Тема: Украйна

Нощна атака: Балистични ракети разтърсиха Киев

28 Юни, 2026 08:05, обновена 28 Юни, 2026 08:44 3 323 107

  • украйна-
  • русия-
  • атаки-
  • киев

Ранени са двама души, избухнаха пожари в Дарницкия район

Нощна атака: Балистични ракети разтърсиха Киев - 1
Снимка: YouTube

В нощта срещу 28 юни руските сили нанесоха масирани въздушни удари по Украйна.

Основна мишена на атаката беше столицата Киев, която бе обстрелвана на няколко вълни с балистични ракети, изстреляни от северно направление.

В рамките на един час в Киев отекнаха най-малко пет мощни експлозии вследствие на задействаните системи за противовъздушна отбрана (ПВО). Към 08:00 часа българско време ръководителят на Киевската градска военна администрация (КМВА) Тимур Ткаченко потвърди, че най-малко двама души са ранени. Няма данни за загинали.

Падащите отломки от свалените ракети са предизвикали пожари на няколко адреса в Дарницкия район на столицата. Огънят е обхванал станция за техническо обслужване (СТО), нежилищна сграда, както и тревни площи в непосредствена близост до жилищен блок.

Освен столицата, под обстрел през нощта бяха поставени град Днипро, както и Черниговска и Сумска области, където бяха регистрирани прелитания на вълни от руски ударни безпилотни апарати. Спасителните екипи в засегнатите райони продължават разчистването на отломките.

Източник: Киевска градска военна администрация (КМВА) / Укринформ / УНИАН


Поставете оценка:
Оценка 4.3 от 41 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Кирил

    24 112 Отговор
    Последни напъни на бункерното старче

    Коментиран от #38, #46

  • 2 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 3 УДРИ С ЛОПАТАТА

    101 11 Отговор
    По главите фашистики бандерски.
  • 4 1488

    52 3 Отговор
    а България се забавлява: фестивали заливат страната

    Коментиран от #26, #52

  • 5 Гост

    82 7 Отговор
    Не вярвам, че тази война не може да бъде спряна дипломатично.
    Западът я толерира, но само се прави, че е против. Все още очакват, че до баските залежи ще са на тяхно разположение след присъединяването на Украйна към ЕС, и просто инвестират в завоюването им обратно от Русия

    Коментиран от #40, #101, #107

  • 6 ВОЙНАТА НА ЗЕЛЕНСКИ

    93 7 Отговор
    Е война на сатанистите срещу славянството и православието.
  • 7 ЕВРОФАШИСТИТЕ

    75 7 Отговор
    Изкопаха ли вече окраинските редкоземи.
  • 8 Последния Софиянец

    12 78 Отговор
    До като бункерното с токчетата не висне от башнята терора по света няма да спре, от мен да го запомните.
  • 9 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 10 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 11 Швейк

    5 61 Отговор
    Руският тероризъм е справедлив и оправдан
  • 12 Атина Палада

    16 28 Отговор

    До коментар #9 от "Руснак без крак...":

    Или с кюмюр, донбаски!

    Коментиран от #43

  • 13 Зiленски 🇺🇦 - началник хунта

    58 3 Отговор
    Важно е моят бункер да е добре , че да посрещам там западните спонсори .
  • 14 ВОЙНАТА НА ЗЕЛЕНСКИ

    83 5 Отговор
    Се развива все по-трагично. Фронта се разпада, руската армия напредва по всички направления, а нацистите от азоф бягат.

    Коментиран от #33

  • 15 Абе

    56 3 Отговор
    Къде е белоноско да се изходи по въпроса?
  • 16 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 17 хихи

    66 1 Отговор
    Фейк! Хаджигенов каза, че Русия вече е бензиностанция без ракети, ама и без гориво...
    В Хаджигеновата глава друго можеш да вкараш!? ум НЕ!
  • 18 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 19 Швейк

    4 18 Отговор

    До коментар #9 от "Руснак без крак...":

    Или чукче , въже и пиронче...
  • 20 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 21 УРСУЛА НАЗНАЧИЛА ЗЕЛЕНСКИ ЗА ЕВРОКОМИСАР

    59 2 Отговор
    По кражбите и наркоманията.
  • 22 Комуняга

    26 17 Отговор
    Хубаво беше едно време с външните кенефи и как рязахме вестници вместо тоалетна хартия. Тези сегашните европудели много ги разглезиха -пътуват където искат,тоалетна хартия имат. Друго си беше да има жителство и да не можеш да припарш да живееш в София или Пловдив.

