• парма

В друга среща Наполи постигна късен обрат в домакинството си на Парма

Лацио и Милан сътвориха голово шоу  - 1
Снимка: БГНЕС/EПA

Лацио и Милан направиха голово шоу, но завършиха наравно 2:2 на стадион "Олимпико" в дербито от третия кръг на Серия А, предаде БТА.

Гостите от Милано поведоха в резултата още в 8-ата минута чрез едно от новите си попълнения Страхиня Павлович. Сръбският национал засече центриране на Кристиан Пулишич.

След почивката обаче Лацио стигна до пълен обрат след две попадения в рамките на четири минути, реализирани от Валентин Кастейянос-Тати в 62-ата и Булае Диа в 66-ата минута.

Рафаел Леао изравни в 72-ата минута, след като получи асистенция от Тами Ейбрахам.

Тимът на Милан воден от Пауло Фонсека остава без победа след първите три кръга от новия сезон.

В друга среща Наполи постигна късен обрат с 2:1 в домакинството си на Парма. Домакините на "Диего Марадона" измъкнаха успеха с два гола в добавеното време. Звездното попълнение Ромелу Лукаку даде тон за обрата в 92-рата минута, а Андре-Франк Замбо Ангиса вкара втория гол за неаполитанците в 96-ата минута. Преди това гостите бяха повели чрез Анже-Йоан Бони, който се разписа от дузпа в 19-ата минута.

Парма остана с човек по-малко в 76-ата минута, когато вратарят Зион Сузцуки получи червен картон.