• серия а

Милан отново не успя да победи

Юве няма спирка, Фиорентина превзе „Сан Паоло” - 1
Снимка: БТА/ AP

Ювентус записа шеста поредна победа в италианското първенство при гостуването си на „Анджело Масимино” срещу Катания. „Старата госпожа” надви „слоновете” с 1:0, а единственото попадение в мача бе дело на Карлос Тевес в 59-ата минута.

Двубоят ще се запомни най-вече с грубите нарушения от страна и на двата тима, довели до няколко жълти и един червен картон. Освен Бергесио от състава на домакините главният съдия Дамато изгони и двамата наставници, което според Антонио Конте е било „опит от страна на рефера на успокои играчите”.

Катания е на последно място във временното класиране на Серия „А” с актив от едва 20 точки. „Бианконерите”, от своя страна, уверено крачат към трета поредна титла на Апенините. Юве е първи със 78 точки, следван от Рома с 64, но и мач по-малко.

Третият в таблицата Наполи допусна загуба у дома от Фиорентина. „Виолетовите”, които близо час играха с човек повече заради червения картон на Гулам, сразиха неаполитанците насред „Сан Паоло” с гол в последните минути на Хоакин.

Лацио и Милан пък завършиха наравно 1:1 на „Олимпико” в столицата. И двете попадения в срещата бяха дело на играчи на домакините. Първо Конко си отбеляза автогол в края на първото полувреме, а Гонзалес изравни в 61-ата  минута след подаване на Билия.

Вижте всички резултати от изиграните срещи от 29-ия кръг в Серия „А”:

Торино – Ливорно 3:1
1:0 Имобиле (25 мин.), 2:0 Имобиле (60), 3:0 Имобиле (67), 3:1 Силигарди (89)
Киево – Рома 0:2
0:1 Жервиньо (17), 0:2 Дестро (42)
Парма – Дженоа 1:1
0:1 Кофие (21), 1:1 Скелото (31)
Интер – Аталанта 1:2
0:1 Бонавентура (35), 1:1 Икарди (36), 1:2 Бонавентура (90)
Болоня – Каляри 1:0
1:0 Кристодолопулос (78)
Сампдория – Верона 5:0
1:0 Сансоне (4), 2:0 Ренан (23), 3:0 Сориано (38), 4:0 Сориано (48), 5:0 Паломбо (58)
Удинезе – Сасуоло 1:0
1:0 Ди Натале (26)
Наполи – Фиорентина 0:1
0:1 Хоакин (87)
Катания – Ювентус 0:1
0:1 Тевес (59)
Лацио – Милан 1:1
0:1 Конко (43 мин., автогол), 1:1 Гонзалес (61)