Котировките на Газпром се понижиха с 5,82% по време на търговията в понеделник, 22 юни, достигайки 98,41 рубли за акция. Данните на Московската фондова борса показват, че цената на акциите е паднала под психологическата граница от 100 рубли, предава News.bg.
Според информацията, цитирана от РБК, това е първият случай от 23 януари 2009 г., когато акциите на компанията се търгуват под това ниво.
Директорът по стратегиите във финансовата група Финам Ярослав Кабаков заявява, че руският фондов пазар остава под натиск, като все повече се натрупват негативни новини, свързани с геополитическата обстановка.
По думите му именно геополитическите фактори са сред основните причини за слабостта на пазара.
Анализаторът от Freedom Global Наталия Милчакова отбелязва, че допълнителен риск за руския пазар може да се окаже понижението на цените на петрола след отварянето на Ормузкия пролив. Според нея това може да повлияе върху по-нататъшната динамика на борсовата търговия в Русия.
Развитието на енергийните пазари и състоянието на големите енергийни компании се следят внимателно и в България заради значението им за региона. Промените в цените на природния газ и петрола могат да окажат влияние върху енергийните пазари в Европа, включително върху икономическата среда и енергийната сигурност в България и Югоизточна Европа.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Владимир Путин, президент
Що е то ? 😁
Коментиран от #3
07:28 23.06.2026
2 Приятни вести
07:31 23.06.2026
3 Виждащ
До коментар #1 от "Владимир Путин, президент":
В най-плодородната земя в Европа живее 80% от храните внася. Познай кой тъпан е това.Коментиран от #21, #29
07:32 23.06.2026
4 оня с коня
Коментиран от #7
07:37 23.06.2026
5 Бангаранга
07:38 23.06.2026
6 Презвитер Козма
07:39 23.06.2026
7 Купи
До коментар #4 от "оня с коня":
ши вече? Или само нас съветваш да купим?Коментиран от #9
07:40 23.06.2026
8 оня с коня
Коментиран от #23
07:43 23.06.2026
9 оня с коня
До коментар #7 от "Купи":
Бе той дори Ник няма и пише с моя,ти ще търсиш у него Пари за Акции...07:50 23.06.2026
10 зИленски
08:07 23.06.2026
11 УЧЕБНИК ПО ПРОПАГАНДА
Коментиран от #14
08:08 23.06.2026
12 Монголската Бензиностанция
Скоро... Закриваме
08:08 23.06.2026
13 Матю хари
Коментиран от #17
08:10 23.06.2026
14 Да , ама всички си знаем
До коментар #11 от "УЧЕБНИК ПО ПРОПАГАНДА":
2 ДНЯ и ВСЕ!П едерацията в границите на СССР и Соц Лагера.
Хихихихихи
08:10 23.06.2026
15 Възраждане
08:13 23.06.2026
16 Този коментар е премахнат от модератор.
17 Путинистите
До коментар #13 от "Матю хари":
Ще станат Аятоласи.Коментиран от #18
08:14 23.06.2026
18 Салим Ахмедов
До коментар #17 от "Путинистите":
Ашколсун08:16 23.06.2026
19 АЛЕКСЕЙ МИЛЕР
ШЕФЪТ НА ГАЗПРОМ
СЕ БИЕШЕ В ГЪРДИТЕ:
ГАЗПРОМ ЩЕ БЪДЕ ПЪРВАТА ФИРМА
В СВЕТА КОЯТО ЩЕ СТРУВА
1 ТРИЛИОН ДОЛАРА.
ХАХА ХАХАХА ХАХАХА
А СЕГА Е ОКОЛО 30 МИЛИАРДА
В ПУТИНОВА РУСИЯ Е ТАКА.
08:17 23.06.2026
20 РФ е ВЕЛИК КЕН ЕФ
Респект!
Копеек, тия ваши братя буряти, да не се готвят да приемат €-то ? 😂😂😂
Коментиран от #28, #33
08:19 23.06.2026
21 СЛЕПЕЦ
До коментар #3 от "Виждащ":
Говорим за Свръх ДЪРЖАВАТАИМПЕРИЯТА .
