Великобритания ще въведе нови правила за кандидатите за убежище, като направи по-трудно за бежанците, които влизат нелегално в страната, да останат в нея, съобщи министърката на вътрешните работи Прити Пател, която определи новата система като твърда, но справедлива, предаде Ройтерс.
„Новият план за имиграцията“, наречен от правителството най-голямата реформа в системата за предоставяне на убежище от десетилетия, предвижда по-бързо настаняване на бежанците в неотложен риск, като същевременно прави по-трудно това за онези, които пристигат нелегално, посочва БТА.
„Според новия план за имиграцията, ако хората пристигат нелегално, те вече няма да имат същите права като онези, които идват легално и ще им бъде по-трудно да останат“, заяви Пател.
„Печалбата от нелегалната миграция във Великобритания вече няма да си струва риска с новите максимални доживотни присъди за трафикантите на хора. Аз не отричам, че тези действия са сурови, но доколкото те също така ще спасят животи и ще бъдат насочени срещу трафикантите на хора, те са и неоспоримо справедливи“, каза британската министърка на вътрешните работи.
Тя допълни, че онези, които пристигат, след като са преминали през сигурна страна като Франция, няма да имат незабавен достъп до системата за предоставяне на убежище и че правителството „ще спре най-безскрупулната злоупотреба със системата в случаи, когато имигранти се представят за деца“.
Намаляването на имиграцията беше едно от обещанията, дадено по време на кампанията за излизане от Европейския съюз преди референдума през 2016 г., която беше олицетворявана от сегашния премиер Борис Джонсън.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Салама
10:11 24.03.2021
2 питър пан
10:56 24.03.2021
3 Безпристрастен
Коментиран от #4
11:24 24.03.2021
4 No Exit
До коментар #3 от "Безпристрастен":
Внасяха £80 милиарда, или към €100 милиарда всяка година в ЕС. Част от тях стигаха до София във вид на евросубсидии (метро, магистрали, чекмеджета). Ние затова сме най-ентусиазираните “европейци”.12:34 24.03.2021
5 гаден имигрант
02:13 25.03.2021