9 Април, 2015 11:38 1 293 11

Amnesty International: Четирима украинци са убити в руски плен

  • amnesty international-
  • украинци-
  • плен-
  • русия-
  • сепаратисти
Amnesty International: Четирима украинци са убити в руски плен - 1
Снимка: АП/БТА

Най-малко четирима украински войцници са били убити в плен от проруските сепаратисти, съобщава Би Би Си. Медията се позовава на доклад от Amnesty International.

Очевидци заявили, че един правителствен войник е бил екзекутиран от упор от командир на сепаратистите.

От Amnesty International обявиха, че разполагат с видео, на което се вижда как трима правителствени войници са живи, а след това телата им са открити в морга с куршум в главата или горната част на тялото.

От февруари месец в Източна Украйна се спазва крехко примирие.

Убийствата са равносилни на военни престъпления, заявиха от неправителствената организация.

„Тези твърдения трябва да бъдат незабавно, безпристрастно и задълбочено проучени, а извършителите да бъдат изправени пред съда", заяви Денис Кривошей, заместник-директор на организацията за Европа и Централна Азия.

Твърденията идват след признанията на един командир на сепаратистите пред украинския в. „Kyiv Post“, че той лично е убил 15 пленени войници от украинската армия.

Военен съветник към проруските сепаратисти разкри пред Би Би Си, че те са били принудени да извършат екзекуции, за да предотвратят хаос.

Правозащитните групи обвиниха двете страни в конфликта в потъпкване на човешките права.

Най-малко 6000 души са били убити при продължилите близо година боеве в Източна Украйна.


Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 европеец

    1 0 Отговор
    Венци отново се изявява!!! Заглавие: "4-ма украинци убити в РУСКИ плен"!!! по-нататък в статията се оказва, че "4-ма украинци са убити от ПРОРУСКИ СЕПАРАТИСТИ (Венци има навик така да вика на украинските опълченци)!!! Е, последно - убити в руски или "проруско сепаратиски" плен??? разликата е, че в единия случай са убити от руснаци, а в другия от УКРАИНЦИ с проруски политически възгледи!
  • 2 Киро

    0 1 Отговор
    Кви опълченци бе?

    Това е руската армия без означителни знаци по униформата, това цял свят го знае, само по руските сайтове и телевизии им викат "опълченци"!

    Като уж са "опълчнци" откъде дойде тежката артилерия, от гардеробите на дядовците ли им бе? А танковете и те ли са "опълченски"?

    Наглеци, всичко ще ви се върне и на вас, тролове и на господарите ви!

    Коментиран от #3, #4

  • 3 европеец

    1 0 Отговор

    До коментар #2 от "Киро":

    руските воени бяха в КРИМ, не в Донбас и Луганск бе, умнико! техниката от никъде не е дошла, тя си беше там! военна техника, поделения, складове - всичко това го има из цялата украина! още в самото начало цели поделения на украински военни заедно с техника преминаваха на страната на народа. друга техника взеха от украинските окупанти - те побягват при първите точни изстрели в тяхна посока - така опълченци редовно се сдобиват с военна техника, по този начин вече се сдобиха и с американско оръжие. другите неща сами си ги купуват - гориво, храна, медикаменти, каски, бронирани желетки, униформа - всичко това е в свободна продажба

    Коментиран от #5

  • 4 Монго

    0 0 Отговор

    До коментар #2 от "Киро":

    Господаря ти трябва да ти махне намордника за да можеш и да хапеш. Защото в момента само квичиш, като завързан пинчер...
  • 5 Киро

    0 1 Отговор

    До коментар #3 от "европеец":

    Абе, трол нагъл и как точно "украинците бунтовници" взеха танковете, дето си били там, а? Паркирани на улиците ли бяха, че просто си ги взеха? А как така почнаха и да ги управляват и то чудесно?
    А как така танковете, дето си били там и само "бунтовниците" си ги взели, се оказаха по-модерни от тези на украинската армия?

    наглеци, на всеки му е ясно, че украинците не искат Путю, той ми обяснява, че ще убиват своите!
    И на малките деца им е ясно кой се бие в Донбас, да не е един клип как танкове и бронетранспортьори преминават границата от Русия към Украйна!

    Русия винаги е вършила зверства и това е ясно на всички! Не е имало конфликт, през който руснаците да не са вършили военни престъпления!

