4 Януари, 2016 11:42 3 572 2

Дигитален слънчев часовник

  • слънчев часовник-
  • mojoptix
Дигитален слънчев часовник - 1

Френски изобретател с прозвището Mojoptix е усъвършенствал до неузнаваемост едно от най-старите приспособления за измерване на времето в човешката история. Древният слънчев часовник вече има дигитална версия, макар че в нея няма никаква електроника.

Дигитален слънчев часовник

Устройството, в което липсват и подвижни части, може да показва часа за времето от 10:00 до 16:00 с интервал от 20 минути. Дигиталният слънчев часовник е "напечатан" на триизмерен принтер и съдържа множество отвори, през които светлината прониква и прожектира цифри в зависимост от положението на слънцето в небето.

Дигитален слънчев часовник

Mojoptix е разработил две версии на изобретението си. Едната е предназначена за използване в северното полукълбо, а другата - в южното.


Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 гост

    1 0 Отговор
    Супер яко! Бая сложни изчисления е направил за да създаде този модел, да го изпринти и да работи! Страхотна идея!
  • 2 незнайко

    1 0 Отговор
    Това се казва ново изобретение. Браво.