    Коментиран от #31

  • 23 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 24 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 25 хихи

    42 1 Отговор
    Русия няма ракети. Параженията са от Пейтриът объркал ято гарги с Орешник
  • 26 Майор Деянов, на всеки километър

    31 13 Отговор

    До коментар #4 от "1488":

    "..България се забавлява: фестивали заливат страната.."

    България не се забавлява, а отбелязва безаналоговите успехи на Русия и руската СВО ☝️
  • 27 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 28 ВОЙНАТА НА ЗЕЛЕНСКИ

    53 2 Отговор
    Е проксипвойна на англосаксите за отслабване на Русия. За англосаксите окраинците и останалите славяни са само разходен материал.
  • 29 Пацифист

    51 5 Отговор
    зеленски и кликата му трябва час по-скоро да бъдат ликвидирани, за да настъпи мир за обикновенните украинци.
    Слава на всеки избягал, укрил се, дезертирал или предал се в плен насилствено бусолизиран украински мъж.

    Коментиран от #37

  • 30 А ГДЕ

    45 2 Отговор
    Кая Калас?
  • 31 Лекувай се !

    41 3 Отговор

    До коментар #22 от "Комуняга":

    И мобифини нямахме 😜 ! Олигофрен , да не мислиш че на запад , в началото на века са били с тоалетна хартия ?!
  • 32 МИНАВАМ САМО ДА НАХРАНЯ БАНДЕРИТЕ

    43 5 Отговор
    Как сте бандерчовци, болят ли ви главите и други части от снощните удари?

    Коментиран от #51

  • 33 Руснак без крак...

    10 41 Отговор

    До коментар #14 от "ВОЙНАТА НА ЗЕЛЕНСКИ":

    "..Фронта се разпада, руската армия напредва.."

    Абе тоя фронт от ПЕТ години се "разпада" , руската армия подмина Лисабон и гребе към Вашингтон. Болни на цялата глава pyсопати, зae6ись...😆😆👈

    Коментиран от #65

  • 34 Движуха

    8 29 Отговор
    ДВИЖУХА по кримският мост продължава.Ватенки яхнаха коне! Видео!!!
  • 35 ПРЕДИ 80 ГОДИНИ

    50 5 Отговор
    Англосаксонските сатанисти намериха един второразреден еврей художник и го насъскаха против славянството. Сега същите сатанисти намериха второразреден еврей артист и пак топнасъскват против славяните.

    Коментиран от #39

  • 36 А МОЧАТА?

    4 32 Отговор
    Възстановиха ли МОЧАТА?

    Коментиран от #103

  • 37 Миролюб Войнов, историк

    3 37 Отговор

    До коментар #29 от "Пацифист":

     "..за да настъпи мир за обикновенните украинци.."

    Мир ще настъпи единствено га Русия се разтури, а 140млн рушляка фанат влака за Руския Мир.
  • 38 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 39 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 40 ФАКТ

    6 24 Отговор

    До коментар #5 от "Гост":

    Западът контролира Хаяско.

    Коментиран от #55

  • 41 ТАГАРЕВ БИЛ СЪБРАЛ КУФАРИТЕ

    33 3 Отговор
    Щял да бяга.

    Коментиран от #57

  • 42 Позора на Русия

    6 39 Отговор
    Продължава с избиването на мирни граждани и стрелба по граждански обекти, нищо КОЕТО Е ЗАБРАНЕНО ОТ МЕЖДУНАРОДНИЯ ДОГОВОР ЗА ВОДЕНЕ НА ВОЙНА. Хага очаква Путен!
  • 43 си пън

    31 2 Отговор

    До коментар #12 от "Атина Палада":

    тинче,продължавайте с мечтите,човека умря вече няколко пъти,не ви ли омръзна да го морите,отивайте на фронта с думи няма да стане
  • 44 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 45 А Вие какво сте очаквали?!