    И кво си мислиш, че като повтаряш едни и същи глупости, някой с повече от 30 ай кю ще ти се върже ли бе?!

    Коментиран от #7, #8, #9, #10

  • 6 УПС

    1 0 Отговор
    Тоя филм сме го гледали вече-то небяха снимки от сателит,то небяха видео,то не бяха записи и документи...Истината е,че щом някакви"факти" излизат в подкрепата на укро фашистите-те са лъжа!!!И за да потвърдя думите си---НОВИНАТА,която "свободните медии" вчера "случайно" пропуснаха----Холандия,засекрети вчера 147 документа,от доказателствата за сваленият Боинг над Украйна!!!!!!!!!!!---ЗАЩО??? Отговорът идва сам---нали........
  • 7 реално

    1 0 Отговор

    До коментар #5 от "Киро":

    Кирчо,с оглед на зверствата,с които ук.фашисти се славят--това им е малко.....Нещо за касетъчните бомби,а за фосфорните бомби и то над населени места.....Нещо за масовите гробове с трупове,на които са им изваден органите...Нещо за запалените в Одеса хора-от които м/у другото и двама етнически българи.....Нещо за растреляните бежански колони от автомобили.....Та за тези грехове на украинците--това им е малко--просто леко и бързо са се оттървали....
  • 8 УПС

    1 0 Отговор

    До коментар #5 от "Киро":

    Че то танк се управлява много лесно бе Кирчо--по лесно и от Тир........
  • 9 европеец

    1 0 Отговор

    До коментар #5 от "Киро":

    я пусни поне едно видео с преминаване на танкова колона от Русия в Украйна! от една година насам всички задани медии дават живо и здраво за такъв клип - как така няколко хиляди човека са ги пропуснали, а ти си ги виждал?!?

    ти прочете ли ми поста? цели ВОЕННИ ПОДЕЛЕНИЯ минаваха на страната на народа - заедно с цялата техника, с пълни складове с оръжия, с целия офицерски състав! в украинска армия набират алкохолици, наркомани и какви ли още не, готвят ги седмица-две - при първите изстрели те просто побягват! изоставят цялата техника и муниции - ето ти напълно изправни и заредени с гориво и оръжие танкове, град, артилерия, минохвъргачки и американско оръжие!

    оръжие на опълченците било по-модерно от украинското?! ти в кой век живееш? ти съвремено руско оръжие знаеш ли какво представлява?! ако Русия беше се намесила в Украйна - войната щеше да свърши за 2-3 часа - това НАТОвски експерти го казаха още преди половин година!
  • 10 реформатор на деформаторите

    0 0 Отговор

    До коментар #5 от "Киро":

    Киро Що не кажеш нещо за Косово, за превратите на САЩ в 68 държави , за американските военни и оръжие в Украйна , предоставяно на укрофашистите. Или ако не ти се ходи в чужбина , коментирай 16 000 000 000 заем или централите Марица изток или златото крадено от дънди прешънс, или медта като стратегическа суровина или американските бази в България или предстоящото"учение "включващо и български войници в Украйна и т.н.т. Или се придържате само към зададените опорни точки от
    Костов и Сорос инструкторите!
  • 11 д д

    0 0 Отговор
    признанията за убииства на пленници са на командира на сепаратистите моторола,основно действащо лице в донбас.той е от коми ,за любителите на теорията ,че украинци убивали украинци проверете къде се намира коми и на колко километра е от украйна.що се отнася до конфликта ,няма никакви неясноти .руска инвазия и окупиране на крим ,дестабилизация и хибридна война в донбас ,дело на русия и признато за такова от целия свят.танкове,артилерия,редовна армия и запасняци от русия ,както и огромен бюджет за финансиране на невярна информация.все дело на господин путин и кликата му,троловете тук са част от този сюжет.те твърдят очевидни лъжи регистираики десетки линкове с цел да се създава впечетление, че това е масовата представа за събитита.
    убииствата на пленници са стара практика на путин,той изби хиляди такива в чечня,убииствата на цивилни е също често срещана .руската армия не се съобразява с гражданските обекти ,вижте ,кво направиха руснаците с дебалцево или авдеевка и пески,както и с грозни преди 10 тина години,те дори бомбандират своите територии за да обострят конфликта избиваики хиляди в донецк .