• берое

Ловчанлии загубиха с 0:2 от Берое в контрола

Балъков стартира със загуба в Литекс - 1
Снимка: БТА
Красимир Балъков започна със загуба треньорската си работа в Литекс. На тренировъчния стадион в Ловеч оранжевите отстъпиха с 0:2 на Берое. През първото полувреме гостите от Стара Загора имаха по-чисти положения за гол. В 17-та минута удар с глава на Георги Костадинов беше избит от Пиргов след центриране на Селим Киркар.

В 35-та минута след центриране на Киркар Иво Иванов с глава откри резултата 0:1. Три минути по-късно Джордан можеше да изравни, но удара му с глава мина покрай гредата.

На почивката Красимир Балъков смени целия си състав. В 50-та минута Мапуку пропусна да удвои преднината на Берое като стреля покрай гредата, В 55-та минута Аяс изведе Димо Бакалов сам срещу Баривиейра, нападателят хладнокръвно преодоля вратаря и покачи на 2:0 за Берое.

Пет минути по-късно Баривиейра не изчисти добре топката, Аяс стреля към опразнената врата, но вратарят все пак се върна и предотврати трети гол за гостите. Въпреки негативния резултат феновете на Литекс запалиха факли и подкрепяха мощно оранжевите.

Домакините се опитаха да променят статуквото, но Макенджиев спаси удари на Златинов и Ангелов. В крайна сметката гостите от Стара Загора спечелиха мача с 2:0. Дебют за Литекс направиха бившите футболисти на ЦСКА Омар Косоко и Джаксън Менди.