Черно море и Апоел (Беер Шева) оставиха развръзката за реванша в Разград

• апоел беер шева-
  • черно море

Двата отбора завършиха при нулево равенство на стадиона в Ловеч

Отборите на Апоел (Беер Шева) и Черно море завършиха при резултат 0:0 в двубой от втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите, предаде sportal.bg.

Това бе първи мач за “моряците” в евротурнирите от девет години насам. Срещата се игра на Градския стадион в Ловеч, където израелците домакинстваха поради ситуацията в родината им.

Сребърният медалист на efbet Лига беше подкрепян силно от най-верните си привърженици, които чакаха тази среща от девет години.

Така се стигна до 40-ата минута, когато "моряците" имаха добра възможност, но Исмаил Иса не успя да достигне до топката сам срещу вратаря Марсиано.

На почивката Илиев смени Николай Златев и Дуду с Андрес Калкан и Асен Дончев, който е юноша на ЦСКА-София, се ориентира добре пред наказателното поле и опита удар, който не затрудни много вратаря на Апоел. При последвалата атака в 60-ата минута Бадаш стреля в ръцете на Илиев.

Родният национал Йоан Стоянов, който не изигра най-силния си мач, бе заменен в 63-ата минута.

Малко по-късно Черно море направи невероятен пропуск. Таранът Иса бе изведен зад защитата отлично от Калкан, но останал очи в очи с Марсиано пропусна. Бившият вратар на Фейенорд изби топката, която отиваше в долния десен ъгъл, с пръстите на десния си крак.

На вратата на родния тим застана Пламен Илиев, а пред него в защита действаха Виктор Попов, Живко Атанасов, Влатко Дробаров и Цветомир Панов. Даниел Димов и Васил Панайотов действаха като опорни полузащитници, а Николай Златев и новото попълнение Дуду бяха по крилата. Мазир Сула бе зад Исмаил Иса, който водеше атаката на варненци.

Така всичко в този сблъсък ще се реши на стадиона в Разград, където ще се изиграе срещата реванш между двата отбора.

АПОЕЛ: 1. Офир Марсиано, 2. Гай Мазрахи, 5. Ор Блориан, 18. Ейтан Тиби, 22. Елдер Лопеш, 8. Роей Гордана, 19. Шай Елиас, 24. Гай Бадаш, 27. Йоан Стоянов, 77. Ротем Хатуел, 17. Алон Тургеман;

ЧЕРНО МОРЕ: 33. Пламен Илиев, 6. Виктор Попов, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 2. Цветомир Панов, 71. Васил Панайотов, 27. Даниел Димов, 11. Дуду, 10. Мазир Сула, 39. Николай Златев, 9. Исмаил Иса.