ЦСКА 1948 взе минимална преднина срещу Будучност

• цска 1948-
  • будучност

Червените победиха с 1:0 гостите от Черна гора

Отборът на ЦСКА 1948 надви с 1:0 Будучност в първи мач от втория предварителен кръг на Лига на конференциите, който се проведе на стадион "Васил Левски", предаде sportal.bg.

Бирсент Карагарен отбеляза единственото попадение в 44-ата минута. Играчите на Валентин Илиев записаха първа историческа победа в евротурнирите, а за тяхно съжаление, победата бе само с един гол, тъй като “червените” можеха спокойно да имат още по-голяма преднина преди втората среща в Черна гора.

Сред титулярите на "червените" нямаше изненади. Новото попълнение Марио Илиевски отново бе предпочетен да води атаката пред Евгений Сердюк.

На вратата на гостите пък бе бившият страж на Левски Милан Миятович.

Малко преди началото на срещата място в ложата на сектор "А" зае президентът на БФС Георги Иванов.

ЦСКА 1948 започна по-активно мача. В 5-ата минута Талис отправи шут от двайсетина метра, а Миятович улови. Някъде тук се появи на стадиона и гостуваща агитка от около 50 фенове, които в 8-ата минута хвърлиха факла на терена и съдията спря двубоя, за да бъде загасена.

В 13-ата минута Кирилов проби отляво и влезе в наказателното поле на черногорците, но не върна добре за свой съотборник, пропилявайки много добра ситуация за гол.

В 20-ата минута "червените" създадоха нов шанс за попадение. Талис се измъкна отдясно в наказателното поле на гостите и върна великолепно към непокрития Умарбаев. Халфът обаче стреля слабо от 7-8 метра с левия крак и право в ръцете на Миятович.

След половин час игра Пишчевич шутира от далечна дистанция, но не затрудни Миятович, който без проблем улови.

По-активната игра на българския тим, който атакуваше по-опасно от своя опонент, даде резултат в 44-ата минута. Тогава Кирилов получи отляво и подаде за включилия се зад гърба му Василев. Младият ляв бек на "червените" центрира великолепно към Карагарен, който с глава прониза черногорската врата.

В началото на второто полувреме Будучност се изнесе по-напред. Въпреки това в 57-ата минута "червените" комбинираха добре в 57-ата минута, а атаката завърши с удар извън наказателното поле на Умарбаев в ръцете на вратаря.

Десет минути след това Карагарен центрира в наказателното поле отляво. Последва разбъркване, предизвикано от Илиевски, който овладя добре, но не успя да отправи силен шут. Топката някак се озова около границата на малкото наказателно поле, където притичалият Карагарен я копна над излезлия вратар, но бранител на черногорците изчисти с глава пред голлинията.

В 76-ата минута голям пропуск направи и капитанът Радослав Кирилов, който се откъсна от защитата, но очи в очи с Миятович не успя да удвои преднината на "червените". Той се опита технично да копне топката, бившият страж на Левски обаче остана прав и запази вратата си.

ЦСКА 1948: 1. Петър Маринов, 19. Стив Фуртадо, 22. Реян Даскалов, 14. Теодор Иванов, 15. Симеон Василев, 28. Неделко Пишчевич, 39. Парвиз Умарбаев, 9. Бирсент Карагарен, 7. Талис, 10. Радослав Кирилов, 40. Марио Илиевски

БУДУЧНОСТ: 1. Миятович, 3. Гривич, 55. Ораховац, 33. Аджич, 15. Гошевич, 30. Андрия Булатович, 14. Брънович, 7. Иванович, 10. Вукотич, 18. Гръбич, 11. Иван Булатович