• аржентина-
  • копа америка

Загубата на САЩ по-рано гарантира на Уругвай класиране напред

Уругвай със сериозна заявка за титлата на Копа Америка - 1

Уругвай продължи успешния си марш на Копа Америка, като този път яко го отнесе Боливия. „Урусите“ бяха повече от убедителни – 5:0, и с 6 точки и голова разлика 8:1 вече гледат към елиминациите.

Загубата на САЩ по-рано гарантира на Уругвай класиране напред. Уругвай, воден от аржентинския специалист Марсело Биелса, отсега дава заявка за титлата, хвърляйки ръкавицата на Меси и Аржентина.

Факундо Пелистри първи натисна спусъка в 8-ата минута, след като се възползва от пас на Араухо.

В 21-ата минута таранът на Ливърпул Дарвин Нунес с прецизен удар направи резултата 2:0, разписвайки се в седми пореден мач за родината си.

Последва затишие до финалната буря, стартирала в 77-ата минута. Николас де ла Крус поднесе брилянтно топката на Максимилиано Араухо, вкарал за 3:0.

В 81-вата минута Факундо Пелистри намери Федерико Валверде и асът на Реал Мадрид отбеляза в долния ляв ъгъл.

В 89-ата минута Бентанкур засече топката след центриране от корнер за крайното 5:0.