Долната камара на руския парламент - Държавната дума - окончателно одобри закон, позволяващ физически лица да бъдат определяни като чуждестранни агенти, предаде ТАСС.
Сега властите могат да принудят юридически лица, замесени в обслужването на интереси на чужди сили, да се регистрират като "чужд агент" или в противен случай да бъдат закрит.
Законът обаче беше променен, за да позволи на физически лица да бъдат дефинирани като "чужди агенти", се казва в изявление на долната камара на парламента.
Промените в закона се очаква да засегнат хора, които "разпространяват медийни материали", става ясно от изявление на Държавната дума. Посочените за агенти лица ще трябва да се регистрират в специален регистър. В изявлението на Думата не се казва какви санкции ще бъдат налагани на тези, които не изпълнят задължението си да се регистрират.
Миналия месец руската гражданка Мария Бутина, която бе вкарана в затвора в САЩ по обвинения в опити да действа като нерегистриран чуждестранен агент, беше депортирана в родината си.
Русия
-12 +70
-27 +86
Коментиран от #8, #11, #21, #42
-74 +24
То остава да се кланят като БГ лакеите и през 5 минути да пишат СЛАВА и като им кажат “братята “ хамери : Наведи се , те от старание чак Салто да направят ?
Ей сега роболепната шпиц команда на borkata диамантен хум и тъй нататък ще обясни , че руснаците ядат от глад сух хляб - а ние пък “ пасем “ трева ?
Коментиран от #15
-15 +75
Коментиран от #7
-40 +23
Коментиран от #10
-9 +58
До коментар #5 от "Borislav Popov":
А пък аз си помислих, че ги погнаха със санкции, ама нет.
-21 +10
Коментиран от #14, #66
-25 +6
До коментар #6 от "КОНТРАТА":
Ето на , започнаха да “затягат “ обръча ?
Аман от Фантазьори / Завоеватели !
А починете си бе , Затегачите - Унищожители .....
Смешко .
Коментиран от #12, #18
-9 +14
-40 +15
До коментар #9 от "Баба Ванга":
Свето ке стане по добър когато Владимир Владимирович легне до Владимир Илич в мавзолея!
Коментиран от #16
-48 +14
До коментар #4 от "Браво":
По добре лакей на БГ отколкота лакей на Рашка с прашка.
Коментиран от #17, #46
-45 +18
До коментар #14 от "Баба Ванга":
Он отдавна е легнал Ванге тоя му е третиот двойник😂😂😂😂😂
Коментиран от #19
-19 +6
До коментар #15 от "Бесен Язовец":
Верно ли бе българо - циганин соросоиден?
Коментиран от #34
-9 +40
До коментар #10 от "Браво":
Ех палячо в Русия има закони дрещу шпионите бе е като някои балкански където им се дава трибуна и им пее петела !
Коментиран от #25
-8 +21
До коментар #16 от "Бай хой":
Много си нафътре в нещата Ти май си истинския Ленин
Коментиран от #20, #24
-5 +15
До коментар #19 от "Баба Ванга":
На мъдете на Сорос, доста си отъркал днес!
Коментиран от #22
-6 +17
До коментар #3 от "СссереМ":
Намирисваш на стар шпаток!
-6 +9
До коментар #20 от "Вониш":
Лени колко ти отварях бузките сега ми се правиш на мужик любов моя
-12 +4
-3 +28
До коментар #19 от "Баба Ванга":
Срамиш името БЪЛГАРИН , срамиш името ВАНГА - който търси , Намира ...
-4 +21
До коментар #18 от "КОНТРАТА":
“Невероятен “ коментар !
Нищо не се разбира ..., а на училище ходи ли днес ? На онова , вечерното ...?
А Поета ?Почини си , наспи се , поискай жокер от “приятел” , и пак опитай ...
-3 +8
Те тренираха във вода с температура +18-19 градуса по Целзий. Това са най-бруталните типове в света. Не чувстват болка, издържливи са, изключително душевни. В тях има много трагизъм и огромни сърца. Те винаги са ни “разбивали”. Не се бъзикайте с руснаците”, заяви Тил Линдеман
Коментиран от #29
-5 +25
Ракетата прототип Starship на американската компания SpaceX претърпя голяма авария по време на изпитания за налягането, съобщават американските медии.
Видео от аварията в американския щат Тексас показа разкъсването на горната част на космическия кораб.
Starship беше рекламиран шумно за конкурент на голямата нова ракета на американската космическа агенция НАСА, наречена Space Launch System (SLS), която ще бъде използвана за изпращане на астронавти на Луната и Марс.
Коментиран от #30, #35
-6 +17
-3 +15
До коментар #26 от "тъй рече Заратустра":
Като видят дебелия бягат много бързо, бе путиноид нещастен и непоръбен!
-23 +2
До коментар #27 от "краварите пак на стоп":
Това е комерсиална а не военна ракета бе неграмотно путиноидче. Толкова са тъпи руските роби, че чак са за съжаление!
Коментиран от #32
-21 +5
Американското списание за геополитически анализи The National Interest оцени високо новата версия на нападателния автомат ШАК-12, определяйки го за "ужас на бойното поле".
Голямокалибреният патрон СЦ-130 с размер 12,7х55 милиметра е способен мигновено да неутрализира целите, което позволява да се избягват продължителните престрелки.
Коментиран от #38
-2 +17
До коментар #30 от "Наблюдател":
някой да твърди че е военна ?
-2 +11
Може да изчезне цяла Северна Америка
Това е асиметричното оръжие, с което Русия умножава по нула всички геофизически и климатични оръжия на САЩ, за което бяха предупредени. Споровете около него продължават. Данните са суперсекретни.
Асиметричното оръжие е оръжейна система, която трябва да нанесе на противника, например на САЩ, много по-големи унищожения отколкото САЩ ще могат да нанесат на противника, например на Русия.
-2 +17
До коментар #17 от "Бесен Язовец":
Вярно бе, мелес путиноиден.
-16 +4
До коментар #27 от "краварите пак на стоп":
Не гръмнала истинска ръкета бе, каскет, а тестов образец, ти толкуз ли си прозд, че го даваш това тук за чмста монета, или само се правиш на халосан !?
Коментиран от #36
-14 +3
До коментар #35 от "Borislav Popov":
Я кажи бе специалист ? Кое е първото -гръмотевицата или светкавицата ?
Дай пак отново че съм забравил !!!
Смешко - Ха Ха Ха !!!
Коментиран от #45
-3 +14
Коментиран от #39
-4 +14
До коментар #31 от "Калашников":
Пак дриска из форума. Само копи пейст може завалията.
-6 +6
-1 +11
-2 +13
До коментар #3 от "СссереМ":
Мазохизъм е да мреш от глад и вместо да понаучиш нещо за да заработваш прехраната си,ставаш краварска подлога за жълти центове .
-4 +17
-2 +15
До коментар #15 от "Бесен Язовец":
Кат гледам,па се и усеща как е в БГ.
Па много подлоги бре,ама много краварски спецове .
Как ли ви плащат краварите.
Сигурно са сковали още една печатница за доларчета,оти подлогите са много по целию свет.
Те за това на много места земята гори,оти много продажници бре.
-3 +16
Пазарната икономика и нейните финанси рухнаха. Защо? Отговорът е прост – защото тя е всичко друго, но не и пазарна.
Лихвите на банките вече са отрицателни. Това го няма даже в ислямските финанси. Нямаше го и в бившите социалистически страни. Основата на капитализма са лихвите, но те вече не дават печалба.
Коментиран от #57
-3 +15
До коментар #45 от "Borislav Popov":
можеш само да ме удариш .
Коментиран от #50
-4 +9
-2 +13
До коментар #48 от "с голо дупе по топките":
Ако си мераклия, мога и по голото дупе да те ударя.
Коментиран от #51
-8 +4
До коментар #52 от "Borislav Popov":
Що не се пишеш "Диамантения хой"?!!
Да не са ти го взели данъчните ??!!
Коментиран от #55, #56
-2 +7
-13 +6
До коментар #47 от "икономист":
Съгласен съм, че материалното, за което е вързан всеки човек през своя земен живот е израз на неговите вътрешни убеждения! Познаваме хора в това Земно село, които са баснословно богати, но винаги си остават бедни, защото продължават да трупат пари, много пари, а в другата група знаем хора, които се задоволяват с храната, облеклото и някои други неща, необходими за ежедневието! Има и т.н. средна класа! А немалко човешки същества нямат ежедневната храна и подслон!Библията в Новия Завет на нашия Господ Иисус Христос ни учи на чист и скромен живот, както ни е показал пример Самият Христос, а също така и Апостолите! И тъй като Словото е с вечно звучене, ние, християните, не бива да се увличаме по материализма на Стария Завет, а да държим здраво и непоколебимо Примерът на Господ Иисус! Защото Господ знае какво говори, казвайки: ,,Много мъчно богатият ще влезе в Божието Царство, по лесно камила ще мине през иглени уши, отколкото богат да влезе в Божието Царство!". На друго място Спасителят казва: ,,Управниците господаруват над народите, но между вас не е така, защото всички вие сте братя!". През вековете обаче някои църковници станаха повече братя от други и измислиха деление на клирици и лаици! Между другото, лаиците ръководят 80% от църквите в Света! Господ не дели хората по този начин! ,,Защото очите на Господа обикалят по цялата Земя и търсят човеци, съвършено разположени да вършат Волята Му!"! Бог желая и заповядва с излишните си пари да се грижим точно за б
-0 +5
-0 +6
-3 +3
-6 +3
-1 +4
В АМЕРИКА НЯМА ШУШОНИ ШПИОНИ И ЛОШИ ХОРА... ЩЕ ТРЯБВА ДА ВНАСЯМЕ НЛО.. ВСЕКИ ЗНАЕ ОТ хОЛИВУДСКИТЕ ПРИТЧИ ЧЕ БЕЗ АМЕРИКАНЧЕТАТА ТЕ ЩЕ НИ ЗАВЛАДЕЯТ И ИЗЯДЪТ ... ВСЪЩНОСТ НА КОГО ДА СЕ ПОМОГНЕ - НА АМЕРИКАНЧЕТАТА ИЛИ НА ЛОШИТЕ,.. ПО ДОБРЕ НЛО, ОТКОЛКОТО...ПЪК БИЛО ТО И АМЕРИКАНСКОТО НЛО НАЧ
-2 +0
-1 +1
До коментар #9 от "Баба Ванга":
Тя баба ти Ванга много неща е казала.Нещо от бръщолевениците ѝ сбъднало ли се е?
-1 +1
-1 +0
-0 +1