ЦСКА се върна на победния път срещу Ботев Враца

• александър томаш

След успеха момчетата на Александър Томаш заемат 11-о място с 13 точки

ЦСКА се върна на победния път срещу Ботев Враца - 1
Снимка: Факти.БГ

ЦСКА София победи с 2:0 Ботев Враца в двубой от 13-ия кръг на efbet Лига. Годуин Коялипу и Матиас Фаетон донесоха успеха на "червените".

След победата момчетата на Александър Томаш заемат 11-о място с 13 точки, а Ботев Враца е 15-и с 9.

В 3-ата минута Переа изведе Кондраков сам срещу Бусато, но футболистът на гостите си бутна дълго топката и вратарят спаси. След края на тази ситация бе отсъдена засада. Лошата новина за "червените" от положението бе, че Кондраков удари Бусато с коляно в главата при опит да го прескочи и се наложи принудителна смяна. На мястото на бразилеца влезе Дюлгеров. Бусато пък бе качен на линейка и откаран в болница.

В 12-ата минута Етоо стреля от фал в стената. Топката се озова в Коялипу, който преодоля вратаря Бариос и изглеждаше, че ще догони догони кълбото, за да го прати от 3-4 метра във вратата, но в последния момент бранител на гостите изчисти.

В 23-ата минута Джонатан Линдсет центрира в наказателното поле на Ботев Враца, където Коялипу бе забравен от бранителите на гостите и отправи ударс глава от чиста позиция, но не съумя да намери очертанията на вратата.

Старши треньорът на ЦСКА Александър Томаш направи втора принудителна смяна в 30-ата минута, когато Иван Турицов замени Джейсън Локило, който получи травма и не успя да продължи участието си в срещата.

Матиас Фаетон проби по лявото крило в 40-ата минута и сви топката за Джонатан Линдсет, който отправи удар от близко разстояние, който обаче бе блокиран от бранител на Ботев Враца.

ЦСКА успя да пречупи Ботев Враца в 42-рата минута, когато Иван Турицов изведе Станислав Шопов отдясно. Халфът на "червените" центрира около точката за изпълнение на дузпа, където Годуин Коялипу се извиси над всички и с удар с глава изпрати топката към долния десен ъгъл на вратата на Фадерико Бариос, поразявайки целта.

В първата минута от добавеното време на първото полувреме "армейците" пропуснаха златна възможност да излязат напред в резултата. Матиас Фаетон напредна по лявото крило на нападението и със силно подаване остави Коялипу срещу опразнената врата. Нападателят на ЦСКА обаче направи огромен пропуск, след като не направи добър контакт с топката и я изпрати над вратата.

В четвъртата минута на даденото от рефера седемминутно продължение звездата на гостите Переа стреля опасно покрай лявата греда.

Шест минути след почивката домакините извършиха трета принудителна смяна. Пинто получи травма в коляното и напусна игра за сметка на Петров.

В 57-ата минута Шопов завърши многоходова атака на своя отбор с техничен фалцов шут, а Бариос изби в корнер. След неговото изпълнение Петров овладя в наказателното поле и отправи удар от границата на малкото наказателно поле, но стражът на врачани някак пак спаси.

Станислав Шопов центрира от корнер в 77-ата минута на втора греда, където Годуин Коялипу засече, но Федерико Бариос бе добре позициониран и улови топката.

ЦСКА успя да сложи точката на спора с втори гол в 80-ата минута. Матиас Фаетон бе изведен отляво след отнета топка дълбоко в половината на "армейците". Крилото тръгна на самостоятелен рейд и с удар от границата на наказателното поле успя да порази целта, като преди да влезе във вратата, топката рикошира в десния страничен стълб на вратата.

ЦСКА – Ботев Враца 2:0

1:0 Годуин Коялипу 42, 2:0 Матиас Фаетон 80

ЦСКА: 1. Густаво Бусато (7' - 25. Иван Дюлгеров) – 99. Джеймс Ето’о, 5. Лумбард Делова, 6. Лиъм Купър (К), 18. Мика Пинто (51' - 4. Християн Петров) – 26. Марселино Кареасо – 22. Джейсън Локило (30' - 19. Иван Турицов), 8. Станислав Шопов, 10. Джонатан Линдсет, 11. Матиас Фаетон – 77. Годуин Коялипу

Треньор: Александър Томаш

Ботев Враца: 34. Федерико Бариос – 25. Деян Лозев, 29. Мартин Бачев, 33. Стефан Цонков, 11. Мартин Ачков – 70. Дилян Георгиев (81' - 15. Мирослав Маринов), 6. Давид Суарес, 24. Мартин Смоленски (59' - 9. Даниел Генов) – 8. Даниил Кондраков (59' - 14. Марко Мажуга), 19. Браян Переа (К), 21. Бубакар Траоре (72' - 26. Мохамед Букаси)

Треньор: Христо Янев