Тема: Украйна

18 Октомври, 2022 16:50 2 520 35

Русия обяви, че е превзела село в Харковска област

  • русия-
  • село-
  • украйна-
  • война-
  • харковска област

Руското министерство на отбраната обяви днес, че въоръжените сили на страната са постигнали малък успех на бойното поле в североизточната украинска Харковска област

Русия обяви, че е превзела село в Харковска област  - 1
Снимка: Shutterstock

Руското министерство на отбраната обяви днес, че въоръжените сили на страната са постигнали малък успех на бойното поле в североизточната украинска Харковска област, като са превзели село Горобовка, предаде ДПА.

Военни източници в Киев засега не са потвърдили руските твърдения. В сводката от тази сутрин генералният щаб на украинските въоръжени сили каза само, че руски атаки са били успешно отразени в Харковска и в съседната Донецка област.

Още новини от Украйна

Украинската армия отблъсна руските сили от големи части от Харковска област в средата на миналия месец, като част от бързата ѝ контраофанзива на изток за възстановяване на контрола над окупирани територии, отбелязва ДПА. Почти осем месеца след началото на войната, Русия все по-често атакува Украйна с бойни дронове, като столицата Киев беше поразявана няколко пъти през последните дни.

Русия обяви, че е превзела село в Харковска област
Снимка: БГНЕС


Поставете оценка:
Оценка 2.4 от 25 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Генерал Кокошинков

    27 24 Отговор
    Ураааааа...превзехме село Горобовка !!!!!

    Коментиран от #6

  • 2 Мдаа

    24 23 Отговор
    И веднага са освободили от нацистите самотната баба, живееща там !
  • 3 Коко

    21 20 Отговор
    Тя Русия всеки ден превзема села.
    И не бърза.
    Нека първо се скапем от холод и от голод.
  • 4 гост

    24 17 Отговор
    Национален празник обявиха ли?

    Коментиран от #7

  • 5 О. Ч. З

    14 24 Отговор
    Мани мани само времето ще покаже кой е прав като гледам съюзниците на украинците как правят планове за изпращането на помощи със големи срокове май има план тази война да продължи поне още две три години
    Само да не се окаже че на края на войната ще има още един град държава и това да е Киев

    Коментиран от #28

  • 6 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 7 министерство на истината

    31 23 Отговор

    До коментар #4 от "гост":

    Когато Русия е превзела село, медиите казват: Русия превзе село

    Когато Украйна "превземе"/върне си селото, медиите пишат: Огромна победа на Украйна! Армията си върна важна територия от окупаторите
  • 8 Дойче веле

    24 24 Отговор
    В редакцията на Дойче веле:
    - Русия е превзела някакво село, какво да напишем, шефе?
    - Напишете така: Русия извърши погром и военни престъпления над мирни украински селяни, за да заграби земята им

    След няколко дни:
    - Шефе, сега Украйна си е върнала превзетото преди дни от руснаците село.
    - Чудесно, пускайте статия: Украйна прегази руските окупатори! Путин е в паника!

    Коментиран от #22

  • 9 Бесен - _Язовец

    23 19 Отговор
    Руснаците разпистиха Херсинска област оше преди 10 дни обаче на пропагандистите петоколоници не им е оферта да го съобщават!

    Коментиран от #18

  • 10 Баста 🇺🇦

    25 21 Отговор
    "Превзели" значи разрушили! Руските пиянки носят със себе си само смърт, разрушения и болка.
  • 11 ТАСС

    18 15 Отговор
    В редакцията на ТАСС:
    - Русия днес не е направила и стъпка напреде, какво да напишем, шефе?
    - Напишете така: Русия превзе село в Храковска област
    - Ма кое село?
    - Няма да пишете - да се чудят и объркаме врага, които са ни всъщност братя, ама са и укри, но са ни братушки.

    След няколко дни:
    - Шефе, сега Украйна си е върнала превзетото преди дни от руснаците село.
    - Чудесно, пускайте статия: Русия се изтегли от някакво си село и украинците влязоха в него
  • 12 За днес

    23 22 Отговор
    Руснаците влизат и в Авдеевка.Около Смолное украински войски и наемници са в чувал.На юг е унищожена 132 бригада която беше навлезнала по-дълбоко през фронта.Около Лиман е унищожен украински брониран конвой и мотострелково обединение.

