Тридневно едностранно спиране на огъня от Русия се очаква да влезе в сила тази сутрин около стоманодобивния завод в Мариупол – последната крепост на украинската съпротива в стратегическия пристанищен град. В останалата част от Украйна обаче сраженията продължават, предаде Франс прес.
Руските сили откриват на 5, 6 и 7 май от 8 до 18 ч. московско време хуманитарен коридор за евакуация на цивилните от комплекса "Азовстал" в Мариупол, съобщи вчера министерството на отбраната в Москва.

За този период руските войски и бойните части на т. нар. Донецка народна република, управлявана от проруски сепаратисти, ще спрат според ведомството едностранно враждебните действия срещу силите на Украйна. Министерството увери, че цивилните, намерили убежище в завода, ще могат да заминат или за Русия, или за териториите, контролирани от Киев.
Украинският генерален щаб заяви вчера, че „руските нашественици концентрират усилия в опити да блокират и унищожат нашите части в зоната на „Азовстал“. С подкрепа на авиация противникът поднови офанзивата си, за да поеме контрол над завода“.
Президентът на Украйна Володимир Зеленски съобщи, че вчера от Мариупол и околностите са евакуирани 344 души, откарани в Запорожие – град под контрола на Украйна, разположен на около 230 км от този район.
Тази вечер в Ню Йорк се очаква заседание на Съвета за сигурност на ООН, посветено на Украйна.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Наблюдател
Коментиран от #12, #20
09:03 05.05.2022
2 az #Контрапропаганда
Ппредното доказателство, че зад едните и зад другите стои един и същ център!
Коментиран от #13
09:03 05.05.2022
3 Този коментар е премахнат от модератор.
4 Живия щит
09:04 05.05.2022
5 Хохо
09:10 05.05.2022
6 Просто човек
09:11 05.05.2022
7 Този коментар е премахнат от модератор.
8 Гост
До коментар #7 от "Иванов":
И аз си го помислих, ама явно е щото могат, а защо могат? Сйгурно щото са по силни ли?09:14 05.05.2022
9 Б А Й Х @ Й ‼️
После кой налагал цензура‼️‼️
09:16 05.05.2022
10 Този коментар е премахнат от модератор.
11 Б А Й Х @ Й ‼️
09:19 05.05.2022
12 Ник.а
До коментар #1 от "Наблюдател":
Надявам се,че "наблюдаваш"от тоалетната си, че инак с тая кратунка вместо глава, няма да направиш и три метра.09:23 05.05.2022
13 Хахахаха
До коментар #2 от "az #Контрапропаганда":
Това по руската телевизия, нали?Коментиран от #14
09:30 05.05.2022
14 az #Контрапропаганда
До коментар #13 от "Хахахаха":
Това на терен!09:32 05.05.2022
15 Логика
09:45 05.05.2022
16 Адоф Путин
09:46 05.05.2022
17 Евакуация,само при празни тунели
09:48 05.05.2022
18 ганю
за да внушат на света че руснаците убиват жени и деца - пълна сценка
държиш ли оръжие си враг,стреляш ли срещу тях си враг,пращаш ли оръжие също
09:51 05.05.2022
19 Пеци
10:12 05.05.2022
20 Още един пиещ белина за здраве!
До коментар #1 от "Наблюдател":
Не знам колко ти плащат но фантастиката е все още приоритет на писатели и кинорежисьори а реалноста е съвсем друга.Колко трябва да си гладък в главата,за да пишеш такива небивалици.Украйна вече няма армия, а последните укрофашисти в момента ги вадят от азовстал.Пълен погром на Украинската армия,която е била в съотношение 6 към 1,спрямо руската.Оръжието няма от къде да влезне,освен по пощата на Ян Бибиян.Черно и Азовско море са напълно затворени.Небето се контролира от ВВС а железопътните пътища,по които досега влизаше нещо от Полша са прекъснати.Времето работи за руснаците а агонията е за Украйна(От която нищо няма да остане) и ЕС,което е пред разпад.Тепърва започват бунтовете срещу поскъпване на живота,липса на горива и храни.В Европа усилено се говори за Блекаут и подготовката за него,което е животбез,ток,вода,комуникации,болници,полиция и всеки да се спасява както може.Предствата за Блекаут,се дискутира по националните медии в западна Европа а именно,че щяла да изглежда като пикник в гората,където няма нито ток нито вода нито храна,освен каквото си носиш.Още при опървото спиране на тока или липса на гориво по бензиностанциите, брюкселските лакей ще летят с 500 за да си спасят жалкия продажен живот.Е нека видиме какво ще се случи.А за Украйна ми пука толкова,колкото за скакалците в Сахара.Тази Зелена пионка и САЩ се опитват да унищожат Европа а не Украйна.Украйна отдавна не съществува.
Коментиран от #21
10:18 05.05.2022
21 Живея в Австрия
До коментар #20 от "Още един пиещ белина за здраве!":
Сигурно,живееш в Европа,защото това за Блекаута,няма как да го чуеш от България.Там е пълна медийна тъмнина.Но си напълно прав.Онзи ден докато пътувах с колата си,слушах О3,национален радиоканал на Австрия,който наистина разясняваше,какво е Блекаут а как трябва да се подготвим за него.Аз вече съм почти готов.Купих и монтирах дизелов агрегат за ток-9 к.вата.Имам си законно оръжие и ми трябва само бидони за вода и още консерви,които обаче вече ги няма.Няма и Агрегати за ток.Всичко в Германия и Австрия е разпродадено и ако искаш,можеш да си поръчаш чак след август месец.Аз си намерих от Италия.Както и да е,всичко звучи нереално и не вярвам да се стигне до там,но след като джендърите го пускат по медиите,е възможно да се случи.10:30 05.05.2022
22 7777777
12:26 05.05.2022