• точка-

Двата тима завършиха наравно

Хебър Пазарджик и Ботев Враца се самозакотвиха на дъното - 1
Кадър: Diema Sport

Хебър Пазарджик и Ботев Враца не се победиха, завършвайки при равенство 1:1 в мач от 11-ия кръг на efbet Лига. Резултатът на стадион "Локомотив" в Пловдив бе открит от Божидар Пенчев в 10-ата минута, а равенството бе възстановено с точен изстрел на Дилян Георгиев в 21-ата минута. С директен червен картон в заключителните секунди на мача бе изгонен Олексий Збун.

В осмата минута Бубакар Траоре се измъкна зад защитата на Хебър и се озова сам срещу Марсио Роса. Шутът на нападателя на гостите бе отразен от стража на пазарджиклии, след което бе отправена и добавка от страна на Даниел Генов - също отразена от Роса.

В 10-ата минута след отлично изпълнение на пряк свободен удар от страна на Божидар Пенчев Хебър поведе в резултата. Халфът на символичните домакини отправи шут с левия крак от сравнително малък ъгъл, като изпрати неспасяемо топката до лявата странична греда на вратата на Любомир Василев.

В 21-ата минута равенството бе възстановено. След изпълнение на корнер от Мартин Смоленски топката бе насочена във вратарското поле, където Дилян Георгиев изпревари Октай Хамдиев и с шут в долния десен ъгъл изпрати топката в мрежата - 1:1.

В 35-ата минута Мартин Ачков проби отляво и центрира в наказателното поле, намирайки Браян Переа. Нападателят на гостите стреля с глава, но не намери целта.

В 68-ата минута Октай Хамдиев и Николай Николаев разиграха на двойно подаване отдясно, след което Хамдиев центрира в наказателното поле на Ботев Враца. Там Набил Макни се измъкна от защитата на гостите и стреля от упор във вратарското поле, но решително докосване на стража Любомир Василев и горната греда спасиха врачани от сигурен гол.

В 77-ата минута след подаване от корнер на Пенчев топката бе засечена от Мартин Михайлов, като изстрелът с глава на капитана на Хебър прелетя в аут.

Седем минути след това Душан Вукович отправи центриране от статично положение към далечната греда на вратата на Ботев Враца, откъдето Макни стреля с глава, но в аут.

Минута преди края на редовното време Макни получи топката на границата на наказателното поле, завъртя се и стреля, но след рикошет кълбото попадна в ръцете на стража Василев.

ХЕБЪР - БОТЕВ ВРАЦА 1:1

1:0 Божидар Пенчев 10, 1:1 Дилян Георгиев 21

ХЕБЪР: 97. Марсио Роса (В), 44. Николай Николаев, 55. Мартин Михайлов (К), 18. Радослав Терзиев, 88. Милен Гамаков, 21. Божидар Пенчев (81 - 7. Олексий Збун), 15. Уилям Фонкю (71 - 11. Душан Вукович), 19. Георги Стайков (90 - 23. Калоян Пехливанов), 77. Октай Хамдиев (81 - 8. Кристиан Андонов), 29. Шейх Диаманка (81 - 9. Калоян Кръстев), 70. Набил Макни

Старши треньор: Йордан Минев

БОТЕВ ВРАЦА: 1. Любомир Василев (В) (К), 70. Дилян Георгиев, 25. Деян Лозев, 29. Мартин Бачев, 11. Мартин Ачков, 21. Бубакар Траоре (75 - 10. Спас Георгиев), 22. Антоан Стоянов (61 - 17. Чавдар Ивайлов), 6. Давид Суарес, 24. Мартин Смоленски (75 - 77. Стефан Велев), 9. Даниел Генов (90 - 32. Мартин Дичев), 19. Браян Переа

Старши треньор: Христо Янев