Русия има доказателства, че турски войски се намират на територията на Сирия, заяви руският външен министър Сергей Лавров в интервю за руския телевизионен канал Ren-TV.
Той обвини Турция, че бавно "пълзи" отвъд границата си със Сирия.
Коментарите на Лавров са последната конфронтация между Москва и Анкара, след като турски самолети свалиха руски военен самолет в близост до турско-сирийската граница през ноември миналата година, припомня Ройтерс.
"Турция е започнала да твърди, че има суверенното право да създава зони за безопасност на сирийска територия", каза Лавров. "Според нашите данни, те вече са "се настанили" няколко стотин метра отвъд границата на Сирия. ... Това е нещо като пълзящо разширяване."
Лавров също така заяви, че Русия ще настоява пред ООН да покани кюрдите на мирните преговори за кризата в Сирия, въпреки противопоставянето на Турция.
Русия и Турция са на различно мнение по отношение на пет-годишния конфликт в Сирия. Отношенията между двете страни охладняха много след свалянето на руския самолет, което президентът Владимир Путин нарече "нож в гърба".
Турският президент Тайип Ердоган не се извини за инцидента, а заяви, че руският самолет е нахлул в турското въздушно пространство, игнорирайки предупрежденията.
Лавров добави, че Русия е готова да координира своите действия в Сирия със Съединените щати, така че град Рака да бъде изтръгнат от ръцете на Ислямска държава.
Руският външен министър коментира и ситуацията в Украйна, заявявайки, че се надява САЩ да са готови да направят компромис, така че споразуменията от Минск за кризата в Украйна да бъдат изпълнени.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Някой
01:45 14.03.2016
2 Carfen
Коментиран от #5
07:03 14.03.2016
3 стратокастър
Коментиран от #9
07:39 14.03.2016
4 щирлиц
08:06 14.03.2016
5 Жижи
До коментар #2 от "Carfen":
Чудя се- на всяко антитурско изказване слагат много минуси - тоя сайт или го контролират или го четат сумати и фесове!Коментиран от #6, #8
09:38 14.03.2016
6 Бай хой
До коментар #5 от "Жижи":
Вярно е, ще ти спомена няколко ани,деси,тяната,киро,катъра,стратокатъра.От скоро стоенчо се вихри и под нов псевдоним.Коментиран от #7
10:46 14.03.2016
7 стоян георгиев
До коментар #6 от "Бай хой":
аз да не съм като теб бе полов?сменяш никове от сума време то не бе васко то не бе димитър...,но акъла си няма как да скриеш!!!Коментиран от #10
12:04 14.03.2016
8 стоян георгиев
До коментар #5 от "Жижи":
антитурското изказване не винаги е адекватно,макар че сред някои среди тук е модерно.тва не значи че турците са света вода ненапита!12:06 14.03.2016
9 кроко
До коментар #3 от "стратокастър":
Аз имам доказателства за американски тролове - ти си едно от тях!13:35 14.03.2016
10 Монго
До коментар #7 от "стоян георгиев":
Десииии, какво ти говорят духовете на великите бели бащи от ул. "Козяк"?13:40 14.03.2016