• франция-
  • италия-
  • лига на нациите

Вижте всички резултати и голмайстори в мачовете от турнира Лига на нациите

Италия стартира силно в Лигата на нациите, въпреки че началото на мача срещу Франция не обещаваше това, адзурите ликуваха с 3:1 като гост на един от най-добрите отбори в света, предаде Топспорт.

Мачът започна шокиращо за Италия! След голяма грешка на Ди Лоренцо, Франция поведе с гол на Баркола в 14-ата секунда на мача. Това се превърна и в най-бързия гол в историята на Лигата на нациите.

Италия бързо се съвзе от първоначалния шок и с фантастичен гол на Димарко в 30-ата минута изравни за 1:1.

Това беше и резултатът след първото полувреме.

Само шест минути след подновяването на играта Фратези се разписа след асистенция на Ратеги и направи обрат за Скуадра адзура.

Крайното 3:1 оформи Распадори с гол 15 минути преди края на срещата. Той се възползва от подаване на Иенома Удоджи.

Белгия - Израел 3:1

Кевин де Бройне 1:0 (21') Анан Халаили 1:1 (36'), Юри Тилеманс 2:1 (48'), Кевин де Бройне (д)

Франция - Италия 1:3

Брадли Баркола 1:0 (1') Федерико Димарко 1:1 (30'), Давиде Фратези 1:2 (51'), Джакомо Распадори 1:3 (74').

Исландия - Норвегия 2:0

Ори Оскарсон 1:0 (39'), Йон Дагур Торстейнсон 2:0 (59')

Словения - Австрия 1:1

Бенямин Шешко (16' - д), 1:0, Конрад Лаймер 1:1 (28')

Уелс - Турция 0:0

Литва - Кипър 0:1

Йоанис Питас 0:1 (34')

Косово - Румъния 0:3

Денис Ман 0:1 (43'), Денис Ман 2:0 (51'-д) 0:2, Разван Марин 0:3 (82')