    Коментиран от #31

  • 13 детаили

    17 2 Отговор
    Да не би това село да е примерно 100 квадратни километра?
  • 14 ЛилиПутин

    19 14 Отговор
    Хвака на великата, славна, непобедима руска армия. След 8 месеца епични боеве с местни селяни е завладяно едно малко, украинско село с 263 жители. До дни цяла Украйна ще е покорена.
  • 15 джудже от КГБ

    21 14 Отговор
    Картинката показва, какво остава от превзето село от азиатските мародери.
  • 16 Сълза и Смях

    21 11 Отговор
    Докъде изпадна "великата" руска армия :)))))
  • 17 Болгарочка🇺🇦

    15 19 Отговор
    Добре, че са руснаци да ни спасят от фашистите финнсирани от САЩ.
  • 18 Хахахаха

    21 14 Отговор

    До коментар #9 от "Бесен - _Язовец":

    Не го съобщават, защото не е вярно! Офанзивата на Херсон продължава, скоро ще бъде деокупирана! Пак ще бъде Украйна.

    Коментиран от #20

  • 19 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 20 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 21 УРА ДРУГАРИ

    13 7 Отговор
    Голям успех на фронте.....
  • 22 Преминаващ оттук

    6 10 Отговор

    До коментар #8 от "Дойче веле":

    Този виц не е само за DW. Същото се отнася и за този майтапчийски сайт.
  • 23 МОГУЧАЯ И НЕПОБЕДИМАЯ

    16 9 Отговор
    Большой успех за пияните мужици....
  • 24 Американец

    15 21 Отговор
    САЩ нападна Ирак с 500 000 души и 15 години не можеха да постигнат това което Руската армия постигна със 100 хил души за 6 месеца.

    Коментиран от #27, #32

  • 25 Хайде да му се невидело !

    12 6 Отговор
    Превзели са цяло село !
    Велико дело !
  • 26 То в селото няма никой.....

    12 5 Отговор
    Само селския идиот !
  • 27 А не бе

    11 4 Отговор

    До коментар #24 от "Американец":

    Бяха 5 000 000 поне!
  • 28 Сск

    11 7 Отговор

    До коментар #5 от "О. Ч. З":

    Ще има много нови държави, вместо РФ
  • 29 Гост

    10 5 Отговор
    Рашките успешно напредват към Масква,хвала герои от разпръсквайте най добрият мир,рашкия мир
  • 30 Баба Пена

    3 9 Отговор
    "Русия обяви, че е превзела село в Харковска област" - Прочетох набързо Хасковска област и си викам - Брях, отиде коню у ряката.
  • 31 007

    4 3 Отговор

    До коментар #12 от "За днес":

    Бееее. Ти знаеш повече от коня шенко. Ми оди да казваш ти големите победи на фашистка рассия.
  • 32 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 33 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 34 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 35 Бай Яни

    1 1 Отговор
    На картата такова село няма бре,Кокошенко какво пуши.. 😄😄
Новини по държави:
Новини САЩ, Новини Великобритания, Новини Германия, Новини Италия, Новини Франция, Новини Испания, Новини Гърция, Новини Украйна, Новини Белгия, Новини Китай, Новини Сирия, Новини Сърбия, Новини Бразилия, Новини Австралия, Новини Япония, Новини Швейцария, Новини Северна Македония, Новини Турция, Новини Полша, Новини Румъния, Новини Иран (Ислямска Република), Новини Австрия, Новини Нидерландия, Новини Северна Корея, Новини Всички държави, Новини Унгария, Новини Канада, Новини Литва, Новини Индия, Новини Мексико, Новини Южна Корея, Новини Хърватия, Новини Норвегия, Новини Дания, Новини Финландия, Новини Ирландия, Новини Аржентина, Новини Дубай, Новини Португалия, Новини Словакия, Новини Беларус, Новини Латвия, Новини Естония, Новини Словения, Новини Чехия, Новини Швеция, Новини Ирак, Новини Афганистан, Новини Албания