29 Април, 2022 17:20 3 695 119

Чуждестранни лидери няма да дойдат в Москва за Деня на победата

  • русия-
  • червеният площад-
  • парад-
  • победа-
  • 9 май

Песков каза, че няма да канят чуждестранни лидери на Деня на победата в Москва

Чуждестранни лидери няма да дойдат в Москва за Деня на победата - 1
Снимка: Shutterstock

Русия тази година не покани нито един от чуждестранните лидери на честването на Деня на победата. Така коментира този въпрос говорителят на Кремъл Дмитрий Песков, пише ТАСС.

Както отбеляза прессекретарят на президента, Денят на победата е свещен празник за цяла Русия и нейните граждани. „Но ние не поканихме чужди лидери“, подчерта Песков.

Говорителят на Кремъл добави, че все още не се очаква участието на белоруския президент Александър Лукашенко в празничните събития.

На 18 април стана известно, че 11 000 военнослужещи и над 200 единици техника ще участват в парада на победата на 9 май в Москва. Беше отбелязано, че генералната репетиция на тържественото събитие, насрочена за 77-та годишнина от Победата, ще се проведе на 7 май на Червения площад.


Поставете оценка:
Оценка 3.6 от 45 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Сталин

    52 14 Отговор
    От парада директно на фронта!

    Коментиран от #11, #113

  • 2 Вова

    26 14 Отговор
    Иди ти
  • 3 Сатана Z

    57 51 Отговор
    Лидери може да няма ,но военнопленници ще има в добро количество да маршируват на Червения площад на път за Сибир.

    Z

    Коментиран от #35

  • 4 El chochone

    54 62 Отговор
    Слава на Русия! :)

    Коментиран от #68

  • 5 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 6 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 7 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 8 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 9 Пурко Петков

    26 17 Отговор
    Вижте Севернокорейците какъв нощен военен парад спретнаха тия дни по случай 75 годишнината на армията им.Ще ви падне ченето, техно музика ,лазери и много летящи нещица.
  • 10 Ще дойде Ким Чен

    27 11 Отговор
    И Ленин
  • 11 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 12 Вова,

    13 17 Отговор
    и да споменеш този път името на Сталин на 9Май, върховният главнокомандващ на въоръжените сили по време на ВОВ. Нация, която не почита героите си няма бъдеще.

    Коментиран от #17

  • 13 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 14 ха ха

    39 34 Отговор
    Търпение... Зеленски ще ги покани - има още десетина дена. На 9-ти май ще е подписването на безусловната капитулация на Путя.
  • 15 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 16 Защо бе

    39 8 Отговор
    Да поканят Асад, Ким , Си, може и лидера на Еритрея

    Коментиран от #22, #46

  • 17 Иссаш да кажеш че

    22 9 Отговор

    До коментар #12 от "Вова,":

    Нация дето не уважава сатрапите си нема бъдеще щото отиваш на заточение😂😂😂😂ама така е само на изток😂😂😂

    Коментиран от #27

  • 18 Грульо

    31 24 Отговор
    Кирчо и Кокорчо да идат на 9ти май в Москва, да благодарят за моряците от името на народа, и да се извинят за мизериите от свое име!

    Коментиран от #106

  • 19 ШАЛТЕТО

    6 5 Отговор
    Местим го!Но ще допълзят за нещо друго.
  • 20 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 21 Бесен _Язовец

    26 14 Отговор
    Днес РВД на летище София прави грубо нарушение като остави,, Руслан Ан124" да прелети ниско над централната и жилищна част на столицата в 7.15 h сутринта. Ниско прелитащи товарни самолети нямат право да прелитат през населени места още повече натоварени с боеприпаси/ взривни вещества!

    Коментиран от #108

  • 22 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 23 ДЖУДЖАК С ПАРАД

    31 20 Отговор
    НЯМА НУЖДА СВЕТА ВИДЯ ЩО ЗА АРМИЯ СТЕ УБИВАТЕ ДЕЦА МАРОДЕРСТВАТЕ В ЧУЖДИ ДОМОВЕ И ВЗИМАТЕ ИЗПОЛЗВАНИ ДАМСКИ ГАЩИЧКИ //ОСТАНАЛОТО Е САМО ПАРАД КАТО ПОЛИТИЧЕСКИЯ ВИ ОЛИГАРХИЧЕН СТРОЙ

    Коментиран от #25

  • 24 Сталинчо

    24 17 Отговор
    Чуждестраните лидери ще провеждат те парада и ще дойдат да арестуват путин , а Зеленски ще се настани в кремъл.СЛАВА УКРАИНА
  • 25 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 26 Фффффф