    40 3 Отговор
    ,,УкрИнформ" ,да каже,че има поразени военни обекти,а не...жилищни сгради и...запалена трева...?!?!
  • 46 Памперса поддаде

    6 31 Отговор

    До коментар #1 от "Кирил":

    Пуслер опръска бункера
  • 47 Проукраинските

    27 3 Отговор
    Коментари са от джудженцето от малката снимчица след увода...
  • 48 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 49 РЕАЛИСТ

    40 4 Отговор
    2 000 000 бандери и 400 000 англосаксонски наемника до момента са заровени в чернозема, дето Зеленски го продаде и на американците и на англичаните.

    Коментиран от #68, #72

  • 50 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 51 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 52 Скоро ще стане още по-добре в БГ!

    28 4 Отговор

    До коментар #4 от "1488":

    Като Урсула прибере всички украински дезертьори,излежаващи се по плажовете на нашето Черноморие и ги прати,с бусовете директно на фронта...!
  • 53 Маринов

    38 3 Отговор
    От статията разбираме, че руснаците си стрелят по Киев просто ей така + да се вдига шум, да се плащат хората. Каквото за изстреляли е свалено. Отломките са подпалили някаква трева. Жертви няма, разрушения почти няма. Ега ти прехвалени те ракети! Гърмят яко, за да стряскат спящощите столичани. По данни на Милен от мястото на дъбитието, от първо лице, поражения няма, само гюрултия. Шоу. Какво е недоволен зеления?

    Коментиран от #62

  • 54 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 55 Контролира запада...

    16 2 Отговор

    До коментар #40 от "ФАКТ":

    ...- дръжки!
  • 56 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 57 Къде?!

    22 2 Отговор

    До коментар #41 от "ТАГАРЕВ БИЛ СЪБРАЛ КУФАРИТЕ":

    За фронта ли?!
  • 58 Кирил

    7 25 Отговор
    Фашистите в България са БКП/БСП и техните привърженици, а историята се изопачава само и само да се скрие истината, че фашисти и комунисти са едно и също.

    Коментиран от #66, #71

  • 59 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 60 Механик

    22 6 Отговор

    До коментар #39 от "НЕВЕРОЯТЕН Т ЪПАК":

    Дааа. Обаче Тимур Миндич, Ермак, Зеленски, Шмигал, Арсен Аваков, Вадим Гутцайт, Марина Лазебна, Роман Абрамовски, Денис Малюска , тия всичките са СЛАВЯНИ. До един. Даже и фамилиите ми са едни такива, славянски.
  • 61 Дон Корлеоне

    2 18 Отговор
    Хаяско осъмна ли?
  • 62 При това!

    31 4 Отговор

    До коментар #53 от "Маринов":

    Ракетите за ПВО и самото ПВО са подарени на Зеления...!
    За какво реве тогава малкият Зелен Мук?!?!
  • 63 Хъ хъ хъ

    7 25 Отговор
    Крим обезбензинен.Рсудия обезбензинена.
    Хъ хъ хъ.
    От Белят дом казаха на Пусьо да се готви за капитулация.
    Хъ.

    Коментиран от #73

  • 64 Истината ли

    32 4 Отговор
    И НЯКОЙ ВЯРВА ЛИ,ЧЕ "РАШЪНИТЕ" СА ОБСТРЕЛВАЛИ ТРЕВНИ ПЛОЩИ. И НЯКАКВО ГАРАЖЧЕ,ИЛИ "техническа СТАНЦИЯ?" А,В СЪЩОТО ВРЕМЕ,МА СРЕЩАТА НА Г-7 В ТУРЦИЯ,КИЕВ ОБЯВИ,ЧЕ САМО ЗА ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ НА ПЪТНАТА ИНФРАСТРУКТУРА,ЩЕ СА НЕОБХОДИМИ 40 МИЛИАРДА ДОЛАРА И СРОК ОТ 10 ГОДИНИ!!?? Докога ще лъжете на това ниско ниво,на което и "РОМИТЕ" и децата не се хващат??

