Ботев Пловдив с икономична победа над Хебър Пазарджик

• efbet лига

Ботев бе по-добрият отбор в големи периоди от срещата

Ботев Пловдив с икономична победа над Хебър Пазарджик - 1
Кадър: Diema Sport

Ботев Пловдив победи Хебър с 1:0 в двубой от петия кръг на efbet Лига. Срещата бе изиграна на стадион "Христо Ботев", като "канарчетата" бяха символични гости. Единственото попадение в срещата бе дело на Кристиан Нвачукву през втората част. Ботев бе по-добрият отбор в големи периоди от срещата, но на тима му липсваше прецизност в завършващата фаза.

В крайна сметка Ботев Пловдив след тази победа е вече 3-и с актив от 10 точки е все още непобеден през кампанията. Хебър е на 14-а позиция с 1 пункт на сметката си и все още търси първата си победа през сезона.

В 18-а минута Ботев бе длъжен в тази ситуация да открие резултата! Алекса Мараш направи великолепен пробив, след което намери непокрития Кристиан Нвачукву, който от много близка дистанция нацели напречната греда.

В 52-а минута Никола Илиев и Кристиян Нвакучкву размениха по чудесен начин подавания, а последният запази хладнокръвие и останал очи в очи с Петър Дебърлиев, завърши клинично, за да открие резултата - 1:0 за Ботев Пловдив.

В 54-ата минута Мараш влезе с лекота в наказателното поле на Хебър, но отново показа неспособност да завърши атаката с гол. В 60-ата минута удар на Никола Илиев от движение премина много опасно покрай гредата. Мачът влезе в доста бавно темпо, в което футболистите на двата тима допускаха много грешки при разиграването.

Две минути преди края на редовното време Вини Трибуле, появил се преди това от резервната скамейка, беше близо до своя дебютен гол. За негово съжаление ударът му беше блокиран от защитник.