18 Юли, 2015 16:22 2 392 32

Виктория Нюланд: Америка е готова да увеличи натиска над Русия

  • виктория нюланд-
  • америка-
  • русия

Това ще стане, ако насилието в Донбас ескалира

Виктория Нюланд: Америка е готова да увеличи натиска над Русия - 1
Снимка: БТА/AP

„Ако ситуацията в Донбас започне да ескалира, САЩ са готови да увеличат натиска над Русия и хората от тъка наречената Народна република на Донецк и Логанск.“ Това бе заявено от заместник държавния секретар на САЩ Виктория Нюланд, цитирана от Интерфакс.

„Мисля, че дадохме да се разбере, че санкциите срещу Русия ще останат, докато не бъдат изпълнени всички условия по споразумението от Минск. В това число влизат прекратяване на  насилието, възстановяване на границите и връщането на заложниците. Ние също дадохме да се разбере, че ако насилието ескалира, ние ще усилим натиска над Русия.“, заяви Нюланд.

Тя припомни, че САЩ вече предостави военна помощ на Украйна.

„До този момент ние сме осигурили $ 150 млн. за подобряване на сигурността и осигуряване на обучение. Провеждаме обученията в Яворив. Надявам се, че засиленият натиск и увеличаващият се потенциал  ще принудят Русия и ръководените от нея сили в Донецк и Луганск да изпълнят поетите от тях задължения. Ако това не стане, цената ще започне да расте.“

Запитана дали цената, която Русия ще трябва да плати ще бъде икономическа или военна, Нлюланд отговори, че „всеки вариант е опция“.

 


Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 АМЕРИКАСКА ПОМОЩ ЗА

    2 2 Отговор
    САЩ - ЗНАЧИ ВОЙНА, СМЪРТ, МИЗЕРИЯ И РАЗРУХА !

    НИМА МОЖЕШ ДА ПОВЯРВАШ, ЧЕ МОЖЕ НЯКОЙ ДА ЗАПЛАЧЕ НА ЧУЖД ГРОБ И ПРИ ТОВА, ТОЙ ДА Е АМЕРИКАНЕЦ ?

    Коментиран от #4

  • 2 тгатга

    1 1 Отговор
    така пък си вярва, че ще ги изплаши
  • 3 сссс

    1 1 Отговор
    БРАВО ВИКТОРИЯ
    ЕВАЛА НЮЛАНД
    ВЕЛИКАТА АМЕРИКАНКА ВЪРВИ НАПРЕД КАТО ТАНК, НЯМА КОЙ ДА Я СПРЕ. А РАШКА ТРОЛЧЕТАТА НЕК ПРОДЪЛЖПВАТ ДА СИ ПИЩАТ ПРОСТОТИЙКИТЕ
  • 4 имуноглобулин

    2 1 Отговор

    До коментар #1 от "АМЕРИКАСКА ПОМОЩ ЗА":

    САЩ значи добър висок стандарт за живот за всички американци !!!


    Не случайно емигрантския поток върви на там!!?

    Коментиран от #12

  • 5 Кольо

    1 1 Отговор
    Палето джафка от страх.

    Коментиран от #7

  • 6 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 7 СССС

    1 1 Отговор

    До коментар #5 от "Кольо":

    ДЖАФКАШ ТИ, А ВИКТОРИЯ ДЕЙВСТВА !
  • 8 пръц

    1 1 Отговор
    Брей, тука колко доларолапачи има в тоя сайт - ще си счупят пръстчетата да слагат минусчета на "неправилните" коментари, щото ако не го правят ще ги привикват на "Козяк" и ще им дърпат ушенцата!!!
  • 9 дд

    1 1 Отговор
    Ох майко, полезния ид..т от правителството на обама пак се из.ра в ефир. Нищо де то има предсказания за черния президент на сащ, идва и вашето време

    Коментиран от #10

  • 10 СССС

    1 1 Отговор

    До коментар #9 от "дд":

    Ох татеее ! Поредният руски троло - лизач, написа безполезен коментар.
  • 11 сссс

    2 1 Отговор
    путин много се притеснил , чак си го преместил от единия крачол в другия хахахаха

    трябва да супер зле тия янки да си мислят че првъоражения до зъби путин ще им прави теманета хахахаххаа

    американските тролове бесни
  • 12 ссс

    1 1 Отговор

    До коментар #4 от "имуноглобулин":

    доста добър стандарт като този в гърция самоче с по голям борч 18 трилиона ..