    31 14 Отговор
    Какъв ден на победата,ден на агресора трябва да се казва

    Коментиран от #28

  • 27 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 28 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 29 Деня на победата

    26 15 Отговор
    се преименува на Деня на пораражението от Укрйна!
  • 30 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 31 Ал Бунди

    17 23 Отговор
    Нищо, тази година така, ама догодина всички евролидери и депутатите от европарламента ще участват на Парада като мажоретки. Ще се надяват Путин да им помаха и после да се смили да пусне малко ресурси.
  • 32 Клошаряда за роби

    16 6 Отговор
    Кой и да кани няма кой да иде освен везира на Еритрея, на площада ще минават зилове с дървени кашони и чували!

    Коментиран от #104

  • 33 Фоб

    19 7 Отговор
    Тази година денят на победата се отлага, защото победа няма ... търси се да се измисли!!! В.В.П.

    Коментиран от #82

  • 34 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 35 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 36 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 37 ШОК

    19 6 Отговор
    Е поне Лукашенко и Асад няма ли да отидат? Ким да не се обиди, че не го бръснат за слива и той да пусне ядрената ракета....
  • 38 СЛАВА УКРАIНА

    26 12 Отговор
    ДЖУДЖАКЪТ КОЛКОТО И ДА СЕ ПЪНЕ Е ВЕЛИК САМО И ЕДИНСТВЕНО В ОЧИТЕ НА БГ ПУТЛЕРАСТКИТЕ ПРЕДАТЕЛИ
  • 39 Кики

    21 16 Отговор
    Същите тези западни лидери- мародери доскоро тероризираха народа си с арести , побоища и локдауни , глоби за маски , насилствена ваксинация , а сега крещят за свобода и демокрация

    Коментиран от #49, #56, #74

  • 40 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 41 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 42 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 43 Го4о

    17 10 Отговор
    Очаква се атака на Червения площад и събаряне на Кремъл за това няма да присъстват. Парада може би ще се отложи за други времена.
  • 44 Sion

    7 12 Отговор
    Няма да дойдат, щото не ги канят...
  • 45 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 46 Кики

    5 9 Отговор

    До коментар #16 от "Защо бе":

    Ами това са лидерите на свободния свят без ционизъм

    Коментиран от #100

  • 47 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 48 Защото не са поканени

    6 6 Отговор
    манипулативно заглавие
  • 49 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 50 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 51 Koi

    3 1 Отговор
    Заминавам в Африка
  • 52 убаво де

    10 10 Отговор
    Те нацистите идват по трудния начин на Червения площад .
  • 53 КИМ ЧЕН УН

    12 6 Отговор
    ТЪКМО ЩЯХ ДА ОТИДА С БАЛИСТИЧНА РАКЕТА, А НЕ С ВЛАК, КАТО ДЯДО, НО ДЖУДЖЕТО НЕ МЕ КАНИ.... ЖАЛКО....
  • 54 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 55 az #Контрапропаганда

    23 4 Отговор
    И сега идва шока....
    Е нали цялата руска армия е в Украйна и пред капитулация? Откъде сега тия 11 000 за парад????? 😆😆😆

    Коментиран от #62

  • 56 Те щото

    7 6 Отговор

    До коментар #39 от "Кики":

    москалите не се чипираха със Спутник V, даже се опитваха да го пробутват на баламите...ама не им разрешиха господарите на света!
  • 57 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 58 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 59 Дар от БОГ

    0 1 Отговор
    Драги хора трябва да ми върните силите и да ме съживите !
    За добро ще бъде!
  • 60 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 61 Тити

    13 2 Отговор
    Аааааа как лидера на Северна Корея и Еритрея ще са там
  • 62 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 63 Джони Мокър

    12 5 Отговор
    няма нужда, Москва скоро ще дойде при тях мухахахахахаха
  • 64 Аве

    13 11 Отговор
    Джендърчета фалшиви,нали празника бил отменен понеже азовците били стигнали до Москва?Какво обаче става на практика,азовците са под земята едва дишат и молят за помощ папата п.дофил

    Коментиран от #77

  • 65 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 66 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 67 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 68 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 69 БПФ

    2 2 Отговор

    До коментар #58 от "БПФ":

    Български порски флот ли е? 😂😂😂 А от икономика нещо, освен опорчици, разбираш ли реално???
  • 70 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 71 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 72 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 73 Галоше и самагон

    14 5 Отговор
    П.р.осия е на см.етището с пут.а.рана
  • 74 Мдааа

    19 6 Отговор

    До коментар #39 от "Кики":

    Русофилията е като менингита - или умираш или оставаш идиот за цял живот!

