Реал Мадрид с победа над Партизан в Евролигата

• евролигата-
  • партизан-
  • белград-
  • победа

Момчетата на Чус Матео загубиха първия си двубой при визитата си на Байерн Мюнхен преди седмица

Реал Мадрид с победа над Партизан в Евролигата - 1
Снимка: БГНЕС/EПA

Отборът на Реал Мадрид постигна първа победа в Евролигата, след като надви Партизан с 93:86 в среща от втория кръг в турнира на богатите, пише sportal.bg. Момчетата на Чус Матео загубиха първия си двубой при визитата си на Байерн Мюнхен преди седмица, но се реабилитираха пред собствените си фенове.

Срещата започна динамично, а след първата четвърт резултатът бе равен 24:24. Тройка на Серж Ибака пък даде аванс от три точки на домакините на голямата почивка. В останалите две части мадридчани имаха леко предимство и стигнаха до успеха.

Играчите на Реал бяха по-точни в стрелбата от средна дистанция – 65.7% срещу 51.6% за Партизан. Те имаха предимство и в подкошието, спечелвайки общо 34 борби срещу 25 за гостуващия тим.

Серж Ибака бе най-резултатен за домакините с 15 точки и 7 борби, а по 12 добавиха Хавиер Ратан-Майерс и Джанан Муса.

Карлик Джоунс бе най-полезен за Партизан с 15 точки, по 12 нанизаха Ваня Маринкович и Стърлинг Браун.

В следващия си двубой на 15 октомври Реал Мадрид ще гостува на Баскония, докато Партизан ще приеме Байерн Мюнхен в същия ден.