    Коментиран от #69

  • 65 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 66 Ами

    5 2 Отговор

    До коментар #58 от "Кирил":

    То явно заради зъбите и част от черепа на Хитлер са в Москва:)))
  • 67 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 68 Лекар

    4 15 Отговор

    До коментар #49 от "РЕАЛИСТ":

    Тези 2 000 000 убити бандери сега с теб в стаята ли са?
  • 69 стоян георгиев

    11 8 Отговор

    До коментар #64 от "Истината ли":

    Не са обстрелвали тревите а са ги уцелили.правиш ли разлика?украйна е в пъти по малка от Русия и Русия я обстрелва с дронове и ракети пета година .няма как да няма поражения.
  • 70 Първанов

    5 23 Отговор
    Делото на Путин, върви към доживотна присъда!
  • 71 Георгиев

    22 5 Отговор

    До коментар #58 от "Кирил":

    Това сериозно ли го мислиш? Б з да си прочел д с реда от Маркс, Енгелс, Ленин, Сталин, Благоев? И в Китай се развива най успешната "фашистка"държава? А подпалвачите на профсъюзния дом в Одеса и убийците на бесарабски българи там, тогава - това са демократи, носители на нови прогресивни мисли, идеи и дела? Иди се прегледай, но "демократична" психиатрия, защото иначе ще те приберат.

    Коментиран от #75, #79

  • 72 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 73 Абе

    25 3 Отговор

    До коментар #63 от "Хъ хъ хъ":

    Като гледаме границите от фронта ,на които бандерите и запада са готови да преговарят:)),то капитулацията е ясна вече за кой е:))),иначе няма трезвомислещ ,дето да смята,че си подобряват преговорните позиции бандерите с терора над Крим:)И да го евакуират целия ,после бандерите пак ще платят тройно както в авантюра им с Курско:)))

    Коментиран от #74, #76

  • 74 Руската пропаганда

    3 23 Отговор

    До коментар #73 от "Абе":

    Има за цел глупака.

    Коментиран от #82, #84

  • 75 Ама и ти

    5 7 Отговор

    До коментар #71 от "Георгиев":

    Не си добре. Пример, не смесвай комунизъм и социалдемокрация.ч- Благоев. Не смесвай Ленин с Маркс, Сталин с Благоев. Тово е НЕ правилно и подвеждащо, за нечелите ги

    Коментиран от #80

  • 76 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 77 Сатана Z

    21 2 Отговор
    Зеленият бункерен плъх се крие дълбоко под земята като къртица.
  • 78 Киев гори

    26 2 Отговор
    Ударен е и ликвидиран из основи бункерите на Мин.Отбраната и ГУР.
    Зам нач.на ГУР полк.Рустем Фахриев, отговарящ за тайните операции в Крим е очистен от ФСБ в центъра на Киев с 2 изстрела в главата.
    В Запорожие с ракети е извадена от строя една от двете най големи рафинерии на Украйна
  • 79 стоян георгиев

    1 18 Отговор

    До коментар #71 от "Георгиев":

    Кой от тия не е фашисто комунист?я ми кажи кой е убил повече хора сталин или хитлер?ленин или мусолини?китай е толкова успешен пе е пълно с китайски бежанци у нас дето живеят в най бедните райони на софия и продавам дрънкулки на пазара.що не ходите в китай бе другар? Слага ватенката и синята манта и тръгвай! Що се завирате все в неуспешните сащ англия или ес?

    Коментиран от #83

  • 80 стоян георгиев

    1 19 Отговор

    До коментар #75 от "Ама и ти":

    Кво му пука на копея...социализъм комунизъм...за него е важно да е диктатура.той ма това е свикнал.
  • 81 Цък

    22 1 Отговор

    До коментар #9 от "Руснак без крак...":

    В 404 май също няма. Руснаците показаха че тази игра е лесна, преди дни удариха 150 бензиностанции. В статия от днес във факти само споменаха за удари по бензиностанции и складове с гориво. Какво изобщо става в 404. След като превзеха Курск са решили май стратегически да отстъпят Сумска област. Чудя се защо руснаците бавят присъединяването на Одеса
  • 82 Ами

    19 1 Отговор

    До коментар #74 от "Руската пропаганда":

    Явно тя е хванала и Бисмарк,защото думите му за първите предложения на руснаците пак се сбъдват:)))Остави ами пророците начело с американският Едгар Кейси и те явно жертви на руска пропаганда се оказват:)Да се чуди човек и папата като им каза на бандерите да отстъпят,ток агент на Путин ли беше ,както го наредиха или и той като пророците Свише беше руско пропагандиран:))

    Коментиран от #94

  • 83 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 84 Салавьов квичи в ефира

    1 15 Отговор

    До коментар #74 от "Руската пропаганда":

    Унищожават ни😅😅😅
  • 85 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 86 Да се готви

    2 15 Отговор
    Масква.
  • 87 Котка

    17 0 Отговор
    Ах, ах. Вече няма детски градини. А тревни площи. Какъв фарс.
  • 88 ОНЯ с ДРОНЯ

    3 13 Отговор
    УТРЕ ПАК ЩЕ ИМА

    МИГРАЦИЯ ФЛАМИНГО.

