18 Май, 2012 13:58 17 357 19

Добавена реалност на предното стъкло

  • pioneer-
  • carrozzeria cyber navi ar

Японската корпорация Pioneer е на път да сбъдне някои от най-футуристичните сцени от киното, в които пред шофьора се прожектира истинска светлинна стена от интерактивни изображения. Системата Carrozzeria Cyber Navi AR превръща цялото предно стъкло на автомобила във виртуален дисплей с добавена реалност.

Новата разработка на компанията комбинира обстановката пред колата с компютърно генерирана графика. Това позволява на водача да вижда информацията от GPS-а насложена върху улицата и околните сгради.

Засега Carrozzeria Cyber Navi AR все още не позволява оперирането с данните посредством допир, както във фантастичните филми, но специалистите определят системата като добро начало в тази посока.

Продажбите на Pioneer Carrozzeria Cyber Navi AR в Япония стартират през юли. За съжаление от компанията не споменават нито дума за останалите пазари по света.


Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.



Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Billy

    4 1 Отговор
    Много добре ама ще е маса пари...
  • 2 Niksone

    5 1 Отговор
    А едно време колите дори ABS нямаха..
  • 3 Ники Николов

    4 1 Отговор
    аз доскоро карах една 11г. ксантиа без абс
  • 4 ilko

    1 1 Отговор
    i kvo stava kato pe4e sl1nce ?
  • 5 bmw fen

    1 2 Отговор
    nema po golqma prostotiq ot tova
  • 6 Петър

    1 3 Отговор
    Крайно време беше !!!
    Аз го имам тва в главата си от поне 15 години !!!
    Егати и бавноразвиващия се свят !?
  • 7 NFS

    1 1 Отговор
    се едно си в nfs :D :D :D
  • 8 Онзи

    1 1 Отговор
    Какви са тия коли бе.....?Всичко с двигател и скорости трябва да е за тези, които наистина могат да карат....Е..ха мам...та на и на автомобилите...С всички системи убиха всичко...Най-вече удоволствието от шофирането.Който го е изпитал на кола без никакви жици и кабели, освен тези на стартера, фаровете и радиото, знае за какво говоря ;)
  • 9 Ludiq

    2 1 Отговор
    ey nom.6-petar, kato si tolkova umen za6to 15 godini nemoja da q realizira6 tazi ideq. Ina4e vs4kite ste profesori, mnogo znaete, nay umnite ste.
  • 10 Alexander

    0 7 Отговор
    Не е някаква новост - на Мерцедес системата е с доста по-добри интерфейс и графика и на всичкото отгоре се контролира чрез жестове. Вярно, все още е в период на разработка, но и така е впечатляваща.
  • 11 BURZIQ

    2 1 Отговор
    A stiga be tfa sa AVTOMOBILI NE KOSMICHESKI KORABI WE , az sum na mnenieto na ONZI 4oveka si e prav precakaha sveta sas teq sistemi sega katastrofite shte se oveli4a rqzko ! ;]
  • 12 324

    5 0 Отговор
    що не измислят да се прожектира филм на предното стъкло,а от пепелника да се пукат пуканки докато некоя мацка прави с..ки на шофера.Къде отива удоволствието да караш с тия глезотий? и що има катастрофи а
  • 13 фжрр

    2 1 Отговор
    Какво ли вече не измисля само и само да се трупат милионни тцтцтц
  • 14 The Bear

    2 3 Отговор
    За щастие все още има производители, които предлагат добри коли с минимално екстри - МБ, БМВ, а има и такива почти без екстри - само най-необходимото - АБС и Обикновен климатик - Дачия примерно. И лада, но тя не бива...
  • 15 милен миленев

    1 0 Отговор
    тия коли наистина на самолети ще станат
  • 16 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 17 мартин акакка

    0 1 Отговор
    по същата логика може да се надруса човек и да вижда на предното стъкло още по футуристични картини...Изобщо това невярвам да се приеме в Европа...
  • 18 Galin

    0 0 Отговор
    една от най-безсмислените инвестиции..
  • 19 Prelude

    0 0 Отговор
    Не съм фен на купища екстри, достатъчни са ми климатик, шибидах и хубава музика, но тази навигация е добра. Бих я ползвал по непознати места където и без това не може да шофираш за удоволствие.
    Дано да няма големи проблеми с легализацията, по принцип така е далеч по безопасно отколкото да се обръщаш към централната конзола.