    и всяка година голямата уж американска икономика взима нов борч от близо 2 трилиона хаха
  • 13 Десислава Димитрова

    1 1 Отговор
    санкциите вече заработиха,руската армия кротна.
  • 14 сссс

    0 2 Отговор
    обама много се притеснил , чак си го преместил от единия крачол в другия хахахаха

    трябва да супер зле тия рашки да си мислят че првъоражения до зъби обамката ще им прави теманета хахахаххаа

    руските тролове бесни
  • 15 onq s konq

    1 2 Отговор
    Мисля че крайния резултат от тия продължителни и тотални санкции ще доведе не само до освобождаване на завзетите територии от Русия,но и до разпродажба на руски острови по гръцка рецепта.Както и до охотното изкупуване от американците на руско въоръжение...за скраб:)

    Коментиран от #16, #17

  • 16 ктк

    1 1 Отговор

    До коментар #15 от "onq s konq":

    не се опитвай да правиш нещо което не ти се отдава
  • 17 сссс

    1 1 Отговор

    До коментар #15 от "onq s konq":

    За да го изкупят ще трябва да намерят още 2-3 пъти по 18 трилиона дългове.
  • 18 темиме дарий

    1 1 Отговор
    вся власть советам
    Сталин навсегда

    Коментиран от #20

  • 19 бай тошо

    0 1 Отговор
    американосите само си лаят като страхливи кучета и центаджийте им се вързват,щото толкова им акъла.Иначе знаете ли кога американосите ще си позволят да скочат на Русия.Точно никога,защото те са чували и за други авантюристи/ХИТЛЕРЧО,НАПОЛЕОНЧО,ШВЕДСКОТО КРАЛЧЕ и мн.др.
  • 20 onq s konq

    0 0 Отговор

    До коментар #18 от "темиме дарий":

    Не само Сталин-и Берия навсегда:)
  • 21 вуяя

    1 1 Отговор
    Русия нокога няма да клекне на американчета...колкото по ги притискат толкова по корави стават....това е Русия....а там живеят руснаци....не българи....който се е запънал с Русия си троши гръбнака...ще се радвам ако някой ден америка бъде изравнена със земята от руснаците....те объркват целия свят....Русия обаче ще им сипе башка...
  • 22 въх въх

    2 1 Отговор
    Тая се взема все по на сериозно и няма кой да и затъкне простата и нагла човка
  • 23 Juliy

    0 2 Отговор
    Искам да попитам копейкаджийте нормално ли е една съседна държава да реши и си присвои дадена територия по нейно усмотрение и ние да и симпатизираме?
    Утре Турция, ако рече да си присвои Кърджали не е ли същото?!
    Всичките сте толкова неграмотни и с промити мозъци, че вие е трудно и да общувате!От това което сте недодялано написали тече само злоба и простотия.
    Русия е 10-тата икономика в света.
    Санкциите срещу Иран паднаха и цената на петрола и газта пада.
    Америка в момента е най-голямият производител на нефт и газ в света и усилено продава.
    Саудитска Арабия също усилено продава, защото е съгласувано с Щатите.
    Много нови находища са готови за експлоатация- между Кипър и Израел, Азербейджан и т.н...
    Целият западен свят усилено въвежда нови енергоспестяващи технологии.
    И какво става!
    - Русия изпада в дълбока изолация и рецесия, икономиката се свива и руският империализъм става на пух и прах!
    Така всички копейкаджии ги съветвам да си пият редовно хапчетата, защото ги чакат трудни дни.

