Журналисти от ABC News и Independent се обадиха на телефонен номер на единия от заподозрените за отравянето на бившия агент Сергей Скрипал - Александър Петров, а на позвъняването отговориха от руското военно ведомство.
Всеки от журналистите е позвънил отделно на номер, който е посочен за контакт с Петров в базата на Федералната миграционна служба на Русия. И в двата случая от другата страна са отговорили, че това е Министерството на отбраната. Телефонният номер е предоставен в рамките на разследването на изданието Bellingcat.
„Новая газета" предаде, че номерът се намира в московския Хорошевски район, където е разположена щаб-квартирата на руското Главно разузнавателно управление. Британските служби са сигурни, че двамата руски граждани – Александър Петров и Руслан Боширов – са били в Солсбъри с ясната задача да убият Скрипал. Той и дъщеря му Юлия, изложени на отровното вещество „Новичок“, по чудо оцеляха след нападението. Говорителката на руското външно министерство Мария Захарова обвини групата Bellingcat, че е проникнала в базата данни на Федералната миграционна служба и оттам е получила информация за Петров и Боширов. В своя публикация във Фейсбук тя дори обвини разследващата група, че е свързана с шпионски служби, но не уточни за службите на коя държава има подобни подозрения.
Изданието Bellingcat публикува любопитна информация за паспортите на руските килъри, които заявиха, че са отишли във Великобритания като „туристи“, макар да не са посетили нито една туристическа дестинация. В досието на Петров с печат пише „Сведений не давать“, което го свързва с руските силови структури. Вellingcat контрираха Захарова, че с изявлението си тя само е потвърдила достоверността на информацията, че отровителите са свързани с ГРУ.

Коментиран от #11, #13, #57, #75, #83
-55 +207
-20 +108
-24 +167
Коментиран от #26, #54
-12 +152
-22 +111
Коментиран от #14, #56
-79 +56
Коментиран от #19, #45, #58
-97 +55
До коментар #2 от "Знаещ":
Жалко, че ползваш никнейм на човек, от който някога имаше какво да се научи. МНОООГО далеч от него си и като знания, и като изказ. Просто прост крадец с фалшив никнейм - ирония за капацитета ти.
Коментиран от #18
-11 +26
-61 +36
До коментар #1 от "А стига бе":
Не го е оставил той - телефонът е служебен. Повечето русофилистици сте бавно развиващи се.
Коментиран от #59
-73 +50
-24 +62
До коментар #1 от "А стига бе":
Абе болшинството сте си балъци,щом пиклата с малките сиски ви върти на пръстче няма какво другода сте.
-63 +35
До коментар #7 от "А БЕ":
Абе тя и юристката такива ги плещише, че 300 000-те имота в България са купени от агенти на КГБ или поне с техни пари. Хахаха
Коментиран от #33
-16 +43
-35 +33
-4 +27
-14 +21
До коментар #9 от "гост":
Какъв ти е проблема? Да не би да е лъжа това, което съм написал? Или именно затова злобееш?
Коментиран от #25
-15 +7
До коментар #8 от "хахахаха":
"Смешни", в очите на слепите и ушите на идиотите.
Коментиран от #21
-17 +11
-12 +52
До коментар #19 от "нормален":
Английски хакери са откраднала служебен телефонен номер. Кое не разбра, галфон?
-10 +25
-17 +48
-27 +21
До коментар #18 от "Знаещ":
И какво точно си написал? В случая си частично прав - в частта, че много хора ще напишат това, което си казал. Не си прав, че това основно ще са русофили обаче. Така ще ти кажат нормално мислещите хора, отегчени от многомесечните версии и пропаганда пренесена с дебелизъм на британците... И забележи за какво: за опита за убийство на предател?! Явно проблемите за обикновените британци и емигрантите там свързани с Брекзит по-маловажни от Скрипал, нали?
Коментиран от #46
-14 +37
До коментар #5 от "Бисер":
Хахахахаха. Евала. Уби ме
-5 +6
-48 +26
-32 +26
-34 +27
В случая обаче, новините които излизат от Англия са малко съмнителни. Първо се твърдеше, че са мъртви, а сега се твърди, че едва ли не са дали служебния си номер. Доста некадърни шпьони ще да са. То ние никога няма и да разберем цялата истина.
За мен е важно просто да стоим далеч от Русия, там са около 100години назад в развитието си като общество.