    КОЙ ли ще проклина

    ГДЕ НАШЕ ПВО?

    ХАХА ХАХАХА ХАХАХА
  • 89 Путин освобождава Украйна от нацистите

    6 6 Отговор
    с балистични ракети. Съдейки по резултата обаче - двама ранени, нито един убит, с освобождението нещата не вървят гладко. Трудно ще му бъде и когато тръгне да освобождава Европа и Америка, ракетите му криви, стават само да ги разкарва по Червения площад.
  • 90 Гледам

    2 16 Отговор
    Някои проруски коментари с много плюсове, други почти нямат никакви. Направо си личи продукцията на митрофанските тролове.

    Коментиран от #92

  • 91 Моряка

    15 1 Отговор
    Дискусията вървеше вяло,докато не се намеси Стоянчо.( почти по Швейк)Громи яко Путинистите.Няма значение,че няма аргументи.
  • 92 Ами 2 заработващи дежурни кппейки

    0 5 Отговор

    До коментар #90 от "Гледам":

    И една шушумига.
    🤣
  • 93 Урсулите

    8 1 Отговор
    След като най-малко двама души са ранени,
    Наркоманчето живо ли е още!
  • 94 Моряка

    6 0 Отговор

    До коментар #82 от "Ами":

    Ами не се ли досещаш.Всички са дълбоко законспирирани агенти на Путин.По плюнките ще ги познаеш.Естествено,че резидентът е Стоянчо,не си поплюва момчето.
  • 95 Макробиолог

    8 1 Отговор
    Ботчетата вярват че с дрончета Зе ша бий руската армия.Разтегат локуми за терориста Пу.Вярвят че сво се точи 5 годин що могучая била вторая в юропа.Нетаняху срива цял блок или квартал за да убие един брой противник от някакъв ранг.Пу захочет ли кииф го нема за една нощ без никви ТЯО,те такова е истинското съотношение.Но се е заел с трудната задача да отдели зърното от плявата.
  • 96 Кирил

    1 5 Отговор
    Мноко удобно комунистите "забравят" как техните лидери в Москва искат съюз с Германия и СССР, "не помнят" пакта Рибентроп-Молотов, не знаят, че преди Молотов, външният министър на "единния и нерушим Съветски съюз" е евреин и е махнат от Сталин, готвейки съюза между двете фашистки диктатури. Самият Сталин е мразел евреите и целия свят. Сега Путлер го замества.

    Коментиран от #98

  • 97 ВВП

    4 0 Отговор
    Зелю фашиста ,мърда ли още ??
  • 98 Макробиолог

    1 0 Отговор

    До коментар #96 от "Кирил":

    Чембърлейн чий?
  • 99 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 100 Мдаааа

    0 4 Отговор
    Фашиста Путин не спира да избива православието. Добрият руснак е мъртвия руснак - Сталин!
  • 101 Хахахаха

    1 2 Отговор

    До коментар #5 от "Гост":

    Войната може да спре веднага, когато тупин се изтегли. Украинците не могат да я спрат, защото те не са я започвали.

    Коментиран от #106

  • 102 Чекист

    0 2 Отговор
    Московски терористичен режим.

    НКВД/ЧК винаги са биле терористи.

    Коментиран от #104

  • 103 А Сирски?

    2 0 Отговор

    До коментар #36 от "А МОЧАТА?":

    Възстановихте ли му главата в “гаража”, хахаха
  • 104 Ами

    0 0 Отговор

    До коментар #102 от "Чекист":

    Затова националния ти празник е всъщност тяхна победа:)))
  • 105 не ми пука за урофашаги и ятаците им

    0 0 Отговор
    Нищо им няма може и по твърдо....
  • 106 Абе

    0 0 Отговор

    До коментар #101 от "Хахахаха":

    Започнаха я в подарените им руски земи барабар с хората и ще се оттеглят бандерите доброволно или насила:))
  • 107 Това е целта от десетилетия

    0 0 Отговор

    До коментар #5 от "Гост":

    Западът я започна тази война от самото начало. Доказателства - колкото искаш
Новини по държави: