Сърбия не възнамерява да налага санкции на Русия. Това заяви в сряда президентът на страната Томислав Николич след среща с председателя на Съвета на Руската федерация Валентина Матвиенко.
"Сърбия ще запази неутрална позиция и няма да налага санкции на Руската федерация", - се казва в изявление, разпространено от пресслужбата на сръбския президент, предаде ТАСС.
"Ние продължаваме да вярваме, че Русия и Европейският съюз трябва да разрешат различията си чрез преговори и сме готови, с помощта на сръбското председателство на Организацията за сигурност и сътрудничество в Европа да допринесем пълноценно за скорошно пълно уреждане на кризата в Украйна", - каза Николич.
Сръбският президент покани руските компании да инвестират в селскостопанския сектор в страната му, като посочи, че сръбските земеделските производители са в състояние да произвеждат качествени продукти, но им липсва капитал.
Николич изразява съжаление за отменянето на проекта "Южен поток". Това е невъзстановима загуба за Сърбия, заявява президентът.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Киро
Фалиралата Сърбия има за управници същите комунясти, като в Гърция и това личи от самолет.
Нищо, нека да продължават пътя надолу, тяхна си работа.
Неслучайно БВП/ППП на България е вече с 30% по-високо от Сърбия.
Коментиран от #2, #4
11:51 14.05.2015
2 бай тошо
До коментар #1 от "Киро":
Пък ти Кире като си в ЕС гледам цъфна и върза,а12:00 14.05.2015
3 Киро
13:41 14.05.2015
4 ifу
До коментар #1 от "Киро":
БВП/ППП на България е вече с 30% по-високо от Сърбия.Ходи там и ела тука и виж кой живее по-добре.
Тея статистики си ги остави за управляващите за пред Европа.
Да замазват техните очи и очите на народа.
доста по-мизерен е живота тук от там - сърбия, гърция и тн
това е факт - неоспорим - кога зимам повече пари и живея по-арно тогава ми е готино. Хич не ме бригат статистиките!
17:15 14.05.2015
5 ррррр
бързо стоплиха че само русия може да опази тер им цялост..
нато със рарешението на ес им бомбардира държавата да ги натиснат да признаят косово..
22:15 14.05.2015