Коментиран от #35, #40, #67, #90
-50 +14
-11 +37
-15 +38
До коментар #14 от "гост":
Защото като купуват имоти в България,руснаците обезателно се показват и удостоверенията за специалните служби.А пък шпионите убийци си дават служебните номера при анкета в посолствата.
-12 +31
-21 +18
До коментар #30 от "Сашо":
На прав път сте,съмнявате ли се в официалната версия от Лондон,значи сте почнали да мислите.Ако не се откажете,може да стигнете и до въпроса,защо ни представят Русия като световно Зло?Отговорите може да Ви шокират.
Коментиран от #66
-17 +30
Коментиран от #43
-13 +39
-13 +37
Коментиран от #41, #42
-13 +31
-7 +35
До коментар #30 от "Сашо":
Като ти чета писанията ти си много напред в развитието си, болното.
-6 +11
До коментар #38 от "смех":
Не е вярно. Такива испушили мозъци има и в София. со ро со и д ни те джендери. Те са по зле и от работодателите си западняци
-11 +25
До коментар #38 от "смех":
Льохман , виж се ти колко си изпушил па тогава давай оценки
-18 +11
До коментар #36 от "Вова":
Това беше добро! Ама обаждането е било пренасочено от централата на МИ6, сектор "Комедиини сериали", нали?
-11 +25
-11 +25
До коментар #8 от "хахахаха":
Смешни в тази ситуация са единствено балъците, зомбирани каква ще е следващата простотия,която ще изтърси Тереза Мей.Вие книги за шпиони не сте чели ,нито гледали такива филми.Руснака агент, тръгнал на акция за ликвидация ще отиде по етап енергия ред да попълват анкета в посолството и ще си остави там шпионския номер,за да може веднага да се свържат с него и да го попитат той ли е убиеца.
Коментиран от #47, #48
-11 +27
До коментар #25 от "гост":
Нормален човек няма да тръгне да защитава руската кочина, товарищ.
Коментиран от #50, #74
-24 +23
До коментар #45 от "Румяна Костова":
Преди няколко дни със същия патос ни убеждаваше, че тия двамата са английски актьори, забрави ли? Утре ще кажеш, че трябва документ с подписа на Путин, за да е ясно, че Русия стои зад опита за убийство, нали?
Коментиран от #49
-14 +17
До коментар #45 от "Румяна Костова":
Румяна Костова , крайно време е да посетиш личния си ветеринарен лекар . Ако не може да те лекува поне да те евтаназира хуманно
Коментиран от #51
-12 +21
До коментар #47 от "Рубладжийче":
Бъркате,чели сте нечий друг коментар,останах пас за комедийните актьори,въобще не съм попадала на този материал.Потърсете отново в статиите и ще се уверите.
-9 +6
До коментар #46 от "Знаещ":
Това ти грешката в опорката: изхождаш от разбирането, че мнението на опонентите ти е свързано задължително със защита на Русия! В случая Скрипал то е продиктувано от разума просто. Затова и си неуспешен в агитацията си. Вървежен си основно при зомбирани и ниско-интелигентни. Това явно ти е таргет групата, така че не ги обиждай. Там имаш шанс! ;)
-4 +11
До коментар #48 от "Д-р Дулитъл":
Драги ми доктор,Дулитъл,никой както вас не разбира езика на животните.Останете си при тях и ги лекувайте.На кой Ви е казал,че имате дарби да разплитате шпионски афери ?И кой Ви е дал правото да давате препоръки за
умъртвяване на мирен читател на факти.бг, забавляващ се на пълни обороти тук?
-12 +11
-10 +16
До коментар #5 от "Бисер":
Поздравления!
-3 +3
-5 +20
До коментар #7 от "А БЕ":
Да, бе, да! Глупости! Как изобщо ти ги ражда тиквата?
-4 +4
До коментар #1 от "А стига бе":
Хахоли ди ? Куку ли ди? Оди в руски сайт РУБЛАДЖИЙЧЕ таково.
Защо мислиш че сме на твоето ниво образование?
Те англичаните са глупави , и от скотланд ярд ич не са ШЕРЛОК ХОЛМС.
БЕГАЙ СЕ КРИЙ , И ТИ СИ НА РУБЛИ ТРОЛЧЕ.