    Коментиран от #25

  • 24 ссср

    1 1 Отговор
    който е тръгнал срещу РУСИЯ си е смазвал главата ,примери много сега поредната ще е сащ
  • 25 ТТТТТТТТТТТ

    2 1 Отговор

    До коментар #23 от "Juliy":

    Тъп въпрос си задал за Кърджали--ЩЕ ТИ ГО ОБЯСНЯ-1.В България няма въоражен преврат-демек Майдан.2.На турците в Кърджали никой не им е забранил с закон да говорят на майчиният си език.3.Никой от нашите политици не е заявил офицялно-че турците са под-човеци и трябва да се изтребят-както в парламен та на Украйна.4.В България няма шпиц-команди,които да ходят по градовете и да пребиват несъгласните с позицията на властта.5.Българската армия не бомбандира градовете в които живеят турци.....и още много примери мога да ти дам.За Крим-полуострова беше автономия в състава на Украйна-------И в следствие на гореописаните от мен факти--Крим гласува с референдум излизане от състава на Украйна,а след това гласува пак с референдум за присъединяването си към Русия--няма нито едно нарушение на меж.право-ЯСНО ли ти е сега--схвана ли???--По-просто няма как да ти го обясня.За Иранската нефт не му мисли-преди година,руснаците сключиха договори,че иранската нефт ще се продава зад граница само чрез руски фирми--Демек,потоците на търговия с иранската нефт се контролира от Русия.Така че,"професоре" не ги мисли руснаците--те със сигурност са по-в час от теб-и за нефта и газта--и за геополитиката--и за новите находища...М/У другото-Азарбейджан влиза в Евразийският съюз-офицялно е подал заявка--та газта от Азерите е само прах в очите ни............

    Коментиран от #29, #30

  • 26 сссс

    1 2 Отговор
    който е тръгнал срещу америка си е смазвал главата ,примери много сега поредната ще е рашка
  • 27 бай тошо

    2 1 Отговор
    рашкалийте само си лаят като страхливи кучета и купеикаджийте им се вързват,щото толкова им е акъла.Иначе знаете ли кога рашките ще си позволят да скочат на Америка.Точно никога,защото те са чували за МОЩНОСТА НА АМЕРИКАНСКАТА ВОЕННА МАШИНА
    АМЕРИКА СЛАВА
    СВЕТЪТ ЩЕ БЪДЕ НАШ
    УРАААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААА
  • 28 СССС

    1 1 Отговор
    ВСЯ ВЛАСТ ЩАТАМ
    ОБАМА НА ВСЕГДА
    АМЕРИКА ЩЕ ВЛАДЕЕ СВЕТА
    АМЕРИКАНСКАТА АРМИЯ Е НАЙ МОЩНАТА АРМИЯ НА ЦЯЛОТО ЗЕМНО ТОПЧЕ
    ВЕЛИКАТА АМЕРИКАНСКА АРМИЯ Е ПОДКРЕПЕНА ОТ ВЕЛИИЯТ АМЕРИКАНСКИ ДОЛАР НИЕ ХАРЧИМ МИЛИАРДИ ЗА СУПЕР МОДЕРНИ ОРЪЖИЯ
    ЗА ТАКИВА СУПЕР НОВИ ВОЕННИ ТЕХНОЛОГИЙ БЕДНИТЕ РАШКИ НЕ САМО НЕ СА ЧУВАЛИ ТЕ ДАЖЕ НЕ СА ГИ СЪНУВЛИ
    АМЕРИКА ЩЕ БЪДЕ ГОСПОДАР НА ЗЕМНОТО КЪЛБО
    АМЕРИМА СКОРО ЗЕМНОТО КЪЛБО ЩЕ ГО ЗАКАЧИ НА СИНДЖИРЧЕ И ЩЕ ГО ВРЪТКА НА ГОЛЕМИЯТ СИ ПРЪСТ, ЕЙ ТАКА, ЗА КЕФ
    РАШКАЛИЙСКИТЕ ЛИЗАЧИ БЕСНИ ХИХИХИХИ
  • 29 Десислава Димитрова