НЕДЕЙ ДАВА НЕАДЕКВАТНИ ПРИМЕРИ.
08:19 23.06.2026
22 Механик
08:20 23.06.2026
23 Оня с Мотиката
До коментар #8 от "оня с коня":
"...Няма нищо страшно в това..."Ма ти е верно си оня с коня, магарето и козите !!!
Разбира се че няма нищо страшно, руските чалми живеят най-добре, от чешмите мед и бензин, заплатите надхвърлят тия в Дубай, деца тичат и играат под мирното утринно небе !!!
Pycки ИДИOТ .....😆😆😆
08:20 23.06.2026
24 Путлер е безаналогов тъnak !
08:21 23.06.2026
25 Временна психолофическа промяна
Много от нефтодобивните съоръжения в Близия Изток са извадени от строя за години напред,
А и акциите по прицип, не са живи пари. А икономически балони. Нито едно предприятие или бизнес, не може да продаде ВСИЧКИТЕ си акции наведнъж, за обявените от борсата цени.
08:21 23.06.2026
26 Шафьоро
08:21 23.06.2026
27 Голем смех
Коментиран от #30
08:22 23.06.2026
28 ИМА ЕДНИ ИНТЕРЕСНИ
До коментар #20 от "РФ е ВЕЛИК КЕН ЕФ":
ЦЕНИ В БЕНЗИНОСТАНЦИИТЕВ ПРОСИЯ
АКО ИЗОБШО ИМА НЕШО ЗА ПРОДАВАНЕ...
ЛИТЪР БЕНЗИН 95
140 РУБЛИ
ХАХА ХАХАХА ХАХАХА
ДОБРЕ ВЪРВИ ДВИЖУХАТА НА ПУТИН.
Коментиран от #31, #32
08:22 23.06.2026
29 Възрожденец 🇧🇬
До коментар #3 от "Виждащ":
Ами те същите съветски тъnaци ни управляват от 82 г., назначени от Москва.Сега пак си избрахте да ви водят БКП-ДС nogлоги на Москва.
08:24 23.06.2026
30 Този коментар е премахнат от модератор.
31 Бъркаш
До коментар #28 от "ИМА ЕДНИ ИНТЕРЕСНИ":
Това бе вчера196 рубли е обикновения бензин тази сутрин, нафтата 222 рубли
08:27 23.06.2026
32 реалистъ
До коментар #28 от "ИМА ЕДНИ ИНТЕРЕСНИ":
Литър бензин в България - 1.40 евроЛитър бензин в Русия - 2 евра.
Та откъде ще взимате евтини горива, копейки?
08:28 23.06.2026
33 Според международните институции
До коментар #20 от "РФ е ВЕЛИК КЕН ЕФ":
рублата е най-добре представящата се валута за тази година.А същите са поставили Русия на 4то място в Света по Покупателна Способност на Населението(РРР) И то по време на война и санкции?
А какво да кажем ние с гайдите от ЕС, дето не сме под 1000 санкции?
Коментиран от #38
08:29 23.06.2026
34 Не ви ли се струва
Коментиран от #39
08:31 23.06.2026
35 Град Козлодуй ОРИГИНАЛА
Благодаря за отговора!
08:33 23.06.2026
36 Този коментар е премахнат от модератор.
37 Многоходовото
08:44 23.06.2026
38 ГРУ гайтанджиева
До коментар #33 от "Според международните институции":
Така е, аз само в рубли кеширам, като най-стабилна и сигурна валута . 🤣🤣🤣Не знам защо волгата, петьо, кешира в €.
08:56 23.06.2026
39 Костя Дъ Пpocтя празнодумеца
До коментар #34 от "Не ви ли се струва":
Според мен те не страдат от това. Много добре си се чувстват така с бозата от 6 ст. в между ушната кухина.08:59 23.06.2026
40 Мдаааа
09:45 23.06.2026