, но допусна пробив. След това Топалова загуби в тайбрека с 2-7 точки. В третата решителна част Топалова поведе с 4-0 и затвори мача в своя полза с 6:1.

За място на полуфиналите Топалова ще играе срещу шестата в схемата Сийг Мадисън от САЩ.