НЕДЕЙ ДА МАНИПУЛИРАШ И ЗАБЛУЖДАВАШ ТУК
-17 +13
До коментар #8 от "хахахаха":
Като твоя
-1 +1
КОЙТО НЕ ВЯРВА ЗНАЧИ Е С МАЛКО ЧЕЛО И ВЪТРЕ Е КУХИЧКО.
АЗ СЪМ НА 70 г. И някави сополанчета ще ми обесняват руските маниери и навици? Е не казвам че всеки руснак е зъл и злонамерен, но попитайте които са работили в съюза навремето.
В кгб НЕ СА КОМБАЙНЕРИ И КОЛКХОЗНИЦИ, АМА НЕ МОЖЕШ ДА ГИ МЕТНЕШ АНГЛИЙСКИТЕ СЛУЖБИ ТУРИСТИ ЗА ДВА ДНИ БЕЗ ДА СА ЯЛИ ПИЛИ И НЕ СА ПОСЕТИЛИ НИТО ЕДИН ТУРИСТИЧЕСКИ ОБЕКТ.
И БАБА МИ НЯМА ДА ВИ ПОВЯРВА НА ДРЪН ДРЪН ПРИКАЗКИ.
НИЕ ПОМНИМ МНОООГО ТАКИВА СЛУЧАИ ОТ МИНАЛОТО, НО ПРЕСНИТЕ ОТ СКОРО ДА ВИ ДАМ ЕДИН ПРИМЕР : помнители случая в ЧЕРНА ГОРА ? Ами съвсем пресен пример МАКЕДОНИЯ ПРОПИЩЯ ОТ ТЯХ, СЕГА В ХОЛАНДИЯ ИМА ПАК АРЕСТУВАНИ АГЕНТИ НА СИБИР.
ЗНАЧИ ВСЕ СЕ ИЗДЪНВАТ РУСНАЦИТЕ, ТА ЩИРЛИЦ Е ВИЦ ИЗМИСЛЕН КОМУНИСТИЧЕСКИ АГЕНТ.
Коментиран от #63
-18 +18
Човекът предупреди и каза че е отровен, ами да беше само тези случаи? Колко си отидоха по същия начин? Борис Немцов как си отиде? И още колко ? Един господ знае.
-16 +16
-9 +16
До коментар #60 от "ЩИРЛИЦ ПАК СЕ ИЗДЪНИХА":
Удобно пропускаш Георги Марков, Сергей Антонов, сестрите в Либия и т.н.! Всички са "един дол дренки", всички са сиви! Не наблягай на черното на едните, за да изглеждат другите по-бели ми е мисълта.
-2 +11
-10 +14
-7 +17
До коментар #35 от "Румяна Костова":
хаха,тея почитатели на Англия май не са слушали Pink Floyd, Beatles и Iron Maiden. Явно са фенове на поп "културата" . Защо тогава просто не коментират статиите за секс,оргии и коли?
Намерих малко превод от Уотърс, който е англичанин,за феновете на Англия които знаят само за...и аз не знам..на Тея еднодневки не знам имена https://baricada.org/2018/05/06/roger-waters-speech-sofia/
Коментиран от #95
-6 +7
До коментар #30 от "Сашо":
Прав си. Там и след 100 г няма да има джендъри и министър председател с еднополов брак( Люксембург).
-6 +9
Нашите родни хубаци от службите - и те така...
Коментиран от #81
-4 +11
- Предай се Щирлиц. Обсадили сме всички изходи
"Голяма работа" мисли си Щирлиц "Аз пък ще изляза през входа"
Коментиран от #80
-3 +8
-6 +8
Трябва да се затворят тези хора ,те имат сериозен проблем ,затваряйте устата им ,с какъв тамян са се опушили напушили ? Заглавия на интриганти ,изправят човешкия разум един с/у друг , ако бяха нормални хора щяха да мислят нормално и хуманно , тези хора имат задача пътя за неморалното да се приеме за морално демек лъжата .днес доброто е от най голямо значение да запази човешкия морал и съвест , тези нехора гумират еволюцията добродетел в човешкия вид . спри да мислиш по лично му ,мисли в глобално като тях . малкото общество на тези глобалисти градят строй за всички в глобалнен план .те
използуват ТАВТАЛОГИЯ тестове в преповтаряне по различен начин ,усно или в писмена форма е отправено към човешкото съзнание с насока за една и съща цел , всички да поткрепят лъжата за двоен стандарт и която обхваща абсолютно всичко . жалко за всички преписвачи някога новините бяха морални коректни за информиране
обществото ,днес преписвачите в цял свят работят с правила наречен бизнес .свободни новини медия всички са медия актриси в свободно творчество мобинг ,използват събирателнен ефект от действията мислите с емоциите на хора, за загубят представа доверие за действителната истина . дадено им е право както искат да преработват всяка от темите ,единствено да се предържатна смисъла към изпълнение . това начин целенасочен към читателя за объркване ,загуба на истинността всички са фалшиви преписвачи
креатори маниполатори .
