3 Май, 2022 08:39 1 578 44

Шолц: Няма да отменяме санкциите, освен в случай на мирно споразумение между Русия и Украйна

  • олаф шолц-
  • германия-
  • санкции-
  • русия-
  • москва-
  • мирно-
  • споразумение

Няма да се отменят санкциите, освен ако Москва не сключи мирно споразумение с Украйна, заяви германският канцлер Олаф Шолц

Шолц: Няма да отменяме санкциите, освен в случай на мирно споразумение между Русия и Украйна - 1
Снимка: БГНЕС

Санкциите, наложени на Русия заради инвазията в Украйна, няма да бъдат отменени, докато Москва не сключи мирно споразумение с Украйна, заяви германският канцлер Олаф Шолц и добави, че от Киев зависи какъв мир иска, предаде Ройтерс.

В интервю за германската обществена телевизия Цет Де Еф Шолц каза, че руският президент Владимир Путин си е направил погрешно сметките, ако е очаквал, че ще може да придобие територия от Украйна, да обяви край на военните действия и после западните страни да отменят санкциите.

"Не е премислил достатъчно цялата си операция в Украйна", каза канцлерът, цитиран от БТА. "Той не е мислел, че Украйна ще се съпротивлява така. Не е мислел, че ще подкрепим Украйна така, че да може да издържи толкова дълго. Няма да отменим санкциите, освен ако не сключи споразумение с Украйна, но не и мир под диктат."

Той добави, че няма планове да посети Киев, след като предвидена визита на президента Франк-Валтер Щайнмайер беше отменена заради възражения на Украйна, предаде BG ON AIR.

В интервюто Шолц защити украинската си политика от критиките, че е била прекалено мудна и колеблива, предаде ДПА.


Поставете оценка:
Оценка 3.5 от 22 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 2 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 3 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 4 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 5 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 6 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 7 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 8 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 9 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 10 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 11 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 12 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 13 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 14 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 15 КРАДЦИТЕ НА ГАЗ

    20 4 Отговор
    ЩЕЛИ ДА СЕ СЪБИРАТ УНАС
  • 16 Те вече

    19 6 Отговор
    Ви резнаха едната тръба , като ви резнат и другата ще стане купон.
  • 17 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 18 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 19 Годфри

    6 23 Отговор
    Няма изгледи за скорошен мир в Украйна, а по - скоро се очертава дълга война на изтощение.
    От една страна са имперските амбиции на Путин - за мене човек, откъснат от действителността и живеещ в измислена реалност, показващ явни психически проблеми в изказванията и поведението си.
    От друга - западните страни, и най - вече САЩ и Великобритания с тяното неистово желание да смачкат максимално Русия. В случая - със една дълга и изтошителна война в Украйна. Тях изглежда не ги интересува Украйна какви жертви ще даде, и какви разрушения ще претърпи. Важното е чрез нея да отслабват Русия. И те до голяма степен постигнаха целта си. Русия претърпя големи загуби на хора и техника, които може би няма да е в състояние да възстанови в близките десет години. Изстреля голяма част от високоточните си ракети. А производството на нови е спряло, тъй като в производството им се влагат вносни електронни компоненти, които поради санкциите няма как да бъдат доставени.
    Или с две приказки - САЩ подложиха на Русия динена кора в Украйна, а Путин се хвърли като бик на червено, и попадна в предварително подготвената яма, от която надали ще излезе някога.

    Коментиран от #35, #36

  • 20 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 21 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 22 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 23 Оставката на Йотова незабавно сега

    3 5 Отговор
    Туй явно госин Радев не може да го проумее
    Ей мислете с главата си щото освен че взимате заплата за това има и хора за които отговаряте.друг е въпроса че увреждате престижа и достойнството на нацията
  • 24 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 25 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 26 РЕАЛИСТ

    13 1 Отговор
    Това изказване от кога е. Щото вчера Русия спря газа за Германия и Полша по Ямал и почнаха да се замислят.
  • 27 Циба

    1 11 Отговор

    До коментар #24 от "МРЪСНА ШВАБА":

    Ще им задреме спокойно..ти да не мислиш че путин и аматьорите му имат капацитет да се справят при такава ситуация..колкото построиха социализма преди толкова ще е и сега..навсякъде хората ще ги заплюват като ги видят
  • 28 Алко Балко

    19 2 Отговор
    Шолци,ако беше питал дядо си, щеше да разбереш,че руснаците с нацисти не преговарят, освен за пълна капитулация!