    1 2 Отговор

    До коментар #25 от "ТТТТТТТТТТТ":

    много лъжеш!!!
    1.в украина не е имало въоржен преврат освен за демократите путин и кадиров!нито една държава по света не приема руските простотии за това, че спонтанните бунтове на майдана свалили янукович са военен преврат с участие на армия и полиция.провери в тълковния речник какво е определението за преврат.
    2.никой не е забранил в украйна да се говори руски.напротив огромна част от биещите се срещу руската армия доброволци са рускоговорящи.за справка провери езика на който говориха киборгите в летището или на какъв език говорят доброволците от батальон донбас.
    3.никой в украйна не е заявил расови претенции .това е най-долната част от руската пропаганда играна с платени актьори,дето обясняваха, че украинците разпъвали деца на кръст и т.н. други клипове играни от професионални актьори.за твоя информация в десен сектор ,най-националиската организация на украинците има огромна група доброволци от русия има евреи и всякъкви по националност и вяра.никаде в украйна не са регистрирани действия на геноцид срещу руското население от нито една независима правозащитна организация.
    4.шпицкомандите по градовете са вслествие на на нежеланието на украинския народ да търпи корупцията и статуквото на проруското безвремие.дай боже да станем така отговорни и ние към тези язви на обществото ни сходни с това на украинското и руското.пребиват се основно просепаратиски депутати толериращи разделението на страната както и хора свързани с мафията или корумпирани,но ненаказани
  • 30 Десислава Димитрова

    1 2 Отговор

    До коментар #25 от "ТТТТТТТТТТТ":


    5.градовете в които живеят и руснаци,а не само се бомбандират от руската армия .прави се умишлено за да се настроива местното руско население срещу държавата украйна ,както преди време руските служби взривиха жилищни блокове в русия с цел да провокират конфликт с чечня.тва е едно от най- грозните престъпления на руснаците ,а именно бомбандировката на граждански обекти от двете страни на бойната линия!
    за крим лъжите ти станаха още по нагли.крим първо бе окупиран после се проведе референдум.хипотетично ако кържали е превзето първо от турската армия ,а след това се проведе там референдум,нали се сещаш къв ще бъде резултата.
    другата ти лъжа ,че иран ще си продава нефта през руски фирми е още по-смешно.
    демек писал си много ама само лъжи или полуистини ,те няма да помогнат на никого щото нефта ще си с ниска цена ,европа ще намали руските суровини,а русия ще бъде в изолация .
  • 31 Педро Соросчук

    1 0 Отговор
    Абе, какво беше казала тая жена по адрес на Европейския Съюз, че не се сещам?
  • 32 Juliy

    1 2 Отговор
    Времето отсява истините от лъжите.
    Много скоро ще го разбереш ,ако естествено имаш желанието.
    Русия преди 2 години беше 8-та икономика, а тази година е 10-та.
    След 2 години ще бъде 15-тата.Ако санкциите продължат икономика и ще се свива с по 5% всяка година.
    За петрола и газта изобщо не си в час.Потреблението на Европа на руски газ и нефт непрекъснато ще намалява колкото и потока-патока да се предвиждат.
    Ние нямаме никакъв интерес от търговия с нея защото търговското ни салдо с нея е -4,6 милиарда долара.Руснаците умишлено не купуват от нас с цел да навредят.
    Няма друга държава с която да търгуваме и разликата между износа и вноса да е 7 пъти.Това се прави умишлено от тях за да саботират нашата икономика и след това да ни сочат като лош пример на техните марионетки-Молдова,Армения,Беларус....
    Така ,че ставайки адвокат на тяхната имперска политика загърбваш интересите на своите сънародници и Родина.
    Нещата са много лесни за разбиране стига да има желание.
    В цяла Източна Европа го разбраха и в момента икономиките им са във възход и доходите на човек от населението са многократно по-високи от нашите.Отделно ,че тези държави си извоюваха и международен авторитет.
    Демек/турцизъм който ти употребяваш/ скоро фактите ще връхлетят върху теб като товарен влак.