    Коментиран от #109

  • 75 jorj

    18 8 Отговор
    Ако небяха САЩ и Великобритания щеше да победите Хитлер на куково лято! А това беше тяхната грешка, че ви помогнаха, трябваше Хитлер първо да ви превземе, да ви превъзпита бандюги такива! Хитлер беше луд, но не и бандюга.

    Коментиран от #84

  • 76 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 77 Рашка с чашка

    19 3 Отговор

    До коментар #64 от "Аве":

    Това ли е всичко което може руската армия? Да разруши град на половин час път от руската граница и да накара един батальон да се скрие в завода? За 66 дни непрекъсната атака, с помощта на тежка артилерия и ракети, авиация и танкове, батальона Азов още не е унищожен!

    Коментиран от #110

  • 78 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 79 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 80 no name no face no number

    9 15 Отговор
    Песков каза, че по принцип канят само на юбилейни гофишнини значи на 80 та та ще има поканени. Русия е силна и горда държава. Надявам се ДНР и ЛНР да възстановят върховната власт на народа загубена през 90 те
  • 81 Когато

    14 3 Отговор
    Путин заявил, че руснаците ще попаднат в рая, раят подал членство за НАТО. :)
  • 82 Не мисля.

    3 3 Отговор

    До коментар #33 от "Фоб":

    Все пак до тогава ще превземат цеха.
  • 83 !!!!!!!!

    5 1 Отговор
    Румбата и кака кури,,да.
    Да си вземат лимони,за езика е полезно.😛
  • 84 Viva Uraina

    3 3 Отговор

    До коментар #75 от "jorj":

    От това по ясно няма.👍
  • 85 ким чен ун

    12 5 Отговор
    на 7 май на красняя площад ще има поздравления от дронове Байрактар и гергьовско агне за Путин с плънка от це 4 !
  • 86 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 87 Ами ...

    12 1 Отговор
    Що така, братушки? 😀 Ким Чен Поредний, Асад и Лукашенко щяха да дойдат. 😀
  • 88 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 89 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 90 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 91 Оля се

    1 5 Отговор
    Едно е да дойдат съвършено друго е не са поканени, каквото е казал Песков.
  • 92 Агитпроп

    9 0 Отговор
    Румен Петков и Купейкин ще ни отсрамят.И те не са поканени но ще се направят на неразбрали че не ги искат.По полезни за русия са в България.
  • 93 Бла бла

    5 1 Отговор
    Да се чете поканихме но хората бяха заети
  • 94 Рашизъм

    11 2 Отговор
    Деня на СРАМА !
    Деня на убийците на деца!
    Деня на изнасилвачите и мародерите!
    Деня на човешкия живот равен на НУЛА!
  • 95 Мразя завинаги Русия безплатно!

    10 3 Отговор
    Смешни и жалки ушанки - маршируват в Кремъл и бутат бутафорни "оръжия", а са гола вода и ядат бой от украинците...

    Коментиран от #102

  • 96 Ами то

    6 1 Отговор
    тази победа не е само техна! Ако не бяха съюзниците, победа на кукуво лято.
  • 97 Какво заглавие!

    2 0 Отговор
    И какво съдържание, на това вече му се вика джурналистика!
  • 98 Къде е оръжието доставено от САЩ

    1 7 Отговор
    Зеленски пита, къде е това оръжие, САЩ и те не знаели, къде е оръжието, което уж доставят.
    Далаверата на годината, изобщо произвежда ли се, доставя ли се оръжие, пълна мъгла.
    Иначе заемите са на задника на Украйна!

    Който не е разбрал какво е войната, бизнес!
  • 99 az #Контрапропаганда

    2 8 Отговор
    Американски и британски наемници са пленени от руснаците в боевете в бивша Украйна!

    Коментиран от #105

  • 100 хи хи

    4 0 Отговор

    До коментар #46 от "Кики":

    така е ... да си виждал нещо маде ин еритрея
  • 101 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 102 Затова пък обичаш

    1 3 Отговор

    До коментар #95 от "Мразя завинаги Русия безплатно!":

    Арестович Люся, съветника на Зеленски
  • 103 Гост

    2 5 Отговор
    Ам, тогава московския парад на Победата ще ги посети!
  • 104 WTF?

    5 0 Отговор

    До коментар #32 от "Клошаряда за роби":

    Що бе пич? Румбата зеленото чорапче се беше наточил. Деса също има нова рокля. Язък. Всичко отиде фира.
  • 105 Може и да е така

    5 1 Отговор

    До коментар #99 от "az #Контрапропаганда":

    Ама явно по навик наричаш доброволците от свободният свят наемници. Свикнал си понеже в ордите от орки всички са наемници, като почнеш от кадировци и свършиш с асадистите.
  • 106 ха ха

    2 0 Отговор

    До коментар #18 от "Грульо":

    Кой ти е задържал моряците преди да дойдат орките, бре? Освободителите от Мордор..
  • 107 Парад ли?

    3 2 Отговор
    Че със какво? Какво им остана?

    Коментиран от #116

  • 108 985

    1 0 Отговор

    До коментар #21 от "Бесен _Язовец":

    Ти да не си бесен самолетосмукач????
  • 109 табсо

    2 4 Отговор

    До коментар #74 от "Мдааа":

    За русофобията лечение нема,само в карлуково им продължават агонията..
  • 110 табсо

    3 2 Отговор

    До коментар #77 от "Рашка с чашка":

    Азовци ще бъдат вакумирани и унищожени в бункера от глад и сепсис,бандерките у бг-то ги отписаха вече,а зеленио ще се прости със морската си граница,он и предишните осем години не можаа да си върнат донецк и луганск,а сега комико сака от нато да му върнат херсон и мариупол,ама ядец,колкото му върнаха крим..тва е вова,кво вземе не връща,

    Коментиран от #115

  • 111 ПЕНКО

    1 1 Отговор
    ТОВА Е ВЪРХЪТ НА ДИПЛОМАЦИЯТА !!!!!!! ВСЕКИ ЛИДЕР САМ РЕШАВА НАКЪДЕ Е -И КЪДЕ ДА УЧАСТВА !!! ДА БЪДЕШ НА "ЧЕРВЕНИЯ ПЛОЩАД " Е ОТНОШЕНИЕ И АНГАЖИМЕНТ --- НО НЕ ТРЯБВА ДА Е -ПО ПОКАНА - А , ПО ЛИЧНО УБУЖДЕНИЕ !!!!!!!!!!!!!!!!!
  • 112 ComfortablyNumb

    1 1 Отговор
    Те останаха ли танкове за парад !?
  • 113 гжугашвили

    0 0 Отговор

    До коментар #1 от "Сталин":

    браво за коментара на тъпата вечер!
  • 114 Руски бляят

    3 4 Отговор
    На 09.05.2022 на Червения площад да изкарат контейнерите с трупове. Да се види колко могъща е Руската мечка и каква силна армия има. Да не стане тяхната офанзива като нашата защита на Шипка - да мятат трупове по Украинците. 2 месеца опитват да завземат Донбас след като 8г се опитваха да го отслабят с артилерийски обстрели всяка седмица. И накрая какво?
  • 115 БZП

    3 2 Отговор

    До коментар #110 от "табсо":

    Някой Само да извади Москва от дъното и ще им види сметката...
  • 116 Стрелата

    1 1 Отговор

    До коментар #107 от "Парад ли?":

    Имат хората не като вас краварски катринки иииии чамиш.
  • 117 нов куплет

    1 1 Отговор
    три танкиста, три весельiйх друга, натаковались в машиной боевой
  • 118 Радецки

    1 0 Отговор
    Когато чужди представители престанат да идват на парад на червения площад. Парада идва при тях! Ваксината против кафявата чума в еврпоа изтече!
  • 119 Жулиен Гаков

    1 0 Отговор
    Като не дойдат, Путин ще си премести ,,игрите" от левия крачол в десния!!! Ха, ха, ха !
Новини по държави:
Новини САЩ, Новини Великобритания, Новини Германия, Новини Италия, Новини Франция, Новини Испания, Новини Гърция, Новини Украйна, Новини Белгия, Новини Китай, Новини Сирия, Новини Сърбия, Новини Бразилия, Новини Австралия, Новини Япония, Новини Швейцария, Новини Северна Македония, Новини Турция, Новини Полша, Новини Румъния, Новини Иран (Ислямска Република), Новини Австрия, Новини Нидерландия, Новини Северна Корея, Новини Всички държави, Новини Унгария, Новини Канада, Новини Литва, Новини Индия, Новини Мексико, Новини Южна Корея, Новини Хърватия, Новини Норвегия, Новини Дания, Новини Финландия, Новини Ирландия, Новини Аржентина, Новини Дубай, Новини Португалия, Новини Словакия, Новини Беларус, Новини Латвия, Новини Естония, Новини Словения, Новини Чехия, Новини Швеция, Новини Ирак, Новини Афганистан, Новини Албания