    Коментиран от #32

  • 29 Киро Ракетата

    17 3 Отговор
    Губернаторът на 52-ят щат още си мисли, че са някакъв фактор.
  • 30 Иванушка  🇷🇺

    8 7 Отговор
    Помогнете на Русия бе Шолц, пратете един Обергрупенфюрер да ги научи как се чистят украици и Азовци. Аман от прословутата Руска лигоч, мекушавост и дълбоко вродена доброта 😄😄😄

    Коментиран от #34

  • 31 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 32 Ами ...

    3 5 Отговор

    До коментар #28 от "Алко Балко":

    Така е. Щеше да му разкаже как руснаците са се предавали със стотици хиляди наведнъж. Без преговори. Просто вдигали ръце. 😀

    Коментиран от #42

  • 33 Събуди се

    13 1 Отговор
    Доколко може въобще да се вярва на държава, която постоянно лъже. 1. Гарант при споразумение с Янукович, а след ден преврат в Киев. 2. Гарант за Минските договорености, но пръстта не си мръднали за да накарат Украйна да ги изпълнява. В същото време тайно изпращат оръжие в Украйна. 3. Искаха СП -2, а после непрекъснато търсиха повод да не го пуснат. После ще кажат, че искат да се премахнат санкции, но заради европейската солидарност не могат да го направят. И така безкрай... На държава, която няма ясна политика , воля и суверенитет не може да се вярва.
  • 34 Ами ...

    0 2 Отговор

    До коментар #30 от "Иванушка  🇷🇺":

    Чак пък Обергрупенфюрер. Един Хаупщурмфюрер с Щурм-а си стига, за да побягнат руснаците. 😀

    Коментиран от #38

  • 35 Обективно

    7 3 Отговор

    До коментар #19 от "Годфри":

    Само за едно си прав, че ФАЩ заложиха капан на Русия с Украйна, но дотук, останалото не го разбираш! Русия "влезе" в капана, но знаеше за него и е подготвена за това и колкото да ви лъжат, че губи хич не е така. Погледни напр. скока на рублата, този ход глупаците от т.н. Запад не го очакваха! Другата лъжа е че без руски газ и суровини може!? Е не може поне в обизримо бъдеще! Ако продължава така големи икономики, ще рухнат и ше повлекат всичко надолу! Още много може да се каже и добави, но това ти е достатъчно, ако можеш да мислиш, ако не ще останеш неориатно изненадан!
  • 36 ОТГОВАРЯ ТИ НА ИНТЕЛЕКТА

    2 0 Отговор

    До коментар #19 от "Годфри":

    ЩО НЕ СЕ ПРЕИМЕНУВАШ НА ....ГАЛОШ ...?
  • 37 Живко Зурнаджиев

    10 0 Отговор
    Абе Шолци някой да те е карал да ги отменяш,май са на.ка без даже и да ти отговорят на санкциите.А я си представи ,че ти отговорят.А ,че всичко в Германистан скочи два пъти и теб те чака съдбата на про100 Кирчо или това е друга тема
  • 38 Иванушка  🇷🇺

    2 0 Отговор

    До коментар #34 от "Ами ...":

    "...Един Хаупщурмфюрер с Щурм-а си стига, за да побягнат руснаците..." - да трепят украинците 😄
  • 39 Дивуй

    4 1 Отговор
    Никога няма да отмените санкциите фашистчета недоубити. Ако памперса ви разреши тогава.
  • 40 АУУУУУ

    1 1 Отговор
    САНКЦИИТЕ СА ТЕЖКИ, НО ЗА СМЕТКА НА ТОВА ЩЕ СА ЗА МНОГО ГОДИНИ..... 😱😱😱😂😂😂😂
  • 41 Алко Балко

    3 0 Отговор
    Всъщност е нямало какво да разкаже, защото получава голямо парче от снаряд във фашистката кратуна край град Нарва:). Относно пленените руски войници е самата истина,Но това е в първата третина от войната.След това следва интересното: Москва, Сталинград,Курск ,та чак до Берлин!
  • 42 Алко Балко

    1 0 Отговор

    До коментар #32 от "Ами ...":

    Всъщност е нямало какво да разкаже, защото получава голямо парче от снаряд във фашистката кратуна край град Нарва:). Относно пленените руски войници е самата истина,Но това е в първата третина от войната.След това следва интересното: Москва, Сталинград,Курск ,та чак до Берлин!
  • 43 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 44 ДОСТ

    0 0 Отговор
    КАКВО МИРНО СПОРАЗУМЕНИЕ БЕ? НА МЯСТОТО НА УКРАЙНА ЩЕ ИМА НОВА ДЪРЖАВА. ЮЖНА РУСИЯ.
Новини по държави: