24 Септември, 2015 01:32 14 755 13

С какво се е хранил Наполеон на остров Света Елена

  • наполеон-
  • хранил-
  • света елена

На острова са се доставяли огромни количества качествено вино и меса

Император Наполеон Бонапарт е пирувал с големи количества качествено вино и солидни порции месо по  време на изгнанието си на остров Света Елена, съобщи Мирър.

Това се разкрива от списък на дневните доставки за острова. Оказва се, че всеки ден там са били доставяни 45 бутилки вино и 45 кг. месо. Седмично на острова са били доставяни 29 птици и едно печено прасенце.  Наполеон дори е настоявал Бургундското вино, което са му предоставяли, да бъде заменено с Кларет.

Списъкът е съхранен малко преди смъртта на Наполеон през 1821 г. Той е бил запазен от домакина в дома на императора – Ричард Буут. Той бе продаден по време на аукцион от неговото семейство.

Въпреки сравнително луксозния си начин на живот, Наполеон често се оплаквал от условията на острова, като дори е карал своите представители да се оплакват от качеството на наличните там вина. Според списъка на разположение на Наполеон е бил персонал от поне 50 души. Седем от тях са били членове на фамилията Бертранд, а 32-ма са били от китайски произход.

На ден в острова са се употребявали 44 бутилки вино, 3 бутилки сайдер и 4 бутилки малцов ликьор. Също така става въпрос за 25 кг. говеждо или агнешко месо, 25 кг. овнешко или свинско месо, 42 яйца и 34 кг. хляб. Седмичните надбавки са се състояли от печено прасе. две пуйки,  две гъски, 9 патици и 12 печени гълъба. Месечно са се доставяли 12 бутилки коняк и допълнителни 22 бутилки вино.

Наполеон Бонапарт е живял в изгнание на остров Света Елена между  1815 г. и 1821 г. Там той е бил държан в плен на англичаните след разгрома си в битката при Ватерло.
 


Поставете оценка:
Оценка 3 от 1 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 гост

    3 1 Отговор
    Браво!И така е пропуснал Първата световна война и Октомврийската революция.(годинките)
  • 2 Кукуригу

    2 0 Отговор
    Ало ,журналята,вземете оправете столетията,бе!
  • 3 Mercedes-Benz

    1 1 Отговор
    Ехх "журналисти" ама иначе претенциите големи, кво да ги правиш! НапАлеон нищо чудно да е доживял началото на 20-ти век, то с такива удобства и угаждане!
  • 4 BENZ

    0 1 Отговор
    Tipi4no po Bulgarski , trimata pod men ne sa proverili datite no po4vat da plyqt . Napoleon upravlqva ot 1804 do 1815 , po4inal e prez 1821 !!!! I bez da se pravq na mnogo znae6t vlezte v Uikipediq tam e napisano , za inteligentni hora oba4e ...

    Коментиран от #8, #9

  • 5 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 6 Монго

    4 0 Отговор
    Егати папкането е падало...
  • 7 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 8 любител

    0 0 Отговор

    До коментар #4 от "BENZ":

    И ти типично по български си кон с капаци, не използваш кирилица пишеш с 4 и 6?!? И дори не ти идва на акъла да си помислиш, че може би датите са били сбъркани с 9 вместо 8!?

    Коментиран от #12

  • 9 Mercedes-Benz

    0 0 Отговор

    До коментар #4 от "BENZ":

    С тоя интелект твоя, дано си уцелваш устата като ядеш! Годините бяха сбъркани "Ганьо"!

    Коментиран от #11, #13

  • 10 hujo

    0 0 Отговор
    ql laina da go eba
  • 11 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 12 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 13 Този коментар е премахнат от модератор.

Новини по държави: