Русия не позволява евакуирането на ранени украински войници от завода за стомана "Азовстал" в Мариупол, където те са обсадени, предаде Ройтерс, позовавайки се управителя на Донецка област.
Областният управител Павло Кириленко заяви, че Русия не позволява също да бъдат установени хуманитарни коридори за евакуация на цивилни от региона. По негови думи само 370 000 жители са останали в контролираните от Украйна части на Донецка област, докато преди началото на инвазията населението е наброявало 1,67 милиона души. Русия отрича да взема на прицел цивилни.
Поставете оценка:
Оценка 3.6 от 45 гласа.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Този коментар е премахнат от модератор.
2 Самир
Коментиран от #12, #16
17:02 28.04.2022
3 А трябва ли
17:02 28.04.2022
4 Този коментар е премахнат от модератор.
5 Този коментар е премахнат от модератор.
6 Раню
17:03 28.04.2022
7 сила
17:03 28.04.2022
8 Бойна Звезда 💤
върху цивилни с опасни патогени. В подземията се крият немски, френски, американски, английски, италиански офицери общо 250 души натовци.
Коментиран от #20
17:03 28.04.2022
9 Този коментар е премахнат от модератор.
10 Този коментар е премахнат от модератор.
11 Този коментар е премахнат от модератор.
12 Tomb
До коментар #2 от "Самир":
Не само руско население е избивано от националистите на Киев , но и бесарабски българи.17:05 28.04.2022
13 След санкциите и техните последствия
17:05 28.04.2022
14 GnG
Русия, всеки ден обявява, че е готова да помогне за евакуацията на жени и деца от "Азовсталь", както и че ще положи грижи за ранените войници !
Изхода за военните от "Азовсталь", е единствено като военнопленници !
Коментиран от #24, #37
17:06 28.04.2022
15 Грульо
Тоз управител от де знае това? Няма такива изявления от руска страна, явно пак пропагандата на Зеленски.
17:06 28.04.2022
16 Рино
До коментар #2 от "Самир":
Еднакви опорки като в Афганистан Чечня Грузия Украйна17:06 28.04.2022
17 big
17:07 28.04.2022
18 Врана
17:08 28.04.2022
19 Излишно уточнение
17:09 28.04.2022
20 Ихтамнет
До коментар #8 от "Бойна Звезда 💤":
Ами птиците с патогенните броиш ли ги където ще нападат Расията и тези натовци 250 човека знаеш ли ги поименно кажи ни ги тук17:09 28.04.2022
21 Ицо
Коментиран от #57
17:10 28.04.2022
22 Да живее Украйна 🇧🇬🇺🇦
Коментиран от #28, #30, #61, #63
17:10 28.04.2022
23 Последния Софиянец
17:11 28.04.2022
24 Този коментар е премахнат от модератор.
25 Б А Й Х @ Й ‼️
джЯНКИТЕ му се смееха ‼️
Сега си счупиха краката, политици от всякакъв калибър, да ходят, да му се молят , да пусне сврените в миша дупка над 250 високопоставени от над 6 страни чужди офицери и медици без контрол и без медии ‼️‼️‼️
Коментиран от #35
17:12 28.04.2022
26 Ало, харвардци!
До коментар #24 от "Спирам газта!":
Факт е! Персонала на българското посолство в Москва е 8 човека!Факт е!Персонала на Руското посолство е 114 човека!!!
Те с шпионаж само в България ли се занимават
или са координационен цеентър за целите Балкани?
Не трябва ли на реципрочен принцип
и персонала на Руското посолство да е 8 човека???
Коментиран от #36
17:13 28.04.2022
27 МалкоЛогика
17:13 28.04.2022
28 Последния Софиянец
До коментар #22 от "Да живее Украйна 🇧🇬🇺🇦":
За военни става дума.Къде дават така.Като им стане тежко,моля пуснете ни да си ходим17:13 28.04.2022
29 Този коментар е премахнат от модератор.
30 Б А Й Х @ Й ‼️
До коментар #22 от "Да живее Украйна 🇧🇬🇺🇦":
Ами нямат проблем ! Само трябва да излязат и да кажат кои са ‼️17:14 28.04.2022
31 ПЕНКО
Коментиран от #38
17:14 28.04.2022
32 Физиотерапевт
Коментиран от #42
17:15 28.04.2022
33 Този коментар е премахнат от модератор.
34 Tomito
17:16 28.04.2022
35 Този коментар е премахнат от модератор.
36 Б А Й Х @ Й ‼️
До коментар #26 от "Ало, харвардци!":
Я дай данни за нашето в САЩ и тяхното у нас ‼️ Благодаря ‼️17:17 28.04.2022
37 Ихтамнет
До коментар #14 от "GnG":
Какви военнопленници нали е специална операция стига си ни излагал за такова твърдение влизаме в затвора в матушка17:17 28.04.2022
38 Този коментар е премахнат от модератор.
39 Ха ха
До коментар #5 от "Руски rнuдu":
Внимавай какво си пожелаваш!17:18 28.04.2022
40 Този коментар е премахнат от модератор.
41 Хайде,хайде
До коментар #29 от "Троя":
Патрокле,поведи грей дружината Азов.Все едно сте на прайда.Коментиран от #44
17:20 28.04.2022
42 Този коментар е премахнат от модератор.
43 Този коментар е премахнат от модератор.
44 Троя
До коментар #41 от "Хайде,хайде":
Не знам какво е грей, но прайда ще бъде на 9 май в Мъцква. Даже и флагмана "Мъцква" ще паркира пред Кремъл.17:24 28.04.2022
45 Този коментар е премахнат от модератор.
46 Факт е
До коментар #24 от "Спирам газта!":
Че до момента не са убити стотици хиляди в Украйна. Факт ли е? Факт. Но...скорор десетки хиляди поляци навлезли в Украйна ще се овъглят. Факт ли е? Все още не.17:26 28.04.2022
47 Този коментар е премахнат от модератор.
48 Този коментар е премахнат от модератор.
49 Радон Керанов
17:36 28.04.2022
50 Луд
Нещо май не е както трябва?
17:38 28.04.2022
51 Цитат
17:45 28.04.2022
52 Този коментар е премахнат от модератор.
53 dfbdgn
18:05 28.04.2022
54 Безаналоговите
Коментиран от #62
18:11 28.04.2022
55 hahaha
Коментиран от #58
18:11 28.04.2022
56 666
18:26 28.04.2022
57 Този коментар е премахнат от модератор.
58 има ли
До коментар #55 от "hahaha":
още кучета-бесни...18:47 28.04.2022
59 фбр
19:30 28.04.2022
60 ТОЧКАТА
19:43 28.04.2022
61 Смисъл
До коментар #22 от "Да живее Украйна 🇧🇬🇺🇦":
Нали им се каза да излизат Кое не разбраха Цивилните защо не излизат децата защо не ги извеждат къде е проблема19:45 28.04.2022
62 Смисъл
До коментар #54 от "Безаналоговите":
Парада е за загиналите във войната начин да покажат че ги помнят Това е историята на едно поколение ...Ние какво помним и пазим от дедите ни каквито и да са били ...19:55 28.04.2022
63 Този коментар е премахнат от модератор.
64 Този коментар е премахнат от модератор.