19 Юни, 2021 17:20 1 360 5

Бъдещите политики на ЕС трябва да допринесат за преодоляване на различията

  • румен александров-
  • западни балкани-
  • ес-
  • мвнр-
  • различия-
  • политика

Това ще направи ЕС по-силен и по-устойчив

Бъдещите политики на ЕС трябва да допринесат за преодоляване на различията - 1
Снимка: МВнР

Заместник-министърът на външните работи Румен Александров определи Конференцията за бъдещето на Европа като отлична възможност за амбициозен обмен на мнения, особено с оглед преодоляване на пандемията от COVID-19 и изграждане на капацитет за устойчивост към бъдеща криза, както и за формиране на бъдещето на следващите поколения.

Румен Александров участва днес в пленарно заседание на Конференция за бъдещето на Европа, която се проведе чрез видеоконферентна връзка. "Очакваме структуриран дебат, основан на стратегическата програма, и фокусиран върху теми с практически измерения, върху които бихме могли да постигнем реална добавена стойност. Надяваме се очакванията на гражданите ще бъдат взети предвид по най- ефективния начин. Бъдещите политики на ЕС трябва да допринесат за преодоляване на различията между държавите-членки и да доведат до по-голяма кохезия между тях, като по този начин направят ЕС по-силен и по-устойчив‘‘, заяви заместник-министърът, цитиран от Министерство на външните работи.

Той добави, че България активно популяризира дигиталната платформа на национално ниво и планира календара на събитията в тясно сътрудничество със заинтересованите страни. Въз основа на опита, натрупан от консултациите с европейските граждани, нашите усилия ще бъдат насочени към провеждането на конференцията по най-приобщаващ и достъпен начин, включително чрез включване на националните парламенти и всички слоеве на обществото, особено младите хора. "Приветстваме идеята за включването на Западните Балкани в работата на Конференцията, тъй като това ще даде възможност на нашите партньори да се ангажират по-тясно с бъдещия дневен ред на ЕС", каза заместник-министър Александров.

В пленарните заседания участват общо 433 представители от Съвета на ЕС, ЕП, ЕК, националните парламенти, Европейския икономически и социален комитет, Комитета на регионите, социалните партньори и гражданите. Съветът на ЕС има 54 представители, по двама от държава-членка. Конференцията за бъдещето на Европа бе официално открита на 9 май т. г. и се очаква да достигне до заключения до пролетта на 2022 г., по време на Френското председателство на Съвета на ЕС. Целта е европейските граждани да имат водеща и активна роля в определянето на приоритетите на Съюза.


Поставете оценка:
Оценка 1 от 1 гласа.


Свързани новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Този сьщо еклекнал

    1 3 Отговор
    Ваксинирай се ти,акьл не давай смотыяк
  • 2 xaxaxaxaxaxa

    3 1 Отговор
    Какви "политики" е тиквоскотовете?????????

    Вие докато не си оправите "кривосъдието" сте за наникъде!
    Толкова сте жалки, че няма накъде.
  • 3 КлекналдасерЕ

    5 0 Отговор
    Еврокочината ще стане дигитален концлагер и нас нормалните хора ще бъдем подложени на дискриминация от всякаква либераст на сган проповядваща извратената си “култура на отрицанието”.Нищо добро не ни чака,нищо!
  • 4 Врачка

    2 0 Отговор
    Първата година ваксинирането беше доброволно.Сега останалите ще бъдат ваксвани като “бройлери в птицеферма”.
  • 5 БОЛШЕВИК

    4 0 Отговор
    Тия лакардии ги слушаме вече 14 години, а българите ставаме една малка част много богат, и останалите бедни и по-бедни.
    Или много се краде тука и няма никакъв котрол от ЕС, или ЕС си говори празни приказки и нищо не става.