имат права с защи
-4 +7
-3 +5
Аз също харесвам някои хора и неща от Англия. Имам и добър познат англичанин.
-7 +3
До коментар #1 от "А стига бе":
Ти прочете ли статията или направо тръгна да пишеш? А прочете ли какво е написано в източника? А прочете ли какво е написано и в източника на източника?
https://www.fontanka.ru/2018/09/05/075/
Най-лесно е да плеснеш един коментар.
Това е то в БГ само тъпанари и простаци има останали. Заради това сме на този хал...
-5 +8
Скоро ще намерят и заповедта за командировка и инструкцията за убийството ,лично подписана от Путин,както и телефона със селфи в момента на отряването на онези двамата.
-7 +11
-5 +9
Коментиран от #82
-6 +9
До коментар #69 от "щирлиц":
Прав си .Те така беше.Мюлер ме чакаше на изхода,ама аз бегах през входа.После ме глоби техния КАТ за влизане в насрещното.Товарищ Джерзински ми даде сто рубли да си платя глобата и ме награди с "дважды ГЕРОЙ СОВЕТСКОГО СОЮЗА".Айде чао,че съм под прикритие при Тереза.Сменям и памперсите.Ама не казвай на Мюлер,мръсника му с мръсник.
-4 +7
До коментар #68 от "дондуков 1":
Удачно си се сетил за ЕГН-то.Представяш ли си колко такива като Танов има във власта?
-4 +3
До коментар #79 от "Само питам":
Отговора на твоя въпрос е, питащите!
-4 +2
До коментар #1 от "А стига бе":
Че те там всички са от училище за бавноразвиващи се, а ние сме в яслите.Ингилизите са толкова вкретенясали, че слушат с двете уши, ама всяко чува различно.
-9 +5
кът плюеш Руския метод БЪЛГАРСКИЯ ВОЕНЕН УСТАВ ЧЕЛ ЛИ СИ
действа за всички в военно положение И СЕГА
1991 го ,,демократизирахме,,под натиск отвънка да си ритнем колибата ама руснаците НЕ
цитирам ти аз кът шифровчик ко съм подписвал ,като част от 8 отдел на ВР 1989г
1 За издаване на военна тайна на вражеско разузнаване -СМЪРГ ЧРЕЗ РАЗСТРЕЛ
2 За издаване на икономическа и стопанска тайна СМЪРТ ЧРЕЗ РАЗКТРЕЛ
3 За издаване местонахождението на секретни обекти-СМЪРТ ЧРЕЗ РАЗСТРЕЛ
и така да 22 точка след тирето е СЕ СЪЩОТО
И ТАКА СЕ БРАНИ ДЪРЖАВА
-5 +4
-2 +2
-10 +3
-5 +3
-2 +3
Даже си изпълниха задачата момчетата - безценния Скрипал е жив.
-5 +1
-2 +6
-2 +3
-3 +0
До коментар #66 от "ГосТ":
Не намесвай Waters бе комуне. Човекът е останал без баща от войната ,майка му го е отглеждала и през годините след войната е било изключителни трудно в Англия , така че той е закърмен с леви идеи ,въпреки че е гениален. Само ,че не е преживял реалния социализъм .Понеже му е писнало от политиците в Щатите където живее и той търси алтернативни източници на информация и както обикновено става попада на други дезинформационни източници като RT на английски ,която се предава по целия свят . Там са наели
4-5 англоезични журналиста и говорители и по цял ден бълват пропаганда. Понеже в много от случаите казват и някои неудобни истини за Запада Waters приема , че част и от останалото може да е истина. жалко но е така . И аз се учудвах защо Пича Бате ми Сергей може да държи за БСП-БКП въпреки всичкото което са направили ама на. Понякога мозъците ни дават на